הנה זה בא. תמיר גל מדבר על הטעויות בקריירה, הסבת הסגנון והחתונה שבדרך. ראיון אישי.


תגובות הדפסה שיתוף פנייה לכתב

הנה זה בא. תמיר גל מדבר על הטעויות בקריירה, הסבת הסגנון והחתונה שבדרך. ראיון אישי.
מוצאי שבת, 21 בפברואר 2009, מאת:נתי סבטו. ראיון: נתי סבטו, ליאור אסולין. צילומים: יח"צ, ליאור אסולין.


אחרי רזומה של 16 אלבומים מצליחים בתחום שירי הנשמה והדיכאון תמיר גל יוצא באלבום חדש ה- 17 במספר, אך הפעם עם שינוי קונספט חיובי לים-תיכוני המודרני והמתוקשר.
שמו של האלבום הנושא לא קיבל את שמו סתם, אחרי שנים בתעשייה המזרחית עם להיטים רבים מגיע אלבומו החדש שבתוכו שינוי קונספט משמעותי משירי הנשמה הכבדים על פרידות ומירורים,
אל הרפרטואר הים-תיכוני הקליל שאומר הרבה חאפלות והרבה שמח כמו שהדור החדש של המוסיקה המזרחית דורש. האלבום החדש מקבל חיבוק ופרגון תקשורתי ומיועד להישמע ללא הפסקה במועדונים ובחתונות, דבר המקדם את גל צעד גדול קדימה ... תחילתה של דרך חדשה.


"זמרים אחרים נהיו יותר מתוקשרים בגלל שהיה להם אמרגן שידע לנהל אותם ולהדריך אותם קדימה .
הטעות הכי גדולה שלי עם מבט לאחור שלא היה לי אף פעם אמרגן, הכול היה נופל עליי אולי בגלל שלא רציתי בעל בית מעליי..."
תמיר גל ברכות על האלבום החדש,אחרי 16 אלבומים יש עדיין התרגשות מיציאת אלבום חדש?
"התרגשות של ממש אין, אבל בכל זאת זה כל תקליט חדש שיוצא זה כמו תינוק שנולד.
הפעם היו בתחילה אולי קצת חששות בגלל השינוי שיש באלבום.

באלבום החדש, "עכשיו זה בא", בניגוד לאלבומים הקודמים שלך קיים שינוי משמועתי לים –תיכוני הקליל והמודרני, מדוע השינוי הגיע דווקא באלבום הנוכחי ולא בעיתוי אחר ואיך מתבטא השינוי?
אני יהיה איתך הכי גלוי שיש, אני הכי מזוהה עם המוסיקה הטורקית .
אבל השינוי הגיע דווקא כעת אחרי שבאלבום הקודם "דרכו של עולם" הבאתי לקהל שלי אלבום ברמה אחרת, אלבום שכולו שירי נשמה המון עבודה הושקעה שם, עבדתי שם עם אנשי המקצוע הטובים בטורקיה והבאתי לארץ את המוסיקה הכי מבוקשת ומודרנית בטורקיה. אבל התגובות בארץ לא היו כמו שציפיתי באופן כללי ובמכירות, אולי בגלל שהקהל שהוא לא צפוי ולא מובן קיבל את זה בהפתעה ולא רגיל לסגנון הזה של המוסיקה. לפני כמה שנים על אלבום כזה הייתי מופיע במשך חצי שנה ברציפות בלי הפסקה.
אחרי האלבום הזה הרגשתי שמיציתי את התחום והגיע הזמן לשנות לכיוון אחר, באלבום החדש זה תמיר גל שמתחיל מהתחלה, אולי כרגע אני לא מרגיש את השינוי כי עדיין בהופעות מבקשים את השירים הישנים.
אבל אני עובד עכשיו על תוכנית עבודה חדשה שתכלול 5 נגנים בהופעה ובה אני שר יותר את השירים החדשים.
ופחות את השירם הישנים."בשנות ה-90 המוסיקה הזאת באמת שלטה בכל מקום אם זה במכוניות במועדונים ובבתים, אבל היום זה ממש לא ככה, אם פעם היה הרבה מועדונים לשירים האלה כולם כבר סגרו, היום נשאר רק אחד וזה מועדון 'ארצנו'

למרות כמות האלבומים פרי ידך בתעשייה המזרחית, התקשורת כמעט והתעלמה לגמרי מהסגנון המזרחי ושלך בפרט, יש לך הסברה לתופעה? והאם זה מה שגרם לשינוי הרפרטואר שלך?
פעם הייתי מאוד כועס ואוכל את עצמי על התעלמות של התקשורת למרות ההצלחה, אבל היום אחרי האלבום החדש שיצא אני מבין ששיר טוב מוצא את הדרך ועובר פליי-ליסט .היום בתקשורת רוצים משהו עכשווי משהו יותר שמח.האלבום החדש זה כאילו אני מתחיל מאפס ואני מאמין ובטוח שידע למצוא את עצמו בתודעה התקשורתית.מה תגיד לקהל המעריצים שלך שיכול לטעון שהם רגילים לתמיר גל ששר רק מוסיקת "דיכאון" ולא ים-תיכוני,
חלקם יגידו שזה אפילו נטישה של הסגנון ?

לקהל שלי אני יכול להגיד שאני מעריץ אותו וסוגד לו על הכבוד שהוא נותן לי, ועל כל הדרך הארוכה שעבר איתי
לאורך כל הקריירה לכל מקום הוא הגיע.. ב"עכשיו זה בא" אני פונה לכיוונים שונים שעוד לא הייתי ואני עדיין נשאר תמיר גל אני לא משנה תקול שלי.תמיד הייתי מבצע לאורך כל הקריירה גם שירים שקטים וגם שירים קצביים ואין לי ספק שהקהל שלי שהיה איתי לאורך כל הדרך ימשיך איתי.

"בוא אני ייתן לך סקופ אפילו רותם שומעת על זה בפעם הראשונה, אני לא יגלה את הזמן המדוייק אבל זה הולך להיות ממש בקרוב אני הולך להציע לה נישואין, הולכת להיות חתונת השנה בע"ה.אחרי הכול האם יש עדיין קהל רחב לסגנון הזה של שירי הדיכאון או שהקהל הלך והצטמצם יחד עם האומנים?
בשנות ה-90 המוסיקה הזאת באמת שלטה בכל מקום אם זה במכוניות במועדונים ובבתים, אבל היום זה ממש לא ככה, אם פעם היה הרבה מועדונים לשירים האלה כולם כבר סגרו, היום נשאר רק אחד וזה מועדון "ארצנו" וגם הוא שורד אם היה באמת קהל גדול לסגנון הזה, אז ארצנו היה מפוצץ כל סופ"ש.

הרבה אומנים התחילו את הקריירה שלהם באותו סגנון ובאיזשהו שלב החליטו לעבור לים-תיכוני (ליאור נרקיס, מושיק עפיה, שרית חדד ועוד) ונהיו יותר מתוקשרים, אצלך למרות ההצלחה יש פספוס מסוים בקריירה,
על איזה נקודה אתה יכול להצביע ולהגיד שזאת הסיבה?

הזמרים שהזכרת היו איתי על אותה במה עם חלקם ביצעתי דואטים שהיו בתחילת דרכם, הם נהיו יותר מתוקשרים בגלל שהיה להם אמרגן שידע לנהל אותם ולהדריך אותם קדימה .
הטעות הכי גדולה שלי עם מבט לאחור שלא היה לי אף פעם אמרגן, הכול היה נופל עליי אולי בגלל שלא רציתי בעל בית מעליי, היום אני מבין את הטעות ואני עובד בדיוק לפי הספר.
קובי פרץ שהוא חבר שלי וכל שאר הזמרים בלי התנהלות נכונה לא היה מגיע לאן שהגיע היום.הזכרת את קובי פרץ, מה דעתך על ההצלחה שלו שהביאה אותו עד היכל התרבות?
קובי פרץ זה זמר שנותן דוגמא לכל הזמרים הים-תיכונים שיכולים לשאוף להגיע לאן שהוא הגיע אחרי שלוש אלבומים מצליחים הוא כבר בהיכל התרבות, ובקיץ הוא מגיע לקיסריה.אם היית אומר לקובי פרץ לפני כמה שנים שהוא יופיע בקיסריה הוא היה חושב שהשתגעת. ואני מפרגן לו על הדרך שהוא עשה.
משה פרץ זה עוד דוגמא קלאסית לזמר שחוץ מזה שהוא הזמר הכי חם בשוק, הוא קודם כל בנאדם.
לפני בערך שבועיים אני התראיינתי לרדיו אריאל, משה פרץ שהיה בדרך להופעה שלו התעקב וחיכה בסבלנות 10 דקות והכול בכדי לעלות לשידור ולפרגן.
מצד שני יש אומנים שיחמיאו לך ויפרגנו לך בפנים ומאחורי הגב ילכלכו עליך, אני לא מבין למה לא יכולים להיות ישרים ולהגיד הכול בפנים מצד אחד לפרגן ומצד שני לדעת גם לתת ביקורת בונה.

בוא נחזור ונדבר על האלבום החדש,
השיר:"כל הבנות סביבי" עשה היסטריה גדולה כבר מצאתו לאוויר (מקום ראשון ב"וואלה" בהורדות רינגטונים) תאר לנו איך מתבטאת ההצלחה בשטח ואם האמנת בשיר הזה כשייצא?

תראה לשיר לוקח בסביבות חודשיים לתפוס, אבל בזמן קצר השיר הזה הוא עשה לא מעט הוא צולם לפרסומת בערוץ 24 וצולם לקליפ, ואפילו נהפך לרמיקס.
וכל זה בלי בכלל שיצא כסינגל חוץ מאליקו שקיבל את הסינגל דרך שרית בירן היחצנית שלי.
בקרוב הוא ישוחרר כסינגל לכל תחנות הרדיו המובילות ואז נראה את ההצלחה יותר בגדול, אני מאוד מאמין בו.

דבר בולט באלבום זה השיתוף פעולה עם אומנים פחות מוכרים בתעשייה ,מצמד הראפרים "אייזיק" ודרור שבו ועד לדואט עם וואסם חביב "רוקדת", איך הגיע החיבור בינכם ?
קודם כל הם ממש לא מתחילים, הם הפיקו אלבום שלם "לאלון דה לוקו" זה יכול להיות טוב גם לי.
הקשר שלי איתם הגיע דרך אחי, בפעם הראשונה ששמעתי אותם הרגשתי שזה משהו שונה משהו מיוחד וזה מה שחיפשתי.
לגבי וואסם זה קודם כל חבר טוב וזמר עם יכולות קול ענקיות אני שמח שהוא ביצע איתי את הדואט שהוא אחד הלהיטים באלבום.במקביל למוסיקה אתה מככב בארבעה סרטים בהפקת ימין מסיקה וירמי קדושי, ועכשיו אתה בעיצומו של סרט חדש שבו אתה מככב עם חברתך לחיים רותם ספר לנו עליו..
הסרטים האלה הביאו לי תודעה ענקית גם בארץ ואפילו בעולם,
בסרט מסופר על זמר (תמיר גל) שפרש מהמוסיקה ורוצה לחיות חיים רגילים, משוכנע פתאום לחזור אך הפעם לעולם ההצגות ומתאהב בשחקנית הראשית (רותם חיים) מעוניין להתחתן איתה ומשם מתגלגל אל סיפור מתח עם הרבה אקשן... הסרט שייצא בקרוב מקווים שיככב בבתי הקולנוע ברחבי הארץ.

רותם חברתו של תמיר יושבת לאורך כל הראיון לצידו ולוקחת גם היא חלק בראיון.
רותם איך ההרגשה לשחק פעם ראשונה בסרט ולשחק לצידו של תמיר?

מרגש מאוד, זה דבר חדש בשבילי ואני מאוד אוהבת את זה, לשחק לצידו של תמיר זה הכי טבעי בעולם אנחנו כבר שלוש שנים ברציפות ביחד ככה שהכי נוח לי עם זה.

תמיר אחרי הפרידה ממרטין אשתך לשעבר, אתה במערכת יחסים ארוכה עם רותם יש התפתחויות?
קודם כל אני חייב לציין שלמרות שאני ומרטין נפרדנו, אנחנו בקשר מצוין אחד עם השני ועם הבן זוג שלה.
יש מערכות יחסים שנגמרות בבלגאן, אצלנו זה בדיוק הפוך, תראה מה זה צירוף מקרים, אמא של רותם היא חברה מאוד טובה של מרטין. ככה ששתי הזוגות קשורים אחד לשני.
בוא אני ייתן לך סקופ אפילו רותם שומעת על זה בפעם הראשונה, אני לא יגלה את הזמן המדוייק אבל זה הולך להיות ממש בקרוב אני הולך להציע לה נישואין, הולכת להיות חתונת השנה בע"ה.
רותם בשבילי זה "אהבה ללא גבולות" אני לא הולך לוותר עליה בחיים, יש לי אוצר ביד ואני שומר אותו. היום בשביל למצוא אישה טובה זה כמו לזכות בפיס ומבחינתי אני זכיתי בפיס שלי.איפה רואים את תמיר גל בעוד כמה שנים מבחינה מוסיקלית?
מקווה מאוד שממלא את היכל התרבות זה השאיפה שלי ומשם אפשר לחלום לקיסריה, אבל בשביל זה צריך רצף של אלבומים מצליחים אחרי ההצלחה עם האלבום החדש בע"ה הכול יכול להיות זה אפשרי.
הכול תלוי בהתמדה שבשינוי וברצף של הלהיטים.

לסיום שאלות קצרות:
השיר שלך שאתה הכי אוהב: "שביל האושר" למילים של דוד זיגמן.
זמר שתמיד רצית לבצע דואט איתו: "עמיר בניון, זה זמר עם יכולות קול מדהימות, וצניעות גדולה.
דבר אחד שאת הכי שונא: "אומנים צבועים.
שיר אחד של זמר אחר שהיית רוצה שיהיה שלך: " רז חדד- "תודה ליפה שלי"- שיר של פעם בעשור.
איפה היה תמיר גל אם לא היה זמר: " ממשיך לעבוד כרצף (צוחק) האמת הכי קרוב זה שחקן כדורגל ארבע שנים הייתי בקבוצות כמו חולון ובת-ים אולי הקריירה הייתה זורמת לשם.. "

תודה רבה לתמיר גל, להנאת הקוראים בחרנו את רצועה מספר שלוש באלבום: "אמרי לי" מילים של מרטין גל להשמעה מיוחדת וישירה.


לחץ כאן על מנת להוריד את הסינגל.


תגיות:


כתבות מגזין אחרונות:
Comments/ תגובות: