יום ב'


25 באוקטובר
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

איך הרס מאור אדרי לחברו אושרי אלימלך?

אחרי שכתב, הלחין, עיבד ואף קידם את השיר החדש של חברו אושרי אלימלך איך בכל זאת פגע מאור אדרי ב"חבר הילדות"? מבט תקשורתי

אושרי אלימלך ומאור אדרי אושרי אלימלך ומאור אדרי צילום: יח"צ
נתי לוי שני, 17 פברואר 2014 18:31

יש דברים נסתרים לא נבין לא נדע. בטוח שמאור אדרי לא כיוון, הוא רצה בכל מאודו בהצלחת השיר החדש שיצר לחברו אושרי אלימלך, אלא שהמציאות הראתה אחרת בשחרור שני שירים בסמיכות שהנפגע העיקרי מכך, מטבע הדברים, הוא אלימלך.

ביום חמישי האחרון בשעה 17:21 פורסם בקהילת המוזיקה אשכול עם יוטיוב של זמר צעיר ולא מוכר בשם אושרי אלימלך שזכה בשיר פרי עיטו של אדרי. בקומניקט נכתב: "השניים חברים טובים מאוד וזו הפעם הראשונה שמאור אדרי כותב ומלחין לזמר אחר". בהפרש של פרק זמן קצר שיחרר אדרי לאחריו שיר אחר, סינגל חדש והרשמי "לא כואב לה" שיצא "בהפתעה" לסופ"ש, בלשון הסטאטוס שפירסם אדרי.

כל איש תקשורת מתחיל יכול להבחין בבעיה שנוצרה כאן. בעוד השיר של אלימלך עדיין "חם" בזכות הטייטל המקדם שאדרי הוא זה שיצר לו את השיר - מגיע סינגל חדש של אדרי ובאופן אוטומטי ומיידי גונב לו את כל ההצגה.

הנזק? בלבול של הקהל הפוטנציאלי של שני זמרים על משבצת דומה, והפסד נקודות אצל עורכי התוכן, ואולי גם שדרני הרדיו, שבסיטואציה אחרת היו נותנים יותר במה, אולם מכורך הנסיבות המובאות כאן, הם לרוב יבחרו בזמר המוכר ולא בזמר החדש. האחרון, בלי ששם לב, איבד הזדמנות חשובה לפריצה, למרות נתוני פתיחה טובים מאוד. 

אגב, הסינגל החדש של אלימלך תואר כשיר הבכורה, בעוד אחרי חיפוש אינטרננטי זריז מגיעים אל שירים אחרים והדואט של השניים בשם "חלום ילדותי", אף פורסם בזמנו במגזין בטריבונה, כאשר גם אדרי היה אנונימי. בכל זאת, תנו לו צ'אנס: 

>> מחירון הזמרים ליום העצמאות 2014 

>> חגי אוזן: "עופר לוי לא רואה ממטר את קובי פרץ"


ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם