יום ה'


22 באפריל
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

ואז כתב חדשות 2 שאל את קובי פרץ על "הכבוד"

שנת 2016, ועדיין משתמשים ב"כבוד" ככלי שבאים לנפנף איתו ולהנמיך את המזרחים | יעקב אוחנה בטור פרשנות מיוחד על הראיון של קובי פרץ לאולפן שישי

קובי פרץ באולפן שישי קובי פרץ באולפן שישי צילום מסך
יעקב אוחנה ראשון, 29 מאי 2016 09:39

כמה עשרות שנים עברו מאז ימי המעברות שבהם המזרחים שוכנו בפחונים וקופחו באכזריות כראות עיניהם של האשכנזים. לעיתים נראה שלא השתנה דבר. שופטת בבית משפט השלום מרגולין יחידי נימקה בגזר הדין החמור ביותר שנגזר אי פעם על אומן או איש בידור בעבירת העלמות מס בכך ש"הנאשם לא עורר בה אמון". 50 שנה אחרי הדברים שנאמרו ע"י ראשי המדינה הראשונים בן גוריון, לוי אשכול, וגולדה מאיר על אחיהם יוצאי עדות המזרח, לפי פרטוקלים מישיבות שנחשפו לא מכבר, ממשיכה השופטת מרגולין יחידי את אמירת ה-"לא נחמדים" שיצאה מפיה של גולדה מאיר על תנועת הפנתרים השחורים בשנות השבעים והבעירה את המדינה.

לדבריו של פרץ, כל הפרשה נבעה בגלל מחדליו של אמרגנו לשעבר יוחאי יעיש אותו החשיב כדמות אבא ואשר בגד בגידה נתעבת בו והחליט להפוך מעבריין לעד מדינה על מנת להציל את עורו. אולם "עוונו" של פרץ, זה נתפס לדעת גורמים רבים מדי, בכך שהחליט ללכת עד הסוף ולא לחתום על הסדר טיעון מקל בו יודה ויקבל עונש מופחת משמעותית. פרץ האמין בחפותו והחליט ללכת עד הסוף על מנת שהכרעת הדין של בית המשפט תציל אותו מיסוריו. האם אין זה דבר נורמלי במדינת חוק דמוקרטית לתת לאדם להתעקש על חופתו? על כך יש להחמיר איתו?

3213
הכבוד זה מה שמעניין אותם (צילום מסך, חדשות 2)

קובי פרץ עשה טעויות ועליו לשלם עליהן אך לא במחיר העונש הבלתי סביר ובלתי פרופוציונלי שהנחיתה עליו שופטת השלום מרגולין יחידי. הוא לא טלית שכולה תכלת אך לפניו כבר היו רבים שעברו על אותן העבירות בדיוק אך שילמו מחיר שלא הגיע ולו ליום אחד מאסר בכלא. הבעיה החמורה במשפט של פרץ על כך שהעז בגלל "הכבוד" לא לקבל את הסדר הטיעון ובחר ללכת עד הסוף. שומו שמים אסון-האסונים נתפס הדבר אצל הפרקליטות. אותה פרקליטות שביד אחת הציעה הסדר טיעון מקל לפרץ שעל פי הפרסומים הסתכם בקנס ואולי בכמה חודשי עבודות שירות, והחליטה לשנות את פניה ולהחמיר עם פרץ בגלל אותו "הכבוד" שבגינו דרשה להענישו בארבע שנים מאסר בפועל, זאת בידיעה ששנתיים זה המקסימום.

75c9e484a584dcf8cadef40577ad1f28 XL
(צילום: יח"צ)

בכתבת ראיון של קובי פרץ ששודרה בתכנית אולפן שישי שוב נוכחנו לדעת שלא השתנה הרבה. הכתב יונתן ריגר הישר מבט לעיניו של פרץ כשהם יושבים בסלון ביתו של פרץ ושאל בנימת גיחוך תוך כדי תנועות ידיים את שאלת השאלות הפרימיטיבית ביותר שיכולה להישאל, האם לא חתמת על הסדר הטיעון מפאת הכבוד: נו אז זה כבוד קובי?

 דקות לפני השאלה הושמע ברקע ואחר כך בקולו של פרץ השיר המרוקאי "יא מאמא" כדי לא להשאיר ספקות לגבי מה חושבים בחדשות 2 ורבים בתקשורת על עונשו של פרץ ואולי על כל המזרחים. הכל כבוד אצל המזרחים האלה. ואצל המרוקאים בפרט. שנת 2016 ועדיין משתמשים ב"כבוד" ככלי שבאים לנפנף איתו ולהנמיך את המזרחיים. הפרקליטות ביקשה להשית על פרץ את העונש החמור ביותר בגלל אותו כבוד, השופטת פסקה כן, ועכשיו הגיע כתב חדשות 2.

2
בשום צורה העונש לא נראה פרופורציונלי. קובי פרץ 

פרץ לא טעה והתשובה עליה חזר שוב ושוב: אני מאמין בחפותי לכן החלטתי ללכת עד הסוף. לכן אני מערער למחוזי ומקווה לצאת בזיכוי מוחלט. לכתב זה היה קשה לשמוע כי הרי הוא בא במטרה אחת ויחידה: ראיון בלעדי עם הזמר המזרחי שאכל אותה הכי חזק אי פעם ושצריך רק להיות בפוזיציה של "אכלו לי, שתו לי".

ואם בכבוד עסקינן, לסיום, רק תחשבו אילו במקום השר יעלון שהתפטר מהמשלה לאחר שנלקח ממנו תיק הביטחון, היה מדובר במזרחי- תארו לכם את אבוי הכותרות בתקשורת.

--

הכתוב הינו טור דעה

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם