יום ד'


23 באוקטובר
 • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
  עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
 • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
  עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
 • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
  ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

לא זוהר המלך, אלא עופר לוי - דעה

זוהר ארגוב לא עשה בחייו דברים גדולים. אייל גולן צמח בזכות ה-7 השנים בהן עופר לוי פרש לדת. הזמרים צריכים ללמוד את הצניעות של עופר. בארץ מתלהבים מזמרים ששרים בטונים גבוהים ומפספסים את העיקר: הטון הנמוך, שבו עופר שולט ללא עוררין. ישראל בן ציון שופך החוצה את האמת המוזיקלית של חייו, בטור שקשה לעיכול

זוהר ארגוב ועופר לוי זוהר ארגוב ועופר לוי
ישראל בן ציון שלישי, 22 דצמבר 2015 21:03

אני ישראל בן ציון, מעריץ של עופר לוי, מרגיש מחויבות להביא לציבור את המציאות בעקבות כל מיני סיפורים שעלו שוב בתקשורת שמנסים לשנות האמת. אז בואו נעשה סדר בעובדות: בשנת 1987 זוהר ארגוב ז"ל הלך לעולמו באופן טראגי, זוהר נחשב במעגלים רבים ל"מלך" - ומעולם לא עשה מופע גדול. השיא שלו מסתכם בכך שנתנו לו לשיר איזה שיר בהיכל תרבות, הקריירה הקצרה שלו הייתה במועדונים ובחתונות. לצידו בתקופתו היו גם חיים משה, ישי לוי, אבנר גדסי ועוד. זוהר, לעניות דעתי, השפיע הרבה יותר רק לאחר מותו הטראגי ובעקבות סיפורו האישי הוא הפך לסוג של אגדה. בענייני מוזיקה ובכל פרמטר אחר שניתן להשוואה: המלך הוא עופר לוי, לא זוהר ארגוב.

בסוף שנות ה-80 עופר לוי התחיל להוציא אלבומים ולהופיע באותם מועדונים שהיו אז. לאחר 3 אלבומים מוצלחים, הגיע האלבום "אוהב לחיות" עם עיבודים של יעקב למאי ומומין ססלר שכללו את השירים "מאוהב בגשם", "אין לי יום אין לי לילה", "לנצח לאהוב", אלבום זה הוביל לפריצה והתחיל את המהפכה הגדולה באמת. עופר באותם שנים עשה מופעים מטורפים בליווי תזמורת מטורפת שמעולם אף זמר ישראלי לא עשה, כדוגמא אתן את המופע בסינרמה - הופעה אגדית ומצולמת.

לאחר מכאן בשנת 94 עופר הוציא דואט עם לאה לופטין ״הכל פתוח״ וכאן הוא חדר סופית לתודעה במדינה. לא היה אדם במדינה שלא הכיר אותו, וכל זה בלי תקשורת ובלי יחצנים - בדור אחר לגמרי, רק בעזרת כיתות רגליים, מועדון אל מועדון, אירוע רדף אירוע. כל הארץ עופר לוי.

עופר בעצמו לא מזמן הסביר את פליטות הפה שלו על הזמרים הצעירים ואמר שזה מגיע מתוך תסכול, שהוא עבד קשה בשביל להפוך את המדינה והיום כל ״הזמרים״ מושמעים ומוערכים בלי עבודה קשה ולפעמים בלי להיות זמרים בכלל!!! בשנת 95 עופר חזר בתשובה, וב-97 הוציא אלבום בשם "ציפור השמש" שלא ממש הצליח אז - אבל היום 20 שנה אחרי, נחשב לאחת היצירות הכי גדולות בישראל וזוכה להמון חיקויים וקאברים. זה קל וברור להודות: אין מישהו במדינה שמגיע ליכולת ההגשה המדהימה של עופר.

121e78c934fd47747b7535fef07b8461 XL
הגדול מכולם. עופר לוי (צילום: ניר שבתאי)

הרגע שבו פינה עופר לוי את הבמה למשך 7 שנים היא הנקודה שבה עלו המון זמרים, כגון אייל גולן. אבל בשנת 2004/5 זה קרה עופר חזר עם אלבום הענק "מצייר אותך" שכלל 10 שירים אבל קאמבק שמעולם לא קרה במוזיקה. למשך הרבה זמן, כל הזמרים שהיו כאן נכנסו למחתרת פתאום.

גם אם זה נעלם מעיני התקשורת, ההצלחה המטורפת של עופר לוי היא אמיתית. עבודת שטח מהמועדונים והחפלות הכי קטנות, מה שמיוחד בעופר שהוא בניגוד לכל ה״זמרים״ שכביכול מצליחים היום מעולם לא עזב את השטח, את האינטימיות, והמועדונים, זאת למרות שהפך את המדינה ר-א-ש-ו-ן עם מופעים ענקיים וגרנדיוזיים. מכאן אני מזמין את כל הזמרים שיש היום וחושבים גבוה לבוא וללמוד ממנו צניעות, כן כן, מעופר לוי. צניעות היא לא העיקר להגיד בפה 'אני צנוע'. ולפרגן בעוונתא. 

ידוע לכל קרוביי על אהבתי הרבה לזמר עופר לוי, מידי פעם בשיחות על מוסיקה עם חברים שואלים אותי כיצד אני יכול להתחבר וליהנות כביכול מ״מוסיקת דיכאון״, כלשונם. דעתי היא כמובן אחרת. בדרך כלל המוסיקה הטובה ביותר מגיעה מהמקום הכי כואב או מהמקום עם הכי הרבה רגש, וכאשר זה לא ככה המוסיקה לא תחזיק מעמד. יש בארץ המון זמרים עם יכולת לרגש, אבל השאלה כמה ועד איפה לרגש? אצל עופר זה בסדר גדול אחר לגמרי. זה בכוונה, בטכניקת ההגשה, והיכולות הווקאליות המדהימות.

בארץ הקטנה שלנו יש התלהבות רבה מזמרים ששרים בטונים גבוהים ויש סוג של תחרות מי שר גבוה יותר. אז ככה, מי ששר גבוה יותר לא בהכרח יודע לשיר, ופי כמה וכמה לא בטוח מרגש. בכל קצוות תבל החל מפאריד אל אטרש, חוליו אגליסיאס, טום ג׳ונס, ואלו רק חלק קטן מהשמות של זמרי הנשמה המרגשים באמת, אלו הזמרים שזכו לקבל מהבורא טון נמוך (בס) ויכולת לשלוט בו בצורה מדויקת. היום כל זמר שהולך לפיתוח קול עובד על תרגילים למתוח את הקול למעלה ולא לזייף, בשונה מזמרים עם טון נמוך שאותו אי אפשר לפתח. או שיש לך או שאין לך. לעופר יש. 

זו הסיבה שאני כל כך מתלהב מהזמר המיוחד הזה שזכה לקול תלת מימד, ובנוסף לקול, גם זכה ליכולת הגשה ברמת רב אומן שגורמת למי שבאמת מקשיב לא להישאר אדיש, במיוחד בשיריו השקטים. המוסיקה של עופר  מורכבת ממוסיקה ערבית קלאסית מצרית לבין הצלילים הטורקיים ששמע בילדותו, לצד המון תבלינים מהמוסיקה הישראלית ששמע בקיבוץ איילון שבו גדל בחלק מילדותו. ומה שיוצא זה פשוט סגנון מדהים שמחבר כמעט את כל קצוות האוכלוסייה. הבעיה שבארץ שלנו אין הערכה אמיתית ובוחנים מוסיקאים לא רק על פי כשרון, אלה על פי קטגוריות אחרות לצערי, ולכן יש סוג של סלידה וזלזול מהמוסיקה שלו. זה קורה מבורות. האמת היא אחת, עופר לוי הוא גאון מוזיקלי. הוא המרגש הלאומי.

-- 

הכתוב הינו טור דעה

>> מעריצי עופר לוי נגד ירון אילן

>> תמיר גל מככב בעונה החדשה של האח הגדול

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם

הגיבו לכתבה

תגובות
(26 תגובות)
תגובות

 • תגובה- אוראור

  כל אחד והטעם שלו: יש כאלו שחושבים עד היום שזוהר ארגוב המנוח היה מלך - יש כאלו שחושבים שעופר לוי הוא מלך - ויש כאלו שחושבים שאייל גולן הוא המלך.

  אוראור שלישי, 02 מאי 2017 15:36
  דיווח
 • תגובה- איגור

  בדיחה לא מצחיקה לך תקח כדור

  איגור שני, 28 דצמבר 2015 21:11
  דיווח
 • תגובה- קובי

  עופר הוכתר למלך עוד בחייו

  קובי שבת, 26 דצמבר 2015 20:17
  דיווח
 • תגובה- קובי

  עופר הוכתר למלך עוד בחייו

  קובי שבת, 26 דצמבר 2015 20:17
  דיווח
 • תגובה- ישראל היא הבית שלי

  עופר פונה לקהל מסוים וקטן זוהר לכל ישראל זה ההבדל (הגדול)

  ישראל היא הבית שלי שבת, 26 דצמבר 2015 10:26
  דיווח
 • תגובה- עדי

  סוף סוף מישהו מבין

  עדי שישי, 25 דצמבר 2015 10:25
  דיווח
 • תגובה- אלמישעלי

  עופר לוי מלך מלכי הזמרים נקודה,,,,,,

  אלמישעלי חמישי, 24 דצמבר 2015 22:49
  דיווח
 • תגובה- שייקה

  כמה שטויות בכתבה אחת.

  שייקה רביעי, 23 דצמבר 2015 20:18
  דיווח
 • תגובה- שטויות

  מה שזוהר עשה בכמה שנים 10 זמרים ועופר לוי איתם לא יעשו חיים שלמים

  שטויות רביעי, 23 דצמבר 2015 18:16
  דיווח
 • תגובה- ערן

  צודק באלף אחוז ויותר

  ערן רביעי, 23 דצמבר 2015 17:11
  דיווח
 • תגובה- רונה

  מלך יש רק אחד והוא בשמיים הזמר הכי גדול זה אייל גולן.

  רונה רביעי, 23 דצמבר 2015 14:11
  דיווח
 • תגובה- קובי

  שמע אדוני עופר לוי אומר שזוהר הוא הגדול מכולם ואל תשכח שזוהר גילה את עופר והיה אמרגן שלו אז יאללה תן גזזז

  קובי רביעי, 23 דצמבר 2015 08:30
  דיווח
 • תגובה- ליאור

  עופר לוי זה אגדה

  ליאור רביעי, 23 דצמבר 2015 07:01
  דיווח
 • תגובה- משה

  שמע אדון כתב זוהר ארגוב לא יקום זמר כזה בישראל!!! עופר לוי הוא רק זמר דיכאון

  משה שלישי, 22 דצמבר 2015 23:08
  דיווח
 • תגובה- איציק

  צודק בכל מילה טור לעניין

  איציק שלישי, 22 דצמבר 2015 22:38
  דיווח
 • תגובה- אייל גולן

  אייל גולן הכי מצליח וזאת עובדה!

  אייל גולן שלישי, 22 דצמבר 2015 22:29
  דיווח
 • תגובה- זוהר המלך

  פחח יליצן אם אתה לא יודע ולא ידעת זוהר הראשון שהעלה את עופר לוי להופיע אז זוהר שלט אז בארץ במוזיקה היה המלך עוד בחייו אז אל תחרטט ותגיד רק אחרי מותו הוא השפיע אחרי הפרח בגני המוזיקה נכנסה לתודעה ושמת המוזיקה ירדה עובדה עופר לוי לא קיבל תקשורת בחיים

  זוהר המלך שלישי, 22 דצמבר 2015 22:28
  דיווח
 • תגובה- אליקו

  אחד ויחיד עופר לוי המלך !!!

  אליקו שלישי, 22 דצמבר 2015 22:24
  דיווח
 • תגובה- מירב

  ישראל בן ציון מעריץ מספר 1 רגשת את המעריצים במילותיך אין ספק שעופר המלך האיש והאגדה.....,,

  מירב שלישי, 22 דצמבר 2015 22:17
  דיווח
 • תגובה- חה חה חה

  הכי צנוע??????????? מה עישנת לפני?

  חה חה חה שלישי, 22 דצמבר 2015 22:14
  דיווח
 • תגובה- צחי

  להגיע לרמה ולהצלחה של זוהר לא היה ולא יהיה לך לישון הפוך

  צחי שלישי, 22 דצמבר 2015 22:07
  דיווח
 • תגובה- איריס

  שטויות במיץ גם אייל גולן וגם זוהר ארגוב פי מליון על עופר שהוא בכיין מלידה

  איריס שלישי, 22 דצמבר 2015 22:05
  דיווח
 • תגובה- ענת

  עופר לוי המלך,,,,,,,,,,,

  ענת שלישי, 22 דצמבר 2015 22:03
  דיווח
 • תגובה- אלמליח

  עופר לוי הוא באמת המלך. צודק בכל מילה, אם עופר לוי היה חי במצרים או בלבנון בקיצור בכל מדינות ערב הוא היה הכי גדול שיש עופר באמת רמה מעל כולם הוא פשוט גאון מוזיקלי אם טונים נמוכים,אם כל הכבוד לזמרים בישראל אבל עופר לוי הוא באמת מלך

  אלמליח שלישי, 22 דצמבר 2015 21:57
  דיווח
 • תגובה- יוסי

  עופר ורק עופר הוא הזמר הכי גדול

  יוסי שלישי, 22 דצמבר 2015 21:56
  דיווח
 • תגובה- מאור

  כתבה יפה כל מילה סלע עופר לוי זה אגדה עוד בחייו

  מאור שלישי, 22 דצמבר 2015 21:51
  דיווח