יום ב'


25 בינואר
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

נאור כהן בשיר החדש "אהבה שוברת" וראיון

אולי הוא לא מושמע ברדיו, אבל אצל הצעירים הוא בוער. נאור כהן עומד לפני גיוסו לצה"ל ("אעשה כל תפקיד"), מחזיק בלהיט דיכאון מצליח ("ספרו לה"), ואפילו כבר חווה משבר אהבה ("החברה לשעבר בגדה בי", הוא מגלה). ראיון עם זמר עולה שמסתמן כדבר הבא במוזיקת הדיכאון המזרחית 

הדבר הבא. נאור כהן הדבר הבא. נאור כהן צילום: גולן אלמקייס
נתי לוי שלישי, 10 פברואר 2015 21:10

נאור כהן, פרץ לפני שלוש שנים דרך העונה השנייה של "אייל גולן קורא לך" שהוא בן 15 בלבד, לצד זמרים טובים כמו חיים איפרגן שהתבלט, ומאור אשואל ונסרין קדרי שזכו, כהן גרף מחמאות רבות והגיע לשלבים המאוחרים. מאז הספיק להחליף פעמיים ניהול ("אני מעדיף לא לדבר עליהם"), ולהוציא שישה סינגלים לקראת אלבום בכורה, שמתוכם הצליח במיוחד שיר אחד חזק שנהפך לאהוב מאוד על הצעירים, "ספרו לה" בסגנון הדיכאון, עליו הוא מספר כאן בראיון שנכתב על בגידה שעבר.

הרבה זמרים יצאו מהתכנית של 'קורא לך' ומאוד קשה לשבור את תקרת הריאליטי ולפרוץ מוזיקלית. כהן עדיין אומנם בגיל צעיר וזקוק לעוד ליטוש, והשירים שלו עדיין לא כבשו את מצעד הפזמונים, אבל נראה שיש בו משהו מיוחד והוא מצליח לקלף לאט ובטוח את הבוסריות וללבוש בגרות מוזיקלית. ההצלחה היחסית שלו נמצאת מתחת לרדאר. אצלנו הוא מסומן כבר תקופה ארוכה. בני הנוער אוהבים אותו נורא, שמנגד הקהל הבוגר כמעט ולא מכיר אותו. הגיל הצעיר שבו התחיל הוא יתרון גדול על פני החיסרון, הוא עובד בצורה מסודרת עם מנהלו חזי משה, צבר ניסיון חשוב, ונמצא כבר אחרי השלב שבו הקול משתנה, הוא מתבייט על סגנון הדיכאון המזרחי שבני גילו מאוד מתחברים, וזוכה אצלם להצלחה.

היום (ג') הוא משחרר עוד שיר דיכאון לוהט וקורע לב שנקרא "אהבה שוברת" שכתב והלחין דודי פטימר לעיבוד של שלומי יפרח. שלושה חודשים לפני שהוא מתגייס לצה"ל, הגיע הזמן להכיר את נאור כהן יותר.


("אהבה שוברת", נאור כהן בשיר החדש שיצא היום) 

מה קרה איתך מאז שיצאת מ'אייל גולן קורא לך' ועד היום?
"הוצאתי 6 סינגלים, השתנה לי הקול. בשלוש השנים שעברו, עשיתי אירועים, הופעתי ביום עצמאות, עשיתי חגיגות היין, הופעתי בכל מועדון אפשרי, ואני עובד רצוף על אלבום הבכורה ולאט לאט מתקדמים".

אני מסתכל על העטיפה של הסינגל החדש, והתבגרת. אי אפשר לפספס שאתה מזמן לא אותו "ילד הטמגוצ'י" מאייל גולן קורא לך, כמו שעדי לאון הגדיר אותך בחיבה אז.
"כן, אנשים גדלים ולא נשארים אותו הדבר. באמת עשיתי דרך לא קלה להגיע לאן שהגעתי, ויש מה להגיע ולעבוד כדי להוציא את הטוב ביותר".

השיר החדש "אהבה שוברת" הוא בסגנון הדיכאון שנראה מועדף עליך, אתה שר בו "מבחוץ קצת מחייך אבל מת מבפנים".
"כן אני מאוד מחובר לקטע של הדיכאון, אני תמיד עושה מה שאני מרגיש ומה שהלב שלי אומר, אני לוקח טקסטים וקורא אותם הרבה פעמים עד שאני מחליט לבצע אותם, ואני רוצה כאן להחמיא לדודי פטימר שיושב איתי שעות על גבי שעות עד שאני יהיה מרוצה".

נאור כהן
"שר מה שהלב שלי אומר" (צילום: גולן אלמקייס)

זה לא טקסט כבד לבחור צעיר בן 18 וקצת?
"אני לא חושב שיש אחד שלא נפגע מאהבה, או שהתאכזב ממשהו, וזה שיר שמדבר על אהבה ואכזבה. כל מי שנפרד מחברה שלו יתחבר אליו מאוד".

לך הייתה פרידה כזו?
"האמת שכן, השיר "ספרו לה" יצא שבוע בדיוק אחרי פרידה מאוד קשה שלי, ואפשר להגיד שהשיר החדש ממשיך את הקו הזה".

'ספרו לה' הוא הלהיט שלך.
"הוא ללא ספק הלהיט שלי, עם מעל לחצי מיליון צפיות ביוטיוב, כבר אחרי שבועיים ראינו את התוצאות ואת התגובות שהגיעו מהרחוב, כל המכוניות שמו את השיר, ופתאום כמה אירועים שנפתחו לנו רק בזכותו. הוא יצא בדיוק אחרי הפרידה, והייתה לי מוטיבציה גדולה, שומעים בהגשה שלי בשיר שנתתי את כל כולי ואת הנשמה, כי באמת כאב לי, אני שמח שהצלחתי לחדור ללב של האנשים".

מה קרה בפרידה שהייתה כל-כך כואבת לך?
"הייתה לי חברה והיינו שנה יחד, ועברתי בגידה לא קלה, היא בגדה בי. למרות שאני צעיר ויש לי עוד הרבה לחוות, אבל אתה יודע, זה בכל זאת הייתה אכזבה. "ספרו לה" נכתב על הבגידה שלה, ו-"אהבה שובר"' ממשיך אותו".


("ספרו לה", הלהיט שלו. מילים ולחן: אבי בן חמו, עיבוד: שלומי יפרח)

בני הנוער אוהבים מוזיקת דיכאון בארץ.
"כן במדינה הזאת יותר עובד השירים השקטים מאשר הקצביים, ואני הולך לפי זה". 

דיברנו קודם על אייל גולן קורא לך, היית פונה לכיוון השירה גם אם לא היית משתתף בתכנית?
"תמיד זה היה החלום שלי, אני גם עושה את זה המון בשביל סבא שלי שהיה פייטן גדול שלימד זמרים, ואני ממשיך אותו למרות שזה לא בכיוון שלו, אני עושה את גם למענו, וגם כי זה החלום שלי. הוא לימד אותי הרבה דברים שלא ידעתי, ממש מורה לחיים".

עם אייל גולן יצא לך להיפגש או לדבר מאז הסתיימה התכנית?
"שום דבר, כנראה שהוא בקשר רק עם מי שניצח או שאני לא יודע, כל אחד וההחלטה שלו. אבל אני חייב בכל זאת להגיד תודה להפקה ולאייל עצמו שעזרו לי וחשפו אותי ונתנו לי את הפריצה הראשונה קדימה".

אתה יודע לאן תתגייס?
"אני מחכה לגיוס בעוד שלושה חודשים, אני לא יודע אבל כל תפקיד שיביאו לי אני יעשה אותו בברכה למען המדינה". 


ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם