יום ש'


10 באפריל
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

שנה בלי שיר חדש: מה קורה אצל משה פרץ?

מצד אחד: פרשת העלמות המס המעיקה, אלבום אחרון פחות מוצלח, ומעריצים מאוכזבים מן המופע המשותף "מהפכה" שנמתח זמן רב והמרוויח העיקרי ממנו הוא עומר אדם. אך מצד שני: המספרים הגבוהים מצביעים כי משה פרץ גם לא בשיא כוחו הוא עדיין המתחרה הבולט לכתר של אייל גולן

ממתין זמן רב. משה פרץ ממתין זמן רב. משה פרץ צילום: רונן אקרמן, יח"צ
בטריבונה ראשון, 03 אפריל 2016 18:19

אנחת רווחה גדולה הוציאו חלק ממעריצי משה פרץ לאחר ששמעו כי המופע המשותף עם עומר אדם שנמשך כ-8 חודשים יורד, לפחות זמנית. המופע "מהפכה" כלל סיבוב הופעות נרחב ברחבי הארץ והוליד את הדואט המצליח "היא רק רוצה לרקוד" ועל כך אין להתווכח. אך תחושה גדולה אצל מעריצי פרץ כי המרוויח העיקרי ממנו יצא עומר אדם על חשבונו של משה פרץ, ממגוון סיבות.

למעריציו של משה פרץ איתם בדקנו יש טענות כלפי אורך הסיבוב המשותף והם מצביעים על כך שהפסידו מופע ייחודי שלו לשירי האלבום האחרון "סימני הזמן" כמקובל לאומן בסדר גודל שלו, תמורת חלוקת כוחות לא שווה בין השניים. טענה מרכזית נוספת היא כלפי עומר אדם שלמרות גילו הצעיר לא נתן מספיק כבוד למשה פרץ וביצע באחד מהמופעים שיר סולו שלו "אחרי כל השנים" וקידם אותו על חשבון הזמן המשותף לאחר פעילות ויראלית בפייסבוק. למעריצים גם צרם כי את המילים הטובות בתקשורת שכתבו המבקרים על המופע קיבל יותר עומר אדם מאשר לפרץ.

76a362b0e635f2bd7b84d5e7290d087b XL
מעריצים התאכזבו מהזמן הממושך של סיבוב ההופעות המשותף (צילום: שוקה כהן)

עם יציאת האלבום "סימני הזמן" הודיע פרץ כי יערוך מופע רציף לכל השירים אך לבסוף החליט להקפיא את הרעיון שכנראה לא ייצא אל הפועל. 11 חודשים עברו מאז הוציא משה פרץ את האלבום "סימני הזמן" ומאז דממה מוחלטת מבחינת שירים סולו חדשים (הדואט "היא רק רוצה לרקוד" לא נחשב). בז'אנר מקובל לרוב לשחרר סינגל ראשון מאלבום חדש לא יותר מארבעה עד חמישה חודשים, וכאן מדובר בזמן כמעט כפול וחריג באופן משמעותי במוזיקה המזרחית לאמן בכיר. בהשוואה, אייל גולן נוהג להוציא אלבום חדש מידי שנה בחג הפסח. ואפילו עדן בן זקן הצעירה הוציאה סינגל ראשון חודשים ספורים אחרי אלבומה הבכורה המוצלח.

האם פרץ החליט לפתח קו משלו וללכת בדרכו של שלמה ארצי שמוציא אלבום אחת לכמה שנים? אין לדעת.

4
סינגל הסולו האחרון של משה פרץ יצא במאי 2015 (צילום מסך, 'לינקטון') 

כך או כך, אין ספק כי חלק מרכזי מהורדת ההילוך המוזיקלי בשירים חדשים קשורה לפרשת העלמות המס על כל חקירותיה והדיונים הרבים בבית המשפט שנפרסו על מספר שנים ארוכת ומתישות (מדובר בפרק זמן חריג בהשוואה לכל פרשה אחרת) על העבירות שנעשו בתחילת הקריירה של פרץ בין השנים 2007-2009. וכן, יש מידת צדק בטענותיו של פרץ כי החמירו איתו בעצם היותו מפורסם.

המתחרה היחידי לאייל גולן

הפרשה גרמה לפרץ להיות טרוד עד למעל הראש בענייניה ופחות הקדשת זמן למוזיקה. לאחרונה הגיעה הפרשה לקו הגמר בהסדר טיעון שחתם פרץ עם רשות המיסים במסגרתו הודה והורשע בהעלמות מס וגזר הדין בעניינו יינתן בתקופה הקרובה. איש תעשייה איתו דיברנו סיפר כי אנחת רווחה גדולה יצאה לפרץ ואנשיו שסוף סוף יניחו את הפרשה מאחוריהם ויוכלו להתרכז עם שולחן נקי מבעיות העבר.

גם ההשתתפות של פרץ כשופט בתכניות ריאיליטי-שירה כמו "אקס פקטור" העמיסו על הלו"ז הצפוף שלו, ולדברי אחד הנגנים איתו שוחחנו בעילום שם, החליט פרץ כתשובה לעומס להפחית בהופעות באירועי שמחות פרטיים ולדבוק בהופעות הגדולות.

יחד עם כל הדברים הללו יש מידת אופטימיות גדולה אצל משה פרץ שנמצא במקום טוב בהשוואה להרבה קולגות שלו. ניתן לראות כי מידת הפופולאריות של משה פרץ היא גדולה במיוחד ובתעשייה נתפס כמתחרה הבכיר ואולי היחידי לאייל גולן. כראיה, ניתן לראות את מספר המעריצים בפייסבוק כמקום הראשון בטבלה הזו, ועוד יותר לעיין בסכומי הכסף הגבוהים שהוא דורש וגם מקבל להופעות ביום העצמאות הקרוב. 170 אלף ש"ח להופעה הופכות את פרץ לזמר היקר ביותר, שיופיע השנה ב-3 ערים שונות וסך הכול יגרוף כחצי מיליון שקלים.

106f632d5c181b8a1e4525bcbb909092 XL
עדיין המתחרה הבולט לכתר של אייל גולן (צילום: בטריבונה) 

במהלך הכנת הכתבה הפננו אל משרד יחסי הציבור של משה פרץ שלוש שאלות: 1. מדוע למשה פרץ לא יצא שיר סולו חדש מעל ל-11 חודשים? 2. האם יערכו מופעים במסגרת המופע המשותף "מהפכה" עם עומר אדם? 3. מתי ייצא למשה שיר חדש?

כתשובה מהמשרד קיבלנו מענה מתומצת בלבד בו נכתב כי "בקרוב ייצא אלבום חדש למשה פרץ". מיד לאחר פנייתו למשרד התפרסם בעמוד הפייסבוק הרשמי של פרץ פוסט המבשר על סיבוב ההופעות אינטימי בזאפה. "בין שלל ההופעות הגדולות הסוחפות והאנרגטיות במסגרת סיבוב "המהפכה" עם עומר אדם", נאמר בהודעה, "משה מגיע לסיבוב הופעות אינטימי ומיוחד במועדוני ה"זאפה" ברחבי הארץ".

>> פאר טסי נגד פעיל בכיר במוזיקה המזרחית

>> תיעוד מרגש של עופר לוי אצל הפצוע הקשה מפיגוע הגרזן

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם