יום ש'


30 במאי
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

צפו: שמעון בוסקילה מופיע באו"ם

כמצופה הופיע הלילה באו"ם שמעון בוסקילה בפני דיפלומטים רבים מרחבי העולם - באירוע מיוחד לציון מאות אלפי הפליטים היהודים ממדינות ערב. צפו בהופעה (עדכון: 10:28, 24.11)

שמון בוסקילה שמון בוסקילה צילום: בטריבונה
בטריבונה שלישי, 24 נובמבר 2015 09:28

הזמר שמעון בוסקילה נענה להצעת שגריר ישראל באו"ם דני דנון והופיע הלילה (ב') בבנין האו"ם בנו יורק במסגרת יום מיוחד שבו יצויין על כ-850,000 הפליטים היהודים שנאלצו לברוח ממדינות ערב השונות והסבל שהרב שנגרם להם. בוסקילה המגיע ממשפחה יוצאת מרוקו, יבצע שירים שורשיים מבית אבא כדוגמת "רית אלזין" לנעימה של סטינג, ו"מינהאר לי משיטי".

שמעון בוסקילה מסר בהתרגשות בדבר ההופעה: "כשקיבלתי את ההזמנה מהשגריר דני דנון, הדבר הראשון שעלה לי לראש זה הצירוף: שמעון בוסקילה באו"ם! לקח לי כמה רגעים להבין מה רוצים ממני ואז התחילה ההתרגשות והציפייה.

"המוזיקה היא כלי שמגשר בין עמים ותרבויות, אבל זה גם הכלי הפרטי שלי לדבר עם בני אדם, ואני בר מזל לקבל את ההזדמנות להופיע במקום זה, אל מול נציגי אומות העולם, ולהביא מהטעמים, המסורות, האהבה והאמונה שלנו בפניהם".

11836709 979250348793087 6563522986320578773 nמופע חייו. שמעון בוסקילה (צילום: אילן פולישוק, בטריבונה)

דני דנון: "דווקא ביום שמוקדש באו"ם לשאלה הפלסטינית, חשוב לנו להביא לקדמת הבמה את סיפורם של 850 אלף פליטים יהודים מארצות ערב. הופעתו של בוסקילה, שתשלב שירים במרוקאית מבית אבא, קרובה ללבי במיוחד. אמשיך לפעול למען הכרה בפליטים היהודים מארצות ערב באו"ם".

הדיון וההופעה של בוסקילה תועבר בשידור חי באתר האו"ם לפי שעון ישראל בשעה 2 בלילה.

שמעון בוסקילה ולהקתוהופיע עם להקתו בבניין האו"ם שבניו יורק

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם