יום ש'


10 באפריל
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

"ההתעסקות בחגיגות המימונה - גזענות סמויה"

לפי הכותרות, נמצא השודד הגדול של הקופה הציבורית: חג המימונה, ובפנים הזמר המזרחי פאר טסי. טור אישי

פאר טסי הוא הקורבן פאר טסי הוא הקורבן צילום: אלכס שוורץ, בטריבונה
יעקב אוחנה רביעי, 04 מאי 2016 15:52
 

קרה משהו במימונה האחרונה שנראה חשוד במיוחד. לא מדובר במתוקים ולא במופלטות המושלמות. פתאום, נמצא האשם העיקרי המכביד על תקציב המדינה – מיליארדים רבים של דולרים נשפכו לחינם כתוצאה מטעות נוראית של עיריית באר שבע על שערכו מסיבת מימונה בגן הפיל בשכונת ד' בעיר בחג המימונה והעזו להביא זמר מזרחי, שמו פאר טסי. כמובן שזו בדיחה.

"עשרות בודדות" או "פחות ממניין אנשים" זעקו כותרות בכלי התקשורת השונים על הגעה מועטת של קהל לאירוע המימונה משום שנערך ביום בו עובדים והילדים חוזרים לגנים ולבתי הספר. אין דבר גרוע יותר. "70 אלף ש"ח נשפכו לטימיון" זעקו במדינת אשכנז. אחרי שירד מסדר היום הציבורי, לפחות לעת עתה, שוד הגז המקומי הגיעה אל הכותרות "השערורייה" הבאה: המימונה.

b8feeb8ac79437541624fea5a0f07ee7 XL
"קל להיטפל למימונה" (צילום: ארכיון בטריבונה, יח"צ) 

אני שואל ומשוכנע בתשובה, האם לא היה מדובר במימונה, ולא מדובר בזמר מזרחי, הגם יעשו כך? לא, לא ולא. ברור שלא. הרי כולם יודעים שלעשרות אירועים ופסטיבלים לבנים בכל רחבי הארץ בהם מושקעים הון עתק בפרסום ובשיווק קדחני עד לתהומות לא מועילים ולא מביאים קהל. במקרה טוב, מועט. אך למימונה קל להיטפל. קשה לעשות זאת בצורה המריחה כגזענית אך זו גזענות סמויה. הרי כל אחד יצביע על הגזענים הרבים שנמצאים בקירבנו, אולם, שיש "עובדה" בידם, זהו הדבר הקל ביותר ומבלי להסתכן כלל. 

שכחו בפרסומים לציין כי בעוד ערים רבות ברחבי הארץ נחגגה המימונה והגיעו קהל רב, יותר מדי רב, כדי שיציינו זאת בריש גליי. פאר טסי הוא זמר מצויין, הרי ברור לכולם שמדובר כאן בקורבן שלרוע מזלו נפל על חג המימונה וכל הכותרות השליליות שעלו כנגדה הוא הדבר היחיד בקנה. טסי פשוט היה שם ונכווה לרוע מזלו. זה דגדג לראות את תגובתו של טסי בעמוד הפייסבוק שלו, אז נכנסתי. אך הוא הגיב בשלווה. תמונה שהועלתה מהמימונה ובה למרבה ההפתעה נצפים אנשים רבים נהנים מהופעתו בחג המימונה שונה בתכלית מהמראה הנשקף מבעד לעיתונות. טסי הופיע בעוד ערים, אחת מהן קרית אתא.

13094354 1313088492048113 1396093203969685592 n
פאר טסי במימונה בקרית אתא. יש קהל? יש הרבה (צילום: פייסבוק)

מוזר שלא נשמע אף קול זעקה מאף אחד מהפעילים המזרחיים או מהתנועה המזרחית החדשה והשאפתנית "תור הזהב - עכשיו תורנו", שקמו כדי לדחות, לגנות או לצאת חוצץ. השתיקה הייתה רועמת ומביכה. היה קל להתלבש על פאר טסי בעצם השתייכותו למוזיקה המזרחית, והיה קל (מדי) להיטפל למימונה. על כך היה אומר השר בנט אילו הנושא היה קרוב לליבו: "די כבר!".

--

הכתוב הינו טור דעה

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם