תגלית ים תיכונית: רונן מועדי, ילד פלא חדש שמספקת העדה הדרוזית.


תגובות הדפסה שיתוף פנייה לכתב

תגלית ים תיכונית: רונן מועדי ילד פלא חדש שמספקת העדה הדרוזית.
יום חמישי. 28 בינואר 2010, מאת: מערכת האתר.


רונן מעודי רק בן 16 וחצי וכבר מסתמן כדבר הבא במוסיקה המזרחית, בגילו הצעיר הצליח מועדי לעשות הספק שלא היה מבייש גם ותיקים בתחום. עם הוצאת אלבום קאברים לקלאסיקות בערבית ואלבום חדש שמבוצע בעברית הופך מועדי למוקד התעניינות רב בהורדות ברשתות הסלולאר והאינטרנט.
כאן בהצצה ראשונה לאומן הצעיר מתגלה זמר מוכשר נוסף שמספקת העדה הדרוזית, ושמכוון אל רף גבוה אל ההצלחה.
בנוסף מספר איך הפך ללהיט בקרב בני הנוער הישראלי כאשר נגנבה סקיצה משירו ("גשם על חלון ביתי") ויציאה לאור אל רשת האינטרנט בזדון. כמו בליגה של הגדולים, גם רונן מועדי מעיז ומפנטז.
"כבר בגיל 7 המוקדם מתגלה אצל מועדי נצר למשפחה דרוזית, כשרון השירה ומסתמן כילד הפלא החדש שמספקת העדה. בדרך מקרית משתתף מועדי בתחרות 'כוכב נולד' של העדה הדרוזית וזוכה במקום הראשון. כבר לאחר הזכייה למועדי לא נותר הרבה ברירות ועם המחמאות ודחיפות מצד המשפחה התומכת ועידוד מהסובבים אותו, מגיע האלבום הבכורה עוד בגיל 12 ובו ביצועי קאברים ללהיטים ערבים.
אלבום הבכורה שנעשה הכול במימון אביו שלקח חסות עם השקעה מלאה על אולפני הקלטות מקצועיים, זוכה לפידבקים בולטים במיוחד אצל הישובים הדרוזים בסביבתו והאלבום נהפך להצלחה.
כחלק מפרסום ויחסי הציבור למען האלבום מחליטים במשפחה ליצור קשר עם התמלילנית 'ארלט ספדיה' ולשלוח לה עותק של אלבום הבכורה. ספדיה, שמגלה מיד את הכישרון הצעיר מחליטה לקחת חלק בכיר בעיצוב הזמר הצעיר. כחלק מהתהליך כותבת ארלט לזמר הצעיר את כל שירי האלבום החדש והשני שלו שיצא לאחרונה :"גשם על חלון ביתי" שמבוצע בעברית, והוקלט באולפן בירושלים אצל המעבד 'תומר עגם' שהיה אחראי על ההפקה המוסיקלית של האלבום.עוד עם תחילת העבודות על האלבום השני: "גשם על חלון ביתי" סקיצה ראשונית של שיר הנושא שמבוצע במקור ע"י 'וואליד טאופיק, נגנבת מחדר ההקלטות למורת רוחם של מועדי ומשפחתו, ומעולה לרשתות האינטרנט בלי אף התייחסות לשם האומן, והיוצרים שעומדים מאחוריו. להפתעתם הרבה של מועדי ומשפחתו השיר מתגלה כהצלחה יחסית אף על פי איכות וטיב השיר שהיה עדיין כאמור רק כסקיצה ראשונית. המקרה הפיקנטי הוביל לבלבול אצל משפחת מועדי. "מצד אחד זה קרה לטובה, כי התגובות שהיו על השיר היו טובות, אך אף אחד ממאזיני השיר לא ידע שהאומן שעומד מאחורי השיר הוא בעצם אני" מעיד מועדי על המקרה. "כל הסיפור קרה בגלל בן דודי שהאזין לסקיצה ופשוט פרסם אותה ברשת בלי ידיעתי."

ואכן כך היה בלי כל כתובת לשיר נוצר בלבול רב שהוביל את מאזיני השיר לחשוב שהזמר שעומד מאחריו הוא לא אחר מאשר הזמר 'שריף', שמזכיר בדמיון רב ובקולו את מועדי עצמו."לשנינו יש מספר מאפיינים משותפים", מספר מועדי, "שנינו תושבי דליית אל כרמל וכמו שריף גם אני התחליתי לשיר בגיל מוקדם מאוד."
מראיין: מה הייתה התגובה של שריף ששמע עליך?
רונן מועדי: "הוא החמיא לי מאוד ואמר שיש לי את הכישרון והיכולות להיות זמר טוב במדינה, ואני מאוד מקווה שכך יהיה. כי עד עכשיו זה נראה בכיוון הנכון, הופעתי כבר בלא מעט אירועים, הופעתי בחתונות עם הזמר 'זוהר פרנסיס', והזמרת 'אסאלה' שהיא אשתו של דוד שלי. "

בגלל תחילת הקריירה בגיל מוקדם של מועדי, המשפחה התומכת מתגייסת ומקדישה את כל המאמצים לקידום הקריירה של רונן. אחותו שירז דואגת לכל ענייני היחצנות וניהול הופעות ודואגת גם בראיון להיות הפה של רונן לכל טעות שלא תהיה.
אביו של רונן נמצא על תקן הספונסר שאחראי על השקעה בכל הקשור לצד המקצועי.
מראיין: לא קשה לך כבר בגיל צעיר מאוד לעמוד בלחצים של קריירה, זה לא פוגע בלימודים?
"קשה מאוד, המוסיקה דורשת הרבה מאוד אם זה הקלטות והופעות.
אבל כבר בתור ילד התחלתי לשיר והבנתי שזה מה שאני אוהב לעשות, המשפחה שלי תומכת בי מאוד וזה הכי חשוב לי.
את הלימודים אני לוקח ברצינות ומתכוון להמשיך ללמוד בכל מצב."מראיין: איך התגובות עד עכשיו על האלבום החדש?
"התגובות טובות ומפרגנות, בסלולרי השיר "גשם על חלון ביתי" הורידו אלפים רבים, הציגו לנו רשימות מדויקת על כך מחברות הסלולאר.
לא מזמן אבא שלי שהוא חבר של אבא של הזמר "אייל גולן", פגש אותו והעביר לו עותק מהאלבום, שאייל עצמו שמע את הדיסק הוא התלהב ממנו, וחושב שיש לי קול יפה ואני יוכל להצליח מאוד..."

לסיום עוד כמה שנים איפה נראה את 'רונן מועדי'?
"עכשיו אני עובד על סינגל חדש שכתבה לי 'ארלט צפדיה', ולראשונה אנחנו עובדים שזה יהיה סינגל על לחן מקורי.
לגבי העתיד? למרות שאני רק בתחילת הדרך אני מקווה שאני יהיה בדרך של שריף הוא מודל החיקוי שלי.."

---
"גשם על חלון ביתי"- רצועה 2 מתוך אלבום שני לזמר הצעיר רונן מועדי. למילים של 'ארלט ספדיה' לצד לחן ערבי. עיבוד והפקה מוסיקאלית: 'תומר עג'ם'.


תגיות:


כתבות מגזין אחרונות:
Comments/ תגובות: