יום ש'


17 באפריל
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

סיפור גלגולו של השיר "כשאת רוצה"

לידי בטריבונה הגיעה הקלטה מסתורית של סקיצה אולפנית של ראובן המלאך לשיר החדש של שר-אל אותו כתב והלחין אופיר כהן, וחשפה סיפור שלם סביב השיר. ואיך מתקשר אליו אייל גולן? 

השיר המתגלגל השיר המתגלגל צילום: יח"צ
נתי לוי רביעי, 17 פברואר 2016 20:50

בתחילת השבוע יצא השיר החדש "כשאת רוצה" של הזמר שר-אל, איתו חזר אחרי היעדרות ארוכה תחת ניהול חדש ובדרך לאלבומו השישי. הקלטה שנחתה אתמול (שלישי) במייל של מערכת האתר מגורם עלום, עם ביצוע אולפני מלא של הזמר ראובן המלאך, הצליחה לבלבל אותנו.
אופיר-כהן

איך זה קרה בדיוק? בדיקת בטריבונה גילתה כי השיר עבר כמה זמרים עד אשר יצא רשמית מטעם שר-אל. תעשיית המוזיקה המזרחית היא תעשייה קטנה בה כולם עובדים עם כולם ויש ערבוב גדול באולפנים בין היוצרים, הזמרים והמעבדים.

כך בעצם נוצר שהשיר שכתב והלחין אופיר כהן עבר כמה ידיים והוצע, כך לפי גורם שבקיא בגלגולו, בתחילה לאייל גולן ואף משה פרץ וייתכן שגם הם הקליטו סקיצות אך בחרו לוותר עליו.

השיר הגיע בדרכו גם לראובן המלאך שהקליט לו סקיצה (ההקלטה המלאה שמורה במערכת) בזמן שמי שכיום מנהלו האישי של שר-אל, "אורניר הפקות", היה מפיקו עד לפני כמה חודשים. משנפרדו הוחלט לתת את השיר לשר-אל שכאמור הוציא אותו ביום ראשון השבוע והתקבל בחום יחסית בתחנות הרדיו והושמע אצל ירון אילן ואחרים וזכה לקבל מילים חמות באייטם שעלה באתר.

"בוא נגיד ככה, שהשיר עדיין שייך לי", אומר מנגד ראובן המלאך (שמעון), "אני פשוט לא הסתדרתי עם המנהל שלי והחלטתי לוותר על הכל. למרות שהוא שייך לי בכל המובנים, אני מאחל לשר-אל הרבה בהצלחה".

למה נפרדתם?
"כי זה לא היה זה. היו שם דברים לא לרוחי. מנהל צריך להיות נטו מנהל ולא לחפש השקות ולשים את הזמר בעדיפות שנייה ושלישית. וגם החלטתי נכון להיום לעבוד על תקליט באופן עצמאי ומקווה שיהיה טוב".

אייל-גולן

אופיר כהן מסר: "השיר הוצע קודם לאייל גולן במסגרת העבודה שלי איתו מתוך שירים רבים שיצרתי, והוא התחבר פחות. ראובן היה מיוצג אצל "אורניר הפקות" שרכש את השיר, והוא הקליט לו סקיצה ראשון.

"בסופו של דבר אחרי שהם סיימו את דרכם, המנהל שלו אורניר החליט להעביר את השיר לשר-אל אותו הוא מייצג היום. אני מאחל גם לשר-אל וגם לראובן המון בהצלחה, שניהם מבצעים מצוינים וביצעו את השיר בצורה יפה", הוסיף כהן.

מ"אורניר הפקות" שמייצג את שר-אל, נמסר בתגובה לדברים: "את השיר קניתי מכספי כמו יתר חומרי האלבום של ראובן, ומרגע שהחלטנו לסיים את דרכנו המשותפת החלטתי להעביר אותו לשר-אל. אני מאחל לראובן הצלחה בהמשך הדרך".

האזינו לחיבור של שני הביצועים:

אהבתם? לחצו לייק!
Tribona366
אנא המתן לטעינת הנגן...

(צילום: ראובן יעקובי, אלכס שוורץ, יח"צ)

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם