יום ג'


15 ביוני
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

צפו: רגב הוד כמו שעוד לא הכרתם

רגב הוד מנהל כבר קריירה של 15 שנה במוזיקה המזרחית אבל מסתבר שעוד לא הספקנו להכיר אותו לעומק באמת. עד לראיון הזה. "בשיחה אישית" עם חגי אוזן הוא מדבר על הכול: החיים האישיים, התעשייה ("מאחורי הגב יעשו לך אצבע משולשת"), הנפילות והצלחות בקריירה ("אני נלחם") אייל גולן והפרשה ("בעיניי הוא מלך"), ועד התכנית החדשה בכיכובו. צפו

רגב הוד בשיחה אישית רגב הוד בשיחה אישית צילום: ראובן יעקובי
חגי אוזן חמישי, 11 ספטמבר 2014 19:00
אהבתם? לחצו לייק!
Tribona366

הבאזז סביב "היחידה" מורגש באוויר. ספר על זה.
"אני חושב שעברתי בתכנית חודש מיוחד, אף פעם לא יצאתי חודש מהבית עד לתכנית הזאת. גייסו אותנו לצבא, אמיתי, ולא כמו שתמיד חושבים שחוסכים לסלב'ס ולא קמים ב-6 בבוקר, קמנו ב-6 בבוקר, התגייסנו, התחיילנו, הכול כמו שקורה בצבא אמיתי. זה חוויה מיוחדת לראות חיילים בהופעות ולהרגיש בעצמך חייל אחרי עשור מאז השתחררתי".

סלב'ס וצבא זו סוגיה רגישה. אתה חושב שצודקת הטענה שאומרת שמי שלא שירת, לא יכול להופיע ביום העצמאות?
"אני חושב שכן. אני הייתי חייל טוב, שירתי 3 שנים.. אנחנו כחברה ישראלית, עם שנלחם על קיומו יום ביומו, ומספיק לראות בחדשות כל יום את הסכנות וכמה שלא אוהבים אותנו - אז כן חשוב לשרת בצבא וכן חשוב לאמנים גם לתרום, כי אנחנו דמות ושאנחנו נמצא בצבא זה מאוד חשוב. זה לא משנה אם אנחנו בעד שלום או נגד שלום, זאת לא השאלה. אני חושב שזאת גאווה לשרת.

"החוויה הכי גדולה זה היה להופיע בכרם שלום, להופיע מול גדול קטן, של 6-7 חיילים מול הגבול של מצרים-עזה, ובנינו חגי אני פחדתי להיות שם כל דקה. הם תורמים, הם עושים, הם מקריבים את הגוף שלהם כדי שנחיה בשקט. להיות חייל זאת גאווה ואני ממליץ מכאן לחבר'ה צעירים ששוקלים קריירה או צבא, שימו את זה בצד ותתגייסו לצבא, אל תפחדו, תתרמו למדינה".

רגב הודבכל זאת היא תכנית ריאליטי, זאת הדרך לדעתך? עד כמה זה בריא לאומן?
"תשמע, ימים יגידו. זה ריאליטי אחר, זה דוקו ריאליטי, זה משהו שקשור למוזיקה, להופעות, על במה, על משחק ולא היו לי הרבה לבטים".

אתה יודע, דודו אהרון אמר אחרי "חי בלה לה לנד" שהוא לא ידע לאן הגיע ובאמת הציגו אותו בתור שחצן. לך אין את החששות האלה?
"אין לי את החשש הזה. זאת תכנית של צבא. היינו בקאסט טוב של אילנית לוי, דארק שראפ, סלוצקי ודומיננגז, מאיה, קותי, אתי ביטון ועוד הרבה חבר'ה טובים. לא היה לנו את התככים האלו של מי רוצה להיות כוכב, זאת להקה. לא נלחמנו כמו ב'לה לה לנד' להיות האחד, כולם היינו ביחד"

איך אתה חי עם הצביעות בתוך התעשייה?
"קשה לי, אפרופו גם בתכנית הזאת, קשה להיות בתכנית שלא כולם אמיתיים ומשחקים מול המצלמה. אני בנאדם מאוד אמיתי. אני בא להשקות ויש אנשים שינשקו אותך ואחרי דקה מאחורי הגב יעשו לך אצבע משולשת".

הוד המשיך: "אני חסר סבלנות, העבודה הזאת במוזיקה היא סזיפית, ולא כולם אוהבים אותי. אני משתדל להסתכל על הדברים הטובים, ומסתכל על המלא. לא כולם חייבים לאהוב את רגב הוד".

איפה אתה ממקם את עצמך?
"איפה אתה ממקם אותי?"

קודם כל, בליגת העל בטוח. זה חי לפי להיט, זה מאוד דינאמי, שהוצאת את "אבא" שמתי אותך בצמרת.
"שתשמע את האלבום החדש "בדרכים הכי הטובות" אתה תקבל רגב אחר, אתה לפחות תשמע עד 5 שירים כמו "אבא". אני מתחיל להתבגר".

"הדברים לא באים לי בקלות"

רגב הוד"דברים לא באים לי בקלות, אני נלחם, אני רוצה, אני נמצא, אני מופיע, אני מתפרנס מזה, מוציא שירים לפי הספר, מה שאחד הולך לו טיפה יותר מהר, אצלי זה דרך, תשתית. כל דבר שלב אחרי שלב, אין לי שום מקפצה חוץ מ"התנשאי לי" שהייתה מקפצה היסטרית", אומר רגב הוד.

זה מגיע למצב של תסכול?
"אז גם יש את השאלה של אנשים שהצליחו טיפה יותר, אבל בסה"כ אתה גם אצל כולם רואה שיש את הפיק הגבוה הזה וגם אצלי זה היה ככה".

מבחינת להיטים אני יכול להגיד לך חד-משמעית יש לך אוזן מטורפת. אתה קולט ויודע לזהות שזו באמת סגולה שלך. העניין הוא שכדורגלן חי משבת לשבת לזמר יש מלהיט ללהיט, השאלה איך המתח הוא משפיע עליך לישון בלילה?
"קודם כך, אני נח סבבה בלילה, אני לא ישן, אני כל הזמן חושב על היצירה הבאה, על הסקיצות שמונחות לי ברכב. כל הזמן אומרים את זה. אני מרגיש את רחשי השוק, אני חושב שיש לי הכוונה אלוקית, כל הזמן הוא שולח לי את השפיץ הזה כמו "פעימות ליבך", כמו "יותר מדי שנים" וכל הלהיטים. אני יכול להגיד לך שמבחינת הקריירה אני נמצא פה לעוד הרבה זמן".

"היום אני מרגיש שהקטע שהולך להיות וכבר קיים פה חזק זה הבכי, זה דיכאון, ויש לי באלבום החדש שירים", אומר הוד.

מה זה אומר עליך שאתה סוג של זקית? מתאים את עצמך לפני טרנד?
"קודם כל אני חושב שזה חשוב להיות מחובר לקהל. זיקית שורדת, לא? אתה לא יכול לפגוע בה".

אבל זה אומר לשרוד ולא להוביל.
"למה? לפעמים אני גם מנסה להוביל דברים, ניסיתי בשיר מסוים שנקרא "תבואי" בתוך האלבום הזה, להביא קצת את הסגנון הדרום אמריקאי. לא כל פעם שאני מנסה להכתיב מדיניות קורה".

אני חייב להודות שבאופן אישי אני מאוד מעריך את הדרך שעשית, כי אני רואה מעבר לעבודה הקשה, התפתחות של אומן. אתה זמר שעומד עם 2 רגליים יציבות על הקרקע, יש כבר את הצליל שלך. מבחינתך חשבת שיבוא יום שירצו להיות רגב הוד?
"אני חושב שכן יש אנשים שאני פוגש אותם בהופעות שאוהבים את השירים שלי וכן רוצים להיות רגב הוד. אני נורא מסתכל על התהליך האמיתי של אייל גולן, שלומי שבת, עופר לוי של אנשים שבאו מדרך, מתשתית, מסבלנות, מאורך רוח. לשלומי שבת זה קרה בגיל 50 עם הלהיט "לכל אחד יש". הרבה דרך, לאכול הרבה חצץ בדרך, וגם לא רק להיטים, גם לאכול שירים שאני עולה לבמה ולא כל שיר מכירים. הפחד הכי גדול לפעמים שאני רואה זמר שהוא מצליח משיר ראשון ואני שואל אותו לאן מכאן? צריך לעשות דרך הגיונית להופיע בפני מועדונים שלא קיימים, בפני שולחנות וכיסאות כמו "הקומה" ביבנה, דרך חתחתית מה שנקרא".

"אייל גולן הוא הנשיא של הג'אנר"

321איפה כולם היו בזמן הפרשה של אייל גולן?
"אני הייתי ב"היחידה", אבל אני יכול להיות אמיתי, גם בזמן הצילומים אני הייתי כל היום מסמס לו, כל היום".

אבל חיפשו אנשים שיעמדו מול המצלמה ויגידו שאנחנו מכירים את אייל מספיק טוב ואנחנו עומדים מאחוריו וזה לא קרה.
"אני סימסתי לאייל ואמרתי הלוואי שהייתה לי את היכולת של המדיה ולעמוד שם, כי המדיה תמיד מסתכלת על השופטים".

מה הפרשה הזאת גרמה לתעשייה, עכשיו מפחדים יותר?
"אני חושב שכל מה שקורה בג'אנר הים תיכוני הוא לא בריא. הסיפור של אייל לא עשה טוב, גם שאייל יצא זכאי ונקי. זה כמו שפגעו בראש הממשלה והנשיא.

הרגשת פגיעה אישית, וזה אנחנו?
"אני חושב שהוא מייצג את הג'אנר. בעיניי, אייל גולן הוא מלך. בשבילי אייל הוא דמות, וזאת פעם ראשונה שאני מוציא את האמת. גם שהוא שכב על הגדר למעננו, אז התקשורת שמעה. תמיד היה לו קול "חזק", כאילו קול להשמיע את הצעקה שלו. תמיד התייחסו למה שהוא צועק. אני חושב גם שקרתה לו הסיטואציה הלא נעימה, שאני שמח שהיא מאחוריו, אז זה יצר הד גדול".

בגלל שזה אייל או זמר מזרחי?
"בגלל שזה אייל ואז זמר מזרחי, אבל קודם בגלל שזה אייל, הוא יצא מהגבולות הג'אנר".

איך אתה הייתה מתמודד עם סיטואציה כזו?
"אני מפחד לחשוב על זה. אני הייתי מאבד כיוון".

אז עדיף לך להיות במקום בצמרת ולא בשפיץ.
"תמיד יש לי שאיפה להיות בצמרת, אני חושב שאני נמצא במקום טוב. אבל אתה יודע איך אומרים על זוהר ועל חיים משה...אחד חתכו והשני חי עד היום. אני עוד לא הגעתי למסקנה מה יותר טוב". צפו בראיון המלא. 

>> צפו בכל הראיונות של חגי אוזן 

(צילומים: ראובן יעקובי, אלכס שוורץ, יח"צ)


ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם