יום ו'


15 באוקטובר
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

עיתונאי בכיר תמך בדרכו באייל גולן – וספג אש

העיתונאי בני ציפר עורר סערה תורנית כאשר קרא במאמר להתיר לאייל גולן ולמפורסמים התנהגות פרועה ויצא נגד "העדר השמרני". בתגובה לדבריו נתקף מכל עבר על ידי ארגונים פמיניסטיים. מאמרי נגד הגדירו את ציפר כ"גזען אשר מצדיק פגיעה בנשים"

אייל גולן בריאון לדנה וייס אייל גולן בריאון לדנה וייס צילום מסך
בטריבונה ראשון, 06 מרץ 2016 09:57

בני ציפר, עורך מדור תרבות-ספרות של עיתון 'הארץ', עורר בסופ"ש האחרון סערה שהפעם במוקד הוא עומד לימינו של הזמר אייל גולן, לאחר שהאחרון יצא בסיבוב ראיונות להוכחת צדקתו. ציפר כתב בטורו "אייל גולן ועד הנאורים" כי יש להעניק לו ולאמנים פריבילגיות וחירויות מוסריות שאין לאחרים. 

"אני מודה שאישית אין לי שום זיקה לסוג המוזיקה של אייל גולן אבל אין לי ספק שהוא יוצר מוכשר ושהוא אמן", כתב ציפר. "זו הסיבה שצפיתי מרותק בראיון הטלוויזיוני איתו.. היותו של אדם מפורסם אין פירושו שעליו לשמש דוגמה ומופת מבחינה מוסרית ולחיות חיי מין מופתיים", אמר ציפר.

e01a7a010bcfd23284680a91a359ba49 XL
אייל גולן (צילום: אלוני מור)

הדברים של ציפר היו יותר מדי עבור עיתונאים ובעיקר פעילות ופעילים של ארגונים פמיניסטים שתקפו בחזרה בשלל מאמרי נגד עם ביקורת שהפונתה גם לעורכי הארץ שבחרו לפרסם את טורו של ציפר. צפי סער, כתבה  מאמר בשפה צינית, כי "מוסק מתוך דבריו של ציפר כי יש להקריב צעירות בשירות האמנות". גל שרגיל, יו"ר עמותת "אחת מתוך אחת" קראה לעיתון לעשות בדק בית. 

מאמר נוסף שנכתב נגד ציפר הוא של הפרופסור למשפטים אייל גרוס. "עיתון 'הארץ' היה צריך לצנזר את טורו של ציפר כי הוא מהווה "גזענות מפורשת ומצדיק פגיעה בנשים. המשוואה שהציב אפוא היא ברורה: ניתן להצדיק פגיעה מינית על מנת להבטיח את היצירה האמנותית", טען גרוס.

בעקבות הסערה שעורר טורו, התראיין אתמול (א') בני ציפר לאתר "וואלה" ועמד מאחורי דבריו  וסיכם כי "אם בני היה אייל גולן, הייתי מגן עליו".

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם