יום ש'


25 בספטמבר
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

קרב הקרדיט: עופר בדיחי כועס על אבי סינואני

בלעדי: עופר בדיחי התרגז שאבי סינואני לקח לו קרדיט בשידור חי על זהות המבצע הראשוני של השיר הישן "מלאך בדמות אישה". בדיחי: "בלשון החברה, זה נקרא לא מתאים". סינואני מצידו מתגונן: "לא ידעתי שהוא ביצע אותו לפניי". אז מי הצודק? 

עופר בדיחי נגד אבי סינואני עופר בדיחי נגד אבי סינואני
נתי לוי שלישי, 22 אוקטובר 2013 07:11

עופר בדיחי, זמר וותיק במוזיקה המזרחית, אחראי על אחד מלהיטי הנוסטלגיה הגדולים שקמו בג'אנר, "נחש העיר", אך ברזומה מופיעים כמה וכמה שירים נוספים שמבוצעים בקאברים בחפלות ובאירועי שמחות של זמרים אחרים. אחד מהם "אישה בדמות מלאך" שכתב עוזי חיטמן ז"ל.

ביום שישי האחרון בתוכניתו של ירון אילן בערוץ 24 שאל אילן את אורח התכנית, זמר וותיק אחר, אבי סינואני, אם הוא המבצע המקורי של השיר המוזכר, סינואני ברגע לא ברור, הנהן בראשו בחיוב. תוך זמן קצר הטלפון של בדיחי התמלא בשיחות ובמסרונים ממקורביו שדיווחו לו על 'הטעות הגדולה'.

עופר בדיחי, מה הסיפור עם השיר?
"ירון אילן שאל אותו בשידור אם השיר שלו, והוא אישר עם הראש. זה לא שאכפת לי שמבצעים את השירים שלי, אין בעיה, אני גם לא זקוק לפרגון, אבל רבאק' אל תגיד דברים שהם לא נכונים. זה נתן לי הרגשה מאוד מאוד לא נעימה, בלשון החברה זה נקרא "לא מתאים", אומר בדיחי, "אני זה שעבדתי על השיר באולפן עם עוזי חיטמן בעצמו, ופתאום אחרי 20 שנה מגיע זמר ואומר שעבורו כתבו את השיר והוא המבצע. הדברים שאמרתי זה לא בכדי להמעיט את הוד רוממתו אבי סינואני והדברים היפים שהוא עשה עד היום, כבודו במקומו מונח".

אבי סינואני עופר בדיחי מלאך בדמות אישה
עופר בדיחי ואבי סינואני, שיר המחלוקת. "מלאך בדמות אישה"

אבי סינואני, מה קרה בשידור?
"אני יודע בזמנו שקיבלתי אותו מחברת בן מוש הפקות כדי לבצע, ידעתי שהלחן יווני והמילים של עוזי חיטמן, וגם ביצע אותו עופר בדיחי, אבל לא ידעתי שהוא שר אותו לפניי. לפני עשרים שנה, בן מוש ניגן על הגיטרה וככה שמעתי אותו. שירון אילן שאל אותי, לא שיקרתי, יש לי אותו בתקליט. עופר לדעתי זמר ענק והביצוע שלו נפלא, אבל אם תסתכל ב"שירונט" הוא מציין יש עוד מספר ביצועים לכל שיר, לא מי ביצע ראשון. יש לי שירים שביצעו חמישה זמרים וכל אחד אומר שהוא שלו, הקרדיט לא חשוב העיקר שיהפכו להיות להיטים".

על פי בדיקת בטריבונה, השיר "מלאך בדמות אישה" אכן נכלל קודם אצל בדיחי בשנת 1989 באלבומו "רחוק מעינייך", בעוד אצל סינואני הוא נכנס לאלבום "איתך ובלעדייך", רק בשנת 1995. 

עוד לפני הפרשה החדשה, מספר חודשים אחורה, התארח בדיחי ברדיו 5 ישראל בתכנית של הזמר שניר כהן ודיבר על הנושא. האזינו לשיר המחלוקת ולראיון עם בדיחי:

 

>> איציק קלה: "זמר שרוצה להישאר, שילמד מקאמאת"

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם