יום ו'


29 במאי
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

מתחיל גבוה: התופעה שקוראים לה נתנאל ששון

נתנאל ששון בן ה-18 העלה בספונטניות ליוטיוב חידושי שירים שזכו להצלחה ויראלית מדהימה עם מאות אלפי צפיות. סביבו נבנה מערך ניהולי שלם במטרה לקחת אותו לפסגה, בראיון ראשוני רגע לפני סינגל הבכורה "מותש ממך", הוא מדבר על אהדה שקשה לתפוס וחושף הודעה מצמררת שקיבל מהחייל עדן אטיאס ז"ל חודש לפני שנרצח

מתחיל גבוה. נתנאל ששון מתחיל גבוה. נתנאל ששון צילום: יח"צ
מאת: נתי לוי, ע. בהכנה: שלומית צברי שישי, 29 נובמבר 2013 11:29

נתנאל ששון בן ה-18 מטבריה הוא בנו של הזמר אבי ששון שהוציא את "מאמא", דואט שנכלל באלבום "חברים 2" של הזמר שלומי שבת. ששון הוציא ליוטיוב סרטונים מצולמים בו הוא מחדש שירים, בלי אולפן, בלי מעבד, ולמרות היותו תחת הכותר של יהלום לא מלוטש, הוא זכה להצלחה מדהימה שקשה לתפוס: יותר ממיליון צפיות ועניין רב לא פחות מכוכב מוזיקה מהשורה, בזכות 4 חידושים ללהיטים מצליחים של עומר אדם, מתן גלילוב ועוד. ששון בורך בקול מיוחד שנוגע והופך להיות מתכון ווקאלי מושלם למאזינים בכלל, ובפרט לצעירים.

ההצלחה ונושא שיחה חם שהתפתח סביבו בפורומים של מוזיקה הובילה אותנו להגיע אליו לראיון היכרות לכבוד קפיצת מדרגה רצינית מבחינתו לעבר הוצאת שיר בכורה אמיתי. הבחור עוד לא קרע זוג נעליים, או החליף מיקרופון במונחי המוזיקה, וכבר נבנה סביבו עם לוק משלים מערך של מנהל אישי, יחצן ואפילו מניירות של "זה אני". אז מי זה נתנאל ששון? המנהל האישי מאיר משעלי שהוא גם הכנר של דודו אהרון ומעבד מוזיקלי, ולא רק הוא כפי שתכף תקראו, בטוח שהוא "ההבטחה של המוזיקה הים תיכונית".

נתנאל ששון סינדל בכורה ראיון
נתנאל ששון זמר הקאברים העולה (צילום: יח"צ)

נתנאל ששון, איך אתה מסביר את הצלחת הקאברים?
"את האמת להסביר את זה במילים, אי אפשר, זה פשוט קרה, אני לא יודע להסביר את ההצלחה", אומר ששון בראיון ל-בטריבונה, "האמת זה היה ספונטני, החלטתי לעשות קאבר של מתן גלילוב ל"זוכרת", כי חבר טוב שיגע אותי ורצה לשמוע ביצוע שלי לשיר, אמרתי לו בכיף והכנתי לו גרסה אקוסטית בזריז, שלחתי למאיר המנהל שלי והוא אמר שאני חייב להעלות ליוטיוב, והקשבתי לו. חשבתי שיהיו 4-5 אלף צפיות, הלכתי לישון, קמתי בבוקר, ובום: אני רואה 10 אלף צפיות, תגובות, שיתופים".

מה מיוחד דווקא בך שזה תפס?
"כי אני מביא גוון מאוד מאוד שונה, מבחינת הגוון וההגשה אני מביא משהו שונה וטהור, אנשים מאוד צמאים למשהו חדש, אתה יודע, המוזיקה מאוד חוזרת על עצמה היום".

אילו זמרים הם השראה שלך במוזיקה?
"שלומי שבת הוא השראה מאוד גדולה שלי, שלמה ארצי, איברהים טטליסס, ויש עוד מחו"ל".

מהו פלח אוכלוסיה השולט בצפיות ביוטיוב, בני נוער?
"כן הרוב בני נוער, אבל המון המון חיילים שקיבלתי תגובות, וגם מבוגרים. היה לי קטע מאוד מצמרר עם החייל עדן אטיאס ז"ל. תקופה לפני שהוא נרצח הוא שלח לי הודעה שהוא מאוד אוהב את השירים שלי ואת הקול שלי ומאחל לי הצלחה".

יצרת קשר עם המשפחה שלו?
"האמת שרציתי אבל לא רציתי לעשות יחסי ציבור על חשבון העניין הכואב הזה. זה מנע ממני לעשות הרבה דברים שיכולתי".

"שיר הבכורה מאוד אישי"

אתה אמנם מוציא שיר בכורה אבל אתה מתחיל נורא גבוה. מה אתה רוצה שיקרה איתו?
"לא יודע, אני לא יכול להסביר את ההצלחה הזו. בסגנון אני פונה לקהל רחב ככל שאפשר, אני מאמין בו מאוד, התחברתי אליו כבר מהסקיצה הראשונה, זו בלדת רוק בגוון ים תיכוני, אני רוצה שכולם ייהנו, אני רוצה לעשות מוזיקה שכולם יאהבו".

מעניין, מזהים אותך ברחוב בגלל היוטיוב?
"האמת שכן, מזהים אותי ברחוב, מבקשים ממני תמונות ואומרים לי שמכירים את השירים שלי מהיוטיוב" אומר ששון, ומקבל השלמה ממשעלי מנהלו שמשתף: "הלכנו לאכול ושמנו את השיר החדש באוטו לפני שהוא יוצא, אנשים פשוט ניגשו אלינו ושאלו אותי מי הזמר ששר אותו".

יכול להיות שהשיר מדבר עליך באופן אישי?
"כן, עברתי תקופה אישית עם מישהי שיצאתי איתה ומדבר על המערכת היחסים שהייתה בנינו, קשר מאוד מורכב, שנגמר. השיר מתמצת את הקשר שהיה לי איתה. אני לא מצפה שהיא תחזור, אבל אני מצפה שיקרה לה משהו שתשמע ושתיזכר בתקופה".

יש מעריצות?
"
וואי, יש המון הצעות בפייסבוק אני לא מתלהב, לא ממהר לדבר עם כל אחת, אני שומר על עצמי. אבל בחורות שולחות הצעות ומתחילות איתי".

בעוד שנה מהיום, מה אתה מאחל לעצמך?
לא יודע אם בעוד שנה, אבל להגיד: "ערב טוב קיסריה".

>> שרית חדד ומאיה בוסקילה חוגגות בירושלים


ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם