אייל גולן ושרית חדד הם "זמרי העשור" (הבא). טור אישי.


תגובות הדפסה שיתוף פנייה לכתב

אייל גולן ושרית חדד הם "זמרי העשור" (הבא).
יום שבת. 26 בפברואר 2011, טור אישי מאת: נתי לוי.


כדאי שתקראו ותבינו למה ב-72 השעות בין ראשון לשלישי הגעתי למסקנה הכי מדויקת להיום, ששרית חדד ואייל גולן יזכו בתואר "זמרי העשור" גם בשנת 2020. חדד מתעתעת נפשית עם "אור כוכב" הנוגע, ואייל גולן מעיר את הרדומים מאופרת הסבון הירדנית שלו בערוץ 24 אודות לחדש "נולדת בשבילי": אחד נוסף מתוך ארסנל שירי הבומבות שלו. אכן טור ללא מזרח תיכון חדש.

תודו שמזל שיש את אייל גולן ושרית חדד שבשני שיריהם האחרונים ברצף עושים טוב לאוזן. חששתי שאחרי "מאחלת לך" ייפלט לה עוד "אינטליגנציה" משמים, אבל לשמחתי זה לא קרה. ושלא תבינו לא נכון, המוזיקה הקצבית היא הלחם והמים של הים תיכוני
השבוע האחרון או ליתר דיוק בפרק זמן של 72 שעות הוכיחו לי למה אני אוהב מוזיקה מזרחית למרות האפרוריות הממוחזרת ברבים משיריה. שתי סיבות הן : אייל גולן ושרית חדד.

ביום ראשון הוציאה שרית חדד את "אור כוכב" (השמועות אומרות שבתחילה חשבו בכלל לגנוז את השיר) לאחר תקופה די ארוכה שגרסה פיראטית לשיר הסתובבה ביו-טיוב. אומרים שאין ריבוי זמרות בג'אנר המזרחי רק בגלל נוכחותה האימתנית של שרית חדד.
והאמת, וואלה צודקים! יש בשוק זמרות היום שיכולות להתחרות בה?! בלי חלילה וחס לפסול את הצעירות ובמיוחד את אתי ביטון המוכשרת שמנסות, אך ייקח להן המון זמן לדגדג את חדד בצמרת.
ההגשה הצלולה בדגש על הרגש שנמצא בהילוך גבוה בשיר "אור כוכב" שכתב יוסי בן דוד המבריק ( וזה לטור כבר אחר) קנתה אותי בכל מחיר..
השיר לא פונה כמו רבים אחרים לאגן החיצוני אלא פשוט ללב הפנימי – ממש לא פשוט למצוא שירים מסוג זה, בטח בימים אלה.
תהיו בטוחים שבזמן שאני כותב כאן יוצאים עוד כמה סינגלים כאלה שיצעקו עלינו 'תהיו שמחים': אומנם מחיר הדלק מרקיע שחקים, בועת הנדל"ן מתנפחת, אך המוזיקה המזרחית בשלה: האפי אנד חוגג, 'יאללה כפיים' חברים.אבל... תודו שמזל שיש את אייל גולן ושרית חדד שבשני שיריה האחרונים ברצף עושה טוב לאוזן. חששתי שאחרי "מאחלת לך" ייפלט לה עוד "אינטליגנציה" משמים, אבל לשמחתי זה לא קרה, ושלא תבינו לא נכון, המוזיקה הקצבית היא הלחם והמים של הים תיכוני, אבל לא כ-ו-ל-ם צריכים להיות על מהירות של 360 קמ"ש בפול ווליום כל הזמן, שרית מראה שאפשר אחרת וחוזרת הפעם לניחוחות שמזכירים את "ניצוץ החיים" הבתולי.

אז מפה בטח ברור לכם שיום ראשון שלי התחיל בהרגשה משופרת, אך זה כלום שהגענו ליום שלישי שאייל גולן שיחרר עוד טיל בליסטי מארסנל הבלתי נגמר שלו בדמות השיר "נולדת בשבילי". מה יש כבר להגיד עליו, כנראה שאופרת הסבון תוצרת ירדן למציאת זמרת שיפיק לה אלבום, משעממת אותו לפחות כמו שאותנו, אז אין פתרון טוב יותר להעיר אותנו בלהיט שבתוך ימים מועטים מנוגן ברדיו כל היום והלילה, לצד דיווחי התנועה של 7 בבוקר ועד תחזית הטמפרטורות בסוף הערב למחרת, השיר פשוט נמצא על play תמידי אצל השדרים, וכל זה בימים ספורים בלבד. לסיכום אגיד, שרית חדד ואייל גולן נתנו לי את ההרגשה השבוע של "מי צריך יותר מזה"?נ.ב גם משה פרץ הוציא השבוע שיר חדש שנקרא "כמו מלך", ובלי קלישאות פרץ הוא זמר עם קול אדיר ואהוד עליי מאוד.
אבל סליחה, למה לעשות משהו דומה למה שמרגול (שניהם על איזה מלך אחד) כבר עשתה?


ואי אפשר לגמור את הטור בלי להאזין לזמרי העשור:

שרית חדד "אור כוכב". למילים של 'יוסי בן דוד' וללחן של 'salim salameh':


אייל גולן- "נולדת בשבילי". למילים ולחן של 'דורון אלימלך' ו'אליאב מועלם'.


אייל_גולן&שרית_חדד תגיות: אייל_גולן&שרית_חדד


כתבות מגזין אחרונות:
Comments/ תגובות: