יום ו'


21 ביוני
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

"אני לא בחמישייה אך שומר על יציבות"

לרגל צאת אלבומו החדש של רגב הוד "מרגיש בטוח" שוחחה שלומית צברי עימו על יחסו לאלבום החדש ("חלק מפסקול חיי"), שמעה ממנו בכנות שהוא נשאר מציאותי בקשר לקריירה ("לא מעוניין להגיע לאוורסט") וגם על הפרגון למשה פרץ ודוד אהרון ("הם פתחו לנו דרכים"). כמו שם האלבום, רגב הוד נשמע בראיון בטוח בעצמו שהוא כאן בכדי להישאר ("לא מחפש להיט זמני שיחזיק שבועיים")

רגב הוד בגובה העיניים רגב הוד בגובה העיניים
שלומית צברי שישי, 20 יולי 2012 14:18

"אני אף פעם לא מסתכל על אחרים. לא כל זמר צריך להיות בצמרת"

רגב הוד, ברכות לרגל צאת אלבומך השביעי במספר, ספר לי עליו מנקודת מבטך.

"אלבומי השביעי יצא אחרי שנתיים של עבודה עליו. מי שבעצם נטלו חלק באלבום הם יוצרים נפלאים כמו אלון צדוק שכתב מחצית מהטקסטים, דודו אהרון שנתן את חלקו ב-3 לחנים, אבירם דרעי וזוהר גהה. האלבום נעשה בהפקה גדולה מאוד שבה תמיר צור היה שותף גדול לאחר שעשה ימים כלילות עבודת קודש בכדי שכל שיר יצא כמו שצריך. האלבום הזה ברובו קצבי ושמח בתוספת כמה בלדות. לפי תגובות האנשים, הצפיות ביוטיוב, הביקורת וההשמעות ברדיו ואלה שאינן נמדדות במספר, מוכיחות שלא טעיתי בבחירה שלהם."

אפשר לומר עליך שאתה נחשב זמר של להיטים שהקהל אוהב ומחבק, אבל עדיין לא קפצת לצמרת הגבוהה ותמיד נשארת באמצע. תן לי הסבר מדוע?

"תראי, אני אף פעם לא מסתכל על אחרים ולא כל זמר צריך להיות בצמרת. מה שמעניין אותי זה להשתדל לתת לקהל את מה שהוא אוהב ואני אולי לא בחמישייה, אך נמצא בטבלה ושומר על יציבות. אני מחפש יציבות לאורך כל הקריירה, לא להביא להיט זמני שיחזיק אותי לתקופה קצרה ואז מיד תבוא הנפילה, עלייה נורמטיבית יותר בטוחה ע"פ הניסיון שלי."

1311184735

אז איפה אתה מדרג את עצמך מבחינת מיקום?

"אני לא אוהב דירוגים, שיר אחד או שניים יכולים למנף אותך למעלה בגלל עיתויים טובים, אני זמר עם בעל קריירה לאורך זמן."

אתה חושב שהאלבום הזה ספציפית ייקח אותך למקום שלו ייחלת שנים?

האלבום רווי מכל טוב והוא יסמן עוד גאווה והישג במהלך הקריירה שלי, אפשר להגיד עליו שהוא כמו תעודת זהות שלי.

מקום שייחלתי שנים? אני לא רוצה להגיע לאוורסט, לי חשוב קודם הקהל! כיום אני נמצא במקום מכובד מאוד, עם תכנית טלוויזיה, השמעות ברדיו , ראיונות, עיתונים והיד עוד נטויה."

אלבום הזה בעצם משקף אותך?

"האלבום הזה הוא חלק מפסקול חיי."

ואולי הוא גם יביא אותך לקיסריה?

"כרגע יש מופע השקה ב"זאפה" ת"א , גם בחגים יהיו הופעות בהאנגר, ולשאלתך, אני מקווה שגם קיסריה יהיה בקרוב."

רבים טוענים שבמוסיקה הים-תיכונית היום יש אינפלציה, כמות מסחרית של מוסיקה חדשה שיוצאת באופן יומיומי בצורה סיטונאית. מה דעתך על כך?

"התחרות עושה טוב כאשר גורמת לכל האמנים להקפיד יותר על השירים, הלחנים, העיבודים, הכותבים וכו'. אפשר לומר שדודו אהרון ומשה פרץ אחראים על הגל הזה, הם אלה שפתחו לנו דרכים חדשות שמחוקות על ידי אחרים, ואני מברך אותם על כך. אחרי שהכרתי אותם למדתי לכתוב באלבום שלי, ולבקר את עצמי. בכל שיר ראיתי את עצמי פורץ קדימה ואיתו מנצח."

המרוץ המסחרר הזה, עם כמות ענקית של מתחרים לא מעייפת?

"ממש לא. בז'אנר יש מקום לכולם וכמו בכל תחום שהוא רק הטובים מנצחים. זה לא שונה ממורים, נגרים, דוגמניות, טבחים או נגנים. למעשה מי שיהיה טוב ויקבל נגיעה אלוהית, יעבוד ויצליח בסוף."

1311246940

איך נמדד הקשר שלך עם שאר הזמרים הים-תיכוניים?

אני לא נמצא בקשר מיוחד עם כולם, כרגע אני קרוב מאוד לדודו אהרון. אומנם כולם בסדר בעיניי, אבל דודו הוא חבר אמיתי וואלה בן אדם. אני והוא לאורך הדרך מדברים פתוח אחד עם השני יוצאים יחד ומתייעצים".

ממקומך, תן לי טיפ שלדעתך יכול לעזור לאמן צעיר או מתחיל שיכול לקפוץ מדרגות מאנונימיות להצלחה מסחררת?

"הרבה סבלנות ואורך רוח, הדברים לא קורים ביום או יומיים וגם לא בשבוע-שבועיים. פשוט צריך ללכת עם החלום עד הסוף ולזכור: לא מספיק שרק האחים או ההורים יאמרו שאתה מוכשר וטוב."

כיום שאתה נמצא במשבצת המכובדת שלך, אתה עוד זוכר את הימים האפורים ההם?

תמיד אזכור כי זו בעצם גדולת האדם..."דע מאיין באת ולאן אתה הולך".

ברשותך נסיים במשחק אסוציאציות:

אבא- "דרך בחיי, הוא הנתיב של חיי."

גלעד שליט- "הגיע הזמן שתחזור כבר הביתה."

קיסריה- "עוד מקום שבו אני רוצה לפנק בו את הקהל שלי."

אלוקים- "הכול בשבילי, כל רגע, כל דקה, כל שנייה."

אהבה- "הדבר הכי חשוב בחיים."

מלחמה- "שלא נדע..."

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם

הגיבו לכתבה