יום ג'


20 בנובמבר

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

חדש בקהילת המוזיקה

קדושה: עמיר בניון יופיע בשדה מערת המכפלה

אחרי הוצאת פרויקט החידושים ללהיטי ישראל הגדולים החליט עמיר בניון בפעם הראשונה להופיע במקום שנחשב לפי המסורת היהודית "השער של גן עדן"

עמיר בניון בשער גן עדן עמיר בניון בשער גן עדן צילום: יח"צ
מערכת האתר שישי, 14 יוני 2013 15:06

לאחר שהוציא את אלבומו החדש "שירי ארץ אהבה" שכולל חידושים לקלאסיקות ענק שיצאו לאורך השנים על ידי מיטב הזמרים הגדולים כמו שלמה ארצי, אריק אינשטיין, נורית גלרון, עוזי חיטמן, ריטה ואחרים, נמצא עמיר בניון במקביל בסבב הופעות ברחבי הארץ. מקום יוצא דופן שהחליט בניון להופיע היא בעיר חברון, ליתר דיוק - בצמוד למערת המכפלה מול החומות, במופע פתוח ומרהיב שעתיד להכיל כמות גדולה של אנשים. ההופעה תיערך ביום שלישי 25 לחודש הזה, זו תהיה הפעם הראשונה של בניון במקום גם כמבקר.

לפי המסורת היהודית המיקום של השדה נחשב לפתח של גן עדן אחרי שאברהם אבינו רכש אותו בכסף. ההחלטה של בניון באה בשילוב מטרת עשיית הפרויקט של חידוש ובמה ללהיטי שירי ארץ ישראל, גם שהמופע בחברון מדגיש את הזיקה של בניון להתיישבות היהודית ביהודה ושומרון, אחרי שבעבר כבר הביע את דעותיו הפוליטיות דרך השיר המחאתי "אני אחיך" שיצא נגד השמאל הקיצוני בישראל.

"המשמעות היא הרבה יותר גדולה ממה שאני יכול לבטא" אמר עמיר בניון לאתר ערוץ 7, "זה להתחבר לאבות אבותיי, להתחבר לבורא עולם, להתחבר לעצמי. זה הרי המקום הכי פנימי שיכול להיות ליהודי, חוץ מבית המקדש, כמובן".

מערת המכפלה
מערת המכפלה. עמיר בניון יופיע בשער


ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם

הגיבו לכתבה

תגובות
(2 תגובות)
תגובות

 • תגובה- עידו

  זמר ענקקקק הדיסק חבל על הזמן

  עידו שבת, 15 יוני 2013 21:14
  דיווח
 • תגובה- זמר ענק

  חייב להיות בהופעה הזאת בחברון

  זמר ענק שישי, 14 יוני 2013 16:49
  דיווח