יום ש'


12 ביוני
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

דעה: טוב עשה אייל גולן שביטל השתתפותו בעצרת

ישראל אלון בטור אישי בעד החלטת אייל גולן לא להשתתף בעצרת תמיכה בחייל אלאור אזריה 

תמיכה באייל גולן תמיכה באייל גולן צילום: אלכס שוורץ, בטריבונה
ישראל אלון שלישי, 19 אפריל 2016 19:41

נתחיל מהסוף. אייל גולן גם אכל דגים באושים, גם ספג מלקות וגם גורש מהעיר. אך קיבל החלטה נכונה לדבוק בעמדתו לא להשתתף הערב (ג') בעצרת התמיכה בחייל אלאור אזריה. בשביל מה הוא היה צריך לעבור את מסכת ההשפלות, האש וחיכחוך הידיים בהנאה של שונאיו שחיכו לו בפינה? זו החלטה רגעית שגרמה לנזק רב.

היה צריך להיות מובן מאליו שאסור לו, בטח במצבו העדין, לא לעשות כן. השתתפותו הייתה בגדר מעשה חריג שחלק נרחב מהעם (כנראה לא הרוב, אך מספיק דיו) מתנגד אליו בתוקף, וגם לעצרת התמיכה שמתקיימת הערב.

צריך לזכור כי העצרת הערב היא עבור חייל ולא ילד כפי שנוהגים לומר. חייל שעבר על הוראה והיא חיסול של מחבל ערבי מנוטרל שהיה פצוע אנוש. אירוע חמור שנבדק לעומק וכל ראשי הצבא לרבות הרמטכ"ל ושר הביטחון מתנגדים לו בתוקף ורואים בזאת עבירה על כל החוקים. המעשה של החייל אינה רוח צה"ל.

אייל גולן, אליאור עזריה

אין הדבר אומר שצריך לתלות אותו בחוצות העיר כפי שמבקשים גורמים מהשמאל הקיצוני. ולא לאסור את החייל ולהשליכו לכלא לעשרים שנה. אך עונש הוא חייב לקבל. הוא פגע בתדמית צה"ל וגרם לנזק חמור למדינה. עוד יותר מכך מדובר במעשה לא מוסרי. לא יהודי. ובוודאי שלא מקובל על החוק הבינלאומי ובוודאי זו אינה דרכו של צה"ל.

תתארו לכם אם במקום המחבל הערבי היה מדובר בפושע יהודי שעשה עבירה פלילית חמורה, האם גם אז היו רבים מהעם לרבות אמנים הולכים ומשתתפים בהפגנה למענו? כנראה שלא.

בסופו של דבר אייל גולן עשה את הדבר הנכון. כמי ששואף להיות הזמר הלאומי אך בטוח נחשב כזמר המצליח בישראל נכון להיום, אסור היה להראות את פניו הערב על הבמה. חלק נרחב מן העם גם אם קולו דומם מתנגד מאוד למעשה של החייל היורה אלאור אזריה.

הזמרים שהשתתפו הערב כולם אינם במעמדו של גולן וחלקם מרוויחים הון חשיפתי גדול על כך, ומתווספים נקודות 'זכות' אצל חלק גדול ממעריציהם. לגולן היה הרבה מה להפסיד אם היה משתתף הערב. אירועי יום העצמאות לצד הרמטכ"ל או אנשי צבא היו מדירים אותו למשך שנים ארוכות מאירועיהם הרבים והממלכתיים.

גולן הוא זמר ממלכתי וזאת על אפם וחמתם של גורמים רבים בעיקר מהצד המתעב את המוזיקה המזרחית וכל אשר לה. לגולן קהל מעריצים ענק שהולך אחריו כבר שנים ארוכות ומונה חלקים נרחבים מהעם על כל נגזרותיו.

גולשים רבים בפייסבוק כנראה קיבלו קשה את החלטתו אך הם ישכחו זאת בתוך זמן קצר ויחזרו לאהוב את אייל גולן כקודם. גולן הוא לא דמות פוליטית הוא קודם כל זמר גדול ומהטובים שידעה ישראל מאז ועד היום. זאת, אסור לנו לשכוח אף פעם.

--

הכתוב הינו טור אישי

השירים בכתבה הוטמעו לבקשת הכתב 

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם