יום ו'


15 בינואר
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

5 שירים מסרטיו של אריה אליאס ז"ל

בכל הסרטים הרבים בהם השתתף אריה אליאס ז"ל, הוסיף את כושר המשחק הייחודי שבו ניחן והפך אותם לסרטי מופת. פנים רבות לאליאס, אנו בוחרים לזכור את השחקן הדגול שהובא למנוחות היום, דרך השירים שכיכבו ב-5 סרטי קלאסיקה ישראליים בהשתתפותו 

יהי זכרו ברוך. אריה אליאס ז"ל יהי זכרו ברוך. אריה אליאס ז"ל צילום: יח"צ
בטריבונה שישי, 08 מאי 2015 16:13

חגיגה בסנוקר: סצנת הסיום הבלתי נשכחת מסרט הקאלט האהוב- אריה אליאס בתפקיד 'חכם חלפון' מסיים את הסרט בקולו המזרחי האותנטי במבטא עיראקי בשיר "הלילה שמחה, גדולה הלילה", יחד עם עוד כמה פניני חרוזים שהגה בעצמו.  

השוטר אזולאי: אריה אליאס מגלם את 'אלברט' בסרט הישראלי המצליח בכל הזמנים. בשיר הענק של אושיק לוי שמורה לאליאס פינה חמה. הפעם יותר מתמיד. 

קזבלן: "למי למי יש יותר כבוד", שר יהורם גאון בשיר "כל הכבוד". אריה אליאס מגלם בסרט את 'מושיקו בביוף', ביכולת משחק בלתי רגילה, שלדעת רבים נחשב לתפקיד המשחק המכונן ביותר שלו.

אבא גנוב 2: שיר הפתיחה של הסרט הוא "קום בן אדם" בביצועו של חיים משה שגם סיים אותו עם "נשבע" האגדי. בסרט מגלם אליאס את תפקיד 'הדוקטור'.

צעדים נואשים: הסרט הצליח מאוד אצל קהלים רבים אשר חובבים הסרטים המזרחיים של ימין מסיקה וירמי קדושי. אליאס גילם בסרט את 'יהודה', ולא ראה בעצם השתתפותו "פיחות" במעמדו. בסרט שולבו מספר שירים, הבולט בהם הוא "עינייך מספרות" של תמיר גל שכיכב בסרט.

בונוס: ביצוע של אריה אליאס בכבודו ובעצמו יחד עם רמי רם ל"משיח הזקן", השיר הפך ללהיט ענק בשלאגר "סאלח שבתי". אליאס בקולו המזרחי האותנטי (כמו שכבר הזכרנו) מוסיף את כל התבלינים הנעימים.  

(אריה אליאס ז"ל, 1 באפריל 1921 - 7 במאי 2015)

יהי זכרו ברוך! 

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם