יום ה'


18 באוקטובר

מדור חדשות

חדש בקהילת המוזיקה

תשעה באב: אוסף 100 שירי דיכאון גדולים

מוזיקה מזרחית קצבית- אאוט, מוזיקה נשמה- אין! עדכנו את פלייליסט שיר הדיכאון באתר בסימן צום תשעה באב. פרויקט ענק שמכיל מעל ל-100 שירי דיכאון גדולים החל משנות השמונים ועד השירים החדשים שיצאו ממש לאחרונה. עושים כבוד לסגנון הנשמה המוביל בישראל! 

אבות המייסדים של ז'אנר הדיכאון במוזיקה המזרחית בראש ובראשונה (ולמרות שהאוסף כולל 3 שירי זוהר ארגוב) הם עופר לוי ואלי לוזון, אחריהם אבי ביטר, זהבה בן, תמיר גל, משה כהן, שריף, אבי דן, שימי גל, ליאת בנאי ויוסי עדן לצידם אילן כהן, אג'אר, תמיר סולטנה, ניבין, חיים אל, תומר חן, ואחרים. כבר בשנות התשעים פרצו הזמרים ליאור נרקיס, קובי פרץ, מושיק עפיה עם אלבומי דיכאון שמכרו מאות אלפי עותקים עד שבשנות ה-2000 עידנו את סגנונם המוזיקלי לעבר "הים-תיכוני" בכדי להתקבל בתקשורת.

בשנים האחרונות אנחנו עדים ללגליזציה של הסגנון עם הצטרפות של משה פרץ, עומר אדם, דודו אהרון, רגב הוד ואפילו אייל גולן במקביל לקאמבק של כל המוזכרים למעלה שמכלילים לפחות שיר אחד או שניים בתוך אלבומיהם החדשים. 

לצד ביקוש גובר של חובבי המוזיקה המזרחית שמאז ומעולם בחרו לבכות ולשמוח יחד, למי שיש חלק בחדרת הסגנון לאופנה הוא מאור אדרי שפרץ עם חנן ילד הפלא בשיר "לב קבור", אחריו הגיעו זמרים כמו יעקב חתן, שלומי נחמני, שמעון עוקשי, מתן גלילוב, בן אל, אריאל ישראלוב, נתנאל ששון, והיד עוד נטויה. לאוסף נבחרו 120 שירי דיכאון גדולים שיצאו במרוצת השנים בביצוע של עשרות זמרים אלה מוזכרים בטקסט ועוד נוספים.

אפשר לומר, במיוחד לתשעה באב (תאכל'ס, מומלץ גם אחרי), קבלו את סגנון הנשמה הבולט בישראל:

 

>> האזינו: נגן 50 הלהיטים הגדולים של עופר לוי

מדור חדשות

Additional Info