יום ש'


17 באפריל
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

עדן בן זקן "זמרת השנה"? זו רפיסות

עצם התמודדותה של בן זקן, זמרת שפעילה מספר חודשים בודדים ובעלת להיט אחד בלבד - מערערת את נחיצותה של התחרות שמשנה לשנה הופכת לאפסית וחסרת מודעות עצמית

עדן בן זקן עדן בן זקן צילום: יח"צ
יעקב אוחנה שלישי, 15 ספטמבר 2015 18:20

בערב ראש השנה התוודענו שבערוץ 24, אתר mako ותחנות הרדיו האיזוריות הכתירו (לפי בחירת הגולשים) את עדן בן זקן כ"זמרת השנה". כמה שניות של שפשוף עניים וניקוי אוזניים לקול ההכרזה לקחו לי ובוודאי לרבים אחרים שכמותי, לעכל שזו התוצאה הדי עגומה. נו באמת לאן הגענו. לא מדובר בחוסר פרגון אלא בכאב אמיתי פנימי ובחוסר הטעם בעצם עמדתה לבחירת הקהל המצביעים שמורכב ממתבגרים ומתבגרות. ואם במקרה לא שמעתם או חזרתם יחד עם אלפי מאמיני ברסלב מאומן אזכיר שוב: אייל גולן- זמר השנה, ו...עדן בן זקן- זמרת השנה.

עדן בן זקן זמרת השנה
ימי הפנאן הסתיימו. עדן בן זקן (צילום: אלכס שוורץ)

בטח הבחנתם במרכאות, ולא לחינם, סימן שאלה וצל כבד עומד על טיב התחרות ובוודאי על נחיצותה. אין טעם, אין ריח, יש רק עבודת אצבעות ולייקים בפייסבוק. העובדות הן אחרות לגמרי. במנוחי עולם הכדורגל מדובר בכדורגלן שלא קרע עדיין זוג נעליים וצריך לעשות כבוד לקולגות ולקפטן. במקרה המונח לפנינו, מדובר בזמרת בעלת אלבום בכורה שיצא כשבועיים לפני תום ההצבעה וכולל באמת בתוכו להיט אחד, "מנגינה", שראוי לכל המחמאות והכפיים, אפילו להתחרות בתואר הפריצה או אף שיר השנה- אבל לא בזמרת השנה. לא נותר לתהות, האם וודקה הייתה מעורבבת כאן?


"מנגינה", הלהיט הגדול שלה

האם ניתן להעלות על הדעת שאלבומה הפנטסטי של שרית חדד שיצא במהלך השנה פחות טוב משל עדן בן זקן? לא, לא ולא, בשום פרמטר ועניין. ובכן, ניתן למנות לפחות 5 זמרות שמגיע להן לזכות בתואר על פניה של הזמרת הצעירה - שלא תקבל דבר מעצם הזכייה, מלבד ריגוש רגעי, והצבתה - מוקדם מהרגיל - בקו האש תחת מבחנה גדולה שתשפוט אותה בצורה מיקרוסקופית על כל צעד ושעל, בלי ימי חסד ופנאן.

לו אני הייתי מייעץ לבן זקן הייתי אומר לה בעצה ידידותית לקום בענווה ולומר תודה לכל המצביעים, שלפי התוצאה כנראה, רובם אינם עברו את גיל 20, אך עם זאת להוסיף משהו בנוסח, "עוד מחכה לי דרך ארוכה מאוד ואני רוצה מכאן להגיד שחדד היא זמרת גדולה ממני ואין לי יומרות להחליף אותה בעתיד הנראה לעין, וככל היותר רק ללמוד מניסיונה העשיר".

שרית חדד
היא עדיין זמרת השנה האמיתית. שרית חדד (צילום: בטריבונה)

אז מה קרה? בלבול מיותר שהכניס לסחרור זמרת מוכשרת בתחילת דרכה שתאבד שובע בגלל תואר ריקני. זה יכול להתבטא בכך שתבחר לא להתראיין לכל תקשורת פחות מחדשות ערוץ 2, לא להגיע למועדונים והאנגרים של פחות מ-1000 איש, לבקש סכומי כסף להופעות שלא ישקפו את המגיע לה, בקיצור השתן יכול לעלות לראש, בלי אשמתה. עם זכייתה של בן זקן, הגיע גם הזמן לבטל קליל את התחרות ולחסוך מצבים בלתי נעימים בעתיד.

שנים ארוכות שהמוזיקה המזרחית משוועת לעוד זמרות אחרי כמעט שממה, והנה הגיעו עוד נוספות, כמובן גם נסרין קדרי חזק בתמונה, אך לא כך רצינו לפתוח את השנה החדשה. הטור הזה בא לשפוך דלי של מים קרים על עצם זכייתה, וטוב מוקדם מאשר מאוחר.

-- 

הכתוב הינו טור דעה

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם