יום ד'


25 בנובמבר
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

עופר לוי: "לא מעוניין בקרבות, אני איש שלום"

עופר לוי בראיון מיוחד לבטריבונה מתייחס לראשונה לקרב הבמתי מול הקולגות הבכירות שהציע האמרגן ישראל בונדק "זה לא קשור אליי. התחרות מוציאה מהעולם", והופך להיות לאדם הכי מפרגן ביקום: אייל גולן? "זמר ענק, שהוא יקליט איתי שירה הוא יעבור את חוליו איגלסיאס". יש לוי? "זמר גדול והבן שלו גם", תמיר גל? "הנשמה הכי יפה שהכרתי בתעשייה". ראיון מחבק

עופר לוי עופר לוי
מאת: נתי לוי ראשון, 01 יולי 2012 18:10

עופר לוי רוצה להיות איש של שלום, כזה שמפרגן לכל הזמרים בתעשייה. הסכסוך המתוקשר עם אייל גולן עליו אמר בעבר שאינו זמר, נראה כבר לגמרי מאחוריהם. דברי השבח של גולן על לוי("עופר לוי אחד הזמרים הגדולים") לפני תקופה קצרה הוסיפו לקו הפייסני שבחר לוי וממשיך גם כאן בראיון לבטריבונה: "אמרתי את מה שאמרתי ואני מבקש סליחה, אייל גולן זמר ענק. יש לו את הקול הכי צלול בעולם, אוי איזה קול יפה יש לו. אני והוא אף פעם לא היינו ברוגז, יש בליבנו אהבה רוחנית גדולה ואם הייתם יודעים הייתם מתעלפים".

עופר לוי. (צילום: ניר שבתאי)

-בראיון "mako" אמרת שאתה רוצה ללמד אותו ואת ישי לוי לשיר.

"אפשר גם ללמד אותי, כולנו תלמידים זו לא בושה. 'מכל מלמדיי השכלתי' כך שלמה המלך אומר בספר קהלת. אני לומד מכולם, גם הקטן שבקטנים יכול ללמד אותי, וכן, גם ממני אפשר ללמוד.

אוכל ללמד אותם את צורת ההגשה שלי, אם אני יקליט עם אייל גולן באולפן שירה הוא יעבור את חוליו איגלסיאס, זמר צריך לעבוד עם זמר. קח את ישי לוי ששר "עננים", להיט יפה מאוד, אבל אם אני יגיש אותו אז אני יעשה את זה אחרת אקח אותו לכיוון אחר כמו שעשיתי עם השיר של שלמה ארצי ("מעריץ אותו") "גבר הולך לאיבוד".

אז אתה מצטער על הדברים שאמרת?

"קיימות דרגות במוזיקה, אפילו אצל הרבנים יש משה רבנו ויש את הרב כדורי. אמרתי את דעתי המוזיקלית שלא הובנה כראוי, מי שלא הבין שילך לאכול ארטיק, לא כל יהודי מבין. אני אוהב להתראיין רק בטלוויזיה, שם שומעים ורואים הכי מדויק בלי לכתוב על דברים אחרים שלא אמרתי".

כפי שהספקתם לקרוא עד עכשיו, עופר לוי אינו רוצה להיות בתחרות עם אף אחד ולראשונה מגיב על "הקרב הבמתי" מול הקולגות הבכירות בז'אנר, שיזם ישראל בונדק בטור האישי שלו: "אין לי שום קשר לזה, אני לא בקרבות עם אף אחד ואיני בתחרות איתם. אין לי זמן לזה, אני אומן שמלחין, מנגן ומופיע. בתורה כתוב שקנאה, שנאה ותחרות מוציאים מהעולם. אני היום מחפש שלום, כולם זמרים וכולם טובים".

"אני מוכן לעבוד באולפן ולהקליט דואט עם כל זמר טוב שרוצה בכך, אפילו עם ילד בן 15"

-לפי דבריך נשמע שיש עופר לוי חדש.

"חייבים אהבת חינם, תיקון. המשיח ממש ממש בפתח ועומד להתגלות ולהראות לנו שהגאולה ממש קרובה. מי שלא יחזיק את השבת, את התפילין וברית המילה- שלוש האותות האלה, אז חבל לו על הזמן.

מספיק עם הרכילות והלשון הרע. אני לא אוהב תחרותיות אף פעם לא הייתי בתחרות או פסטיגלים למיניהם, אני עושה את העבודה שלי באולפנים ומחבק את כולם".

אתה תקליט אלבום עם תמיר גל?

"כן, אנחנו עובדים יחד באולפן. אחלה תמיר שבעולם, הנשמה הכי יפה שהכרתי בתעשייה, אח שלי. הוא זמר טוב, יש לו נמוכים טובים והוא הרבה שנים בתעשייה וביחד אפשר שיהיה עוד יותר גבוה בסולם. גם עם אלירן אביטל עבדתי באולפן 2-3 שעות מוצלחות והוא יספר לך, אני מציע שתראיין אותם".

עופר לוי

לוי משנה תדמית. (צילום: ניר שבתאי)

אז עכשיו עופר לוי פותח את שעריו לעולם?

"אני לא פותח שערים אלא רק הקב"ה. אני מוכן לעובד באולפן ולהקליט דואט עם כל זמר טוב שרוצה בכך אפילו עם ילד בן 15, העיקר שיהיה מוכשר. קודם אשמע אותו ואלמד כתלמיד, אחר כך אהפוך למורה. איתי באולפן הם יוציאו תוצאה טובה יותר, כי מוזיקה זו אצילות כמו קבלה, אי אפשר ללמוד אותה בלי הפשט".

איך המעריצים שלך יקבלו את זה?
שאלת שאלה יפה, הדבר הזה עלה אצלי בראש. לכל שיר יצאו שלוש גרסאות. אחד בביצוע שלי, דואט עם האומן וביצוע שלו לבד. יש לי 7 מיליון מעריצים (טאבו) ששומעים רק עופר לוי. המבינים
יודעים ש-7 ברוך ה' זה המספר הכי חזק, אני זמר לא ים תיכוני ולא מזרחי, עופר לוי זו מוזיקה חובקת עולם". 

האמרגן ישראל בונדק בתגובה לדבריו של עופר לוי:
"ההצעה שלי נותרה בעינה, למרות דבריו- עופר לוי הוא עדיין גדול זמרי המזרח בשבילי".
ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם