יום ש'


10 באפריל
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

קורבן המימונה? גם אצל ליאור נרקיס לא היו הרבה קהל

האם פאר טסי נפל קורבן לכישלון הרשיות המקומיות? סרטון שהגיע לידי בטריבונה מוכיח כי גם בחגיגות המימונה באור עקיבא הגיעה כמות מצומצמת של קהל אך זה עבר בשקט מופתי. צפו

פאר טסי הקורבן של כישלון הרשויות במימונה? פאר טסי הקורבן של כישלון הרשויות במימונה? צילום: אלכס שוורץ, רמי זרינגר
בטריבונה שישי, 06 מאי 2016 11:03

הסערה שהתעוררה על בזבוז כספי משלם המיסים בעקבות מיעוט האנשים שהגיעו אל חגיגת המימונה בבאר שבע ובתוכה הופעתו של פאר טסי, מסתבר לא היחידה. גם בהופעתו של ליאור נרקיס שנערכה בגן האיקליפטוס באור עקיבא, כך לפי סרטון שהופץ ברשת, נראתה כמות חוגגים קטנה יחסית, וזה עבר בשקט מופתי בלי אזכור מצד כלי התקשורת.

לפי הסרטון נראים עשרות בודודת בלבד של אנשים חוגגים את המימונה בזמן הופעתו של נרקיס. בעמוד הפייסבוק של נרקיס לא ניתן שום אזכור להופעה למרות שהופיע כרגיל. 


חגיגות המימונה והופעה של נרקיס באור עקיבא

צריך לומר, הכישלון אינו של הזמרים. כידוע, ביום המימונה שיוצא לאחר חול המועד העבודה מתקיימת כרגיל והילדים חוזרים לבתי הספר והגנים אחרי חופשת פסח ארוכה. למרות זאת ברשויות מקומיות רבות מחליטות בכל זאת לערוך את החגיגות בפארקים הגדולים כבר משעות הבוקר, דבר שמקשה מאוד על קהל גדול להגיע.

בעקבות הביקורות, בעיריית באר שבע מיהרו להוציא הודעת התנצלות בעקבות הטעות: "קיום האירוע בשעות הצהרים במקום בשעות אחר הצהרים או הערב היה טעות ועל כך התנצלותנו", נמסר מטעמם וכי יסיקו מסקנות לשנים הבאות. 

>> דעה: ההתעסקות בחגיגות המימונה גזענית

מנגד, בעיר כמו אשדוד שם חגיגות המימונה הפכו למסורת גדולה ולהרגל של תושבי העיר לקחת חופש ביום המימונה ולהגיע לפארק בן גוריון כבר משעות הבוקר, נערכו גם השנה החגיגות עם קהל גדול שצפה באמנים האורחים.

בכל מקרה יש להודות כי הזמר שספג את כל האש ואת נזקי הכישלון בעקבות החלטת הרשויות בכלל היה פאר טסי שאומנם הרוויח עשרות אלפי שקלים על הופעתו, אך מקורביו התלוננו כי עושים לו דווקא והפרסומים ששמו היה המרכזי בהם והיחידי פגעו בו מאוד. הסרטון שהגיע לידינו מוכיח שיש מידת צדק בדבריו. 

7ead6714de263a5cb87d02f7a7ac9bf7 XL
עבר בשקט מופתי. ליאור נרקיס (צילום: רון קדמי)

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם