יום ש'


17 באפריל
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

האם אייל גולן העתיק מדודו אהרון שיר?

למערכת בטריבונה הגיעו תלונות ממעריצים ואנשי תעשייה כי לחנים דומים במיוחד בשני שירים מאלבומו החדש של אייל גולן, כאשר הבולט בהם הוא "באתי אלייך" שמזכיר בבתים שיר של דודו אהרון. הכצעקתה?

דודו אהרון ואייל גולן דודו אהרון ואייל גולן צילום: מתוך האינסטגרם
בטריבונה שני, 11 אפריל 2016 10:15

האלבום החדש של אייל גולן הוא הדבר הכי חם כרגע במוזיקה הישראלית. לא רק מחמאות מצד הקהל הרב שעוקב אחריו הוא מקבל אלא גם ביקורות ובמיוחד מדובר על תלונות ממעריצים ומן אנשי תעשייה כי שניים מהשירים דומים בלחנים ללהיטי עבר. זוכרים כי באלבומו הקודם עלו טענות כי "אל תלכי" הועתק מלהקת הבנות דיימנודז'? אז הנה שוב חוזר הניגון. 

לדבריו של מעבד מוזיקה ותיק איתו שוחחנו על מנת לבדוק את הדברים, הוא  סבור "כי יש קומבינציה בין שיר הנושא 'רחוק מכאן' לשני שירים אחרים: "הפזמון מזכיר את "לילות בבית" של זהבה בן והבתים את "אל תשתה חבר יותר" של זמר העבר אבי כהן", אמר.

>> הצעד האמיץ של אייל גולן באלבום החדש

כאן יש לציין בהערה בולטת כי בקרדיטים באלבומו של גולן נכתב כי נעשה שימוש מהשיר "לילות בבית" של זהבה בן וזאת לאחר קבלת אישורה. בסביבב תו של גולן אמרו כי "לגולן יש רצון עז לפרגן לכמה שיותר זמרים. וגם במקרה כאן".

שיר נוסף מאלבומו אייל של גולן שעורר ביקורת על דמיון רב הוא "באתי אלייך", שמזכיר בבתים את השיר החדש יחסית של דודו אהרון, "הגורל הזה" שנכלל באלבומו האחרון. תשפטו אתם: 

אהבתם? לחצו לייק!
Tribona366
אנא המתן לטעינת הנגן...

בניסיון לקבל את תגובתו של גולן נטען כי הוא רק המבצע ולא כותב או מלחין השיר, ואת התגובה יש להשיג מהיוצרים.

יוצרי השיר של גולן, דולב רם ופן חזות, מסרו לנו בתגובה: "באתי אלייך נכתב והולחן לפני השיר הגורל הזה. דודו זמר ויוצר ענק ויותר מכל חבר. רוצים לפרגן לו ולהודות שזה מחמיא שמשווים שיר כזה ענק כמו הגורל הזה לשיר הפותח מהאלבום החדש של הזמר הלאומי - אייל גולן.

"כמובן שאין דמיון בין השירים וההוכחה היא לכך שתכף השיר חוצה את ה-300 אלף צפיות בשלושה ימים בלבד ושובר שיאים חדשים ביוטיוב! שמחים שיש עניין סביב השירים שאנחנו כותבים, מאחלים לכולם בהצלחה וחג שמח".  

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם