יום א'


12 ביולי
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

תומר עג'ם במכתב פתוח לישראל בונדק

מחר יחזור לכלא האמרגן הוותיק ואיש הפנתרים השחורים לשעבר, ישראל בונדק למשך 50 יום בגלל סירובו לשלם קנס של 25 אלף שקל. תומר עג'ם המעבד המוזיקלי ומקורבו כותב לו מכתב מרגש וקשה

בור כלכלי ונפשי. ישראל בונדק בור כלכלי ונפשי. ישראל בונדק צילום מסך ערוץ 10
תומר עג'ם שבת, 13 יולי 2013 19:46

לאיש היקר והבלתי שביר..

לפני כ-4 שנים שנפרדנו ממך לקראת לכתך למאסר ממושך חשבתי לעצמי שבכך תסתיים לה תקופת הרדיפה של הממסד כנגד חירותך. כאן בישראל מעולם לא נגזר עונש מאסר כזה ממושך על שום שדרן או בעל תחנת רדיו.

המדינה חשבה לעצמה שתפסה דג שמן, דג שעשה הון מהפעלת רדיו פיראטי, כתבי האישומים רוכזו בספרים עבי כרס וכללו בין היתר אישומים הזויים כגון "סיכון חיי אדם בהפרעת לתקשורת מטוסים" ועוד ועוד אישומים שנמצאו חסרי כל בסיס, העיקר היה לייצר כותרת. אבל שבדקו לעומק, ראו את כל תעודות ההוקרה שקיבלת בעבור הצלת עשרות ומאות אנשים, מחולי, מרעב ממוות ומכל צרה אחרת-הוכח חד משמעית: רדיו קול המזרח לא פעל למטרות רווח אישי.

ישראל בונדק
(צילום: עמוד הפייסבוק של ישראל בונדק)

אך אחרי כותרת כזאת מפציצה לא הייתה לבתי המשפט כל דרך לרדת מהעץ - כי הרי הבדילו את מעשיך משאר השדרנים שפעלו בארץ בתחנות הפיראטיות, עשרות שדרנים שנתפסו על חם ושוחררו לדרכם ללא מאסר וללא קנסות, מעטים מהם נשפטו לתקופות קצרות או לחילופין לעבודות שירות.

אתה, ישראל בונדק, שימשת להם כשעיר לעזאזל, אותך שפטו למאסר ממושך ודאגו לשים אותך בכלא שכוח אל בקצה הארץ , הרחיקו אותך מהציבור, שלא תשמיע את דעותיך. אני לא יודע ממה אתה עשוי, אדם אחר היה כבר נשבר, הרי הסובבים אותך הציעו לך לא פעם לשלם את הקנס בעבורך. אך אתה סירבת. 

אונסים את הבנאדם להיות עבריין ופושע 

מדינת ישראל-בתי המשפט, אתם מכניסים לכלא אדם שזה עתה מנסה להשתקם ולקום מבור כלכלי ונפשי שחפרתם לו עקב השהות הממושכת בכלא, הרי אדם נכנס לכלא אבל משפחתו עדיין צריכה להתקיים, עסקיו קורסים ומעבר לחירותו שנשללת ממנו, גם המצב הנפשי, פיזי וכלכלי נפגע, רואים פה שלא הצלחתם לשבור אותו במאסר הראשון אז ממשיכים לתת לו עוד מכה פה ומכה שם בשביל שיהיה קשה לו להתאושש ולחזור לתלם?

ישראל בונדק ישי לוי

אתם פשוט אונסים את הבן אדם להיות עבריין ופושע, אדם שמסלול החיים הנורמטיבי שלו וחיי היום יום שלו נפסקים שתי וערב והוא נרדף על ידי הרשויות בסופו של דבר ע"פ כל הדפוסים המוזכרים פה, קם ועושה מעשה דרמטי כלשהו, לא חסרו אנשים שעשו להם עוול והציתו את עצמם, התאבדו, רצחו ועשו מעשים שלכאורה לא יעשו אך עשו זאת ממצוקה ומכך שנדחקו לפינה, האם זה למעשה מה שהממסד מקווה לו? 

כל שופט הגיוני (שלא קיים פה במדינה) היה רואה לנגד עיניו את העובדה שבונדק חדל ממעשיו בתחום הרדיו, הרי שאם היה חוזר לשדר אני סמוך ובטוח שהיה גורף אחריו עוד עשרות שדרנים שהיו מחקים אותו וגלגל תחנות הרדיו הפיראטיות היה חוזר ובגדול ובמספר כפול מבעבר, אבל הבן אדם לא המשיך לעבור על החוק ותלה את הנעליים-עזב את "תחום הפשע" אז אתם מחזירים אותו לשם בדלת האחורית??

מעבר לכך, אני מחזק את ידייך ישראל בונדק, האב הרוחני שלי וזה שתרם לקריירה שלי המון בתחילת הדרך ועד היום. כולי תקווה שיום יבוא ותצחק על כולם ותחזיר להם כגמולם-אתה תמיד זעקת שהממסד רודף אותך, אני תמיד צחקקתי על זה, אמרתי שאתה מדבר שטויות, שאתה לפעמים אפילו חי בסרט, היום אני מצטער מאוד, כי היום אני רואה שבאמת צדקת זה כל כך נכון.

תהיה חזק, ואל תשבר-מחכים לראות אותך יוצא מהכלא חזק יותר. 

שלך, תומר עג'ם. 

--

הכתוב הינו טור אישי.

תומר עג'ם מעבד מוזיקלי ומקורבו של ישראל בונדק.

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם