יום ו'


23 באפריל
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

מדוע מעריצי עופר לוי יצאו נגד ירון אילן?

מעריצי עופר לוי פתחו במחאה אתמול נגד ירון אילן והסדרה החדשה "מהכרם עד קיסריה", לדבריהם, בפרק האחרון הוצגה מציאות מדומה שמבטלת את חלקו של עופר לוי ומצד שני מרוממת שלא כצדק את זו של אייל גולן. יוצרי הסדרה דוחים את טענותיהם

ירון אילן ירון אילן צילום: אלכס שוורץ, בטריבונה
בטריבונה שלישי, 15 דצמבר 2015 22:20

"מהכרם עד קיסריה" היא מיני סדרה שמשודרת בימים אלה בערוץ 24 בעריכה של שי להב ובהגשת ירון אילן. כשמה, היא מנסה לסקור ולהתחקות לסיפור הצלחתה של המוזיקה המזרחית משנות השבעים ועד היום. הרבה ביקורות, רובן לחיוב, וחלקן לשלילה, נשמעות על הסדרה שמוביל אילן, אחת מהן מופנית ביממה האחרונה מצד מעריצים של עופר לוי.

לטענתם, בפרק ששודר בשישי האחרון על מועדון הפלקה מוצג אייל גולן כזמר הראשון שפתח מופעים גדולים וסלל את הדרך לאחרים, ובכך, לדברי מעריצים של עופר לוי, סולפה האמת ההיסטורית לפיה לוי הוא היה הזמר הראשון שפתח כבר בתחילת שנות התשעים מופעים באולמות גדולים שסחפו קהל רב, וכראיה, הם נותנים את מופעו המפורסם בתיאטרון הסינרמה בת"א בשנת 1993 עם קהל של אלפים שהגיעו לחזות בו בגדולתו.


הטענה המרכזית: עופר לוי היה לפני כולם בסינרמה

המעריץ של לוי, דודו סויסה, תקף אתמול (ב') בחריפות את ירון אילן בפוסט בפייסבוק: "ירון אילן לא מספיק גבר לספר לצעירים את האמת", כתב המעריץ, "עם כל הכבוד של אייל גולן ויש כבוד, הוא פתח את הקופות הגדולות??? הוא עשה את קיסריה ראשון?? המציאות היא שעופר לוי האחד והיחיד עשה הופעה בסינרמה מול 4,000 אנשים ועוד 5,000 איש חיכו בחוץ!!!". הציטוטים שמובאים מתוכו הם הדברים העדינים יותר, ברובו השמיץ את אילן ובחירותיו. יש לציין, שכעבור זמן קצר הסיר המעריץ את הפוסט מהפייסבוק. 

ישראל בן ציון מעריץ של לוי ומקורבו אמר לנו: "המעריצים של עופר לוי במחאה נגד יוצר הסדרה 'מהכרם עד קיסריה' ירון אילן בערוץ 24", לדבריו, "אילן משנה את המציאות שכביכול רק אייל גולן ב-2007 יצא מהמועדונים להופעות גדולות כאשר עופר לוי כבר ב-92 התחיל לעשות מופעים גדולים לאחר צאת אלבום 'אוהב לחיות', הוא חייב להתנצל".

3243245
אייל גולן ושרית חדד, "פרצו את החומות" (צילום: אלוני מור, יח"צ)

זמן קצר לאחר הדברים הללו המעריצים של לוי החליטו לקפל את המחאה. בהודעת פיוס שנשלחה למערכת האתר לפיה ירון אילן הסביר למעריצי לוי כי "כוונת הסדרה היא להחזיר את הזמרים למועדונים" ובכך הוחלט להשתיק את המחאה נגדו.

יוצר הסדרה: "המטרה היא לא להראות למי יש יותר גדול"

ירון אילן דרך מנהלו אודי גואטה דחה את הטענות ומסר בתגובה: "צר לנו שאתר בטריבונה לא כתב על 'מהכרם עד קיסריה' מלבד האייטם הזה שנותן ביטוי לפופוליזם זול. לצורך העניין, המטרה של התכנית הייתה להציג את התפתחות והצלחת המוזיקה המזרחית מכרם התימנים ועד קיסריה ואיך קרה בדרך שכל הזמרים נעלמו מהמועדונים. בסדרה צויין שמי שעשו ראשונים מופעים גדולים היו אלה דווקא שרית חדד וקובי פרץ ואחריהם אייל גולן. בכל מקרה המטרה היא לא הייתה להציג מי עשה ראשון מופעים, אלא לדבר על הדרך הארוכה לעבר המיינסטרים".    

שי להב יוצר הסדרה אמר לנו: "לא ניסינו להראות למי יש יותר גדול ומי היה קודם או לחלק מדליות, מטרת הסדרה היא לספר את סיפור הצלחתה הכללי של המוזיקה המזרחית. לעופר לוי, כבודו במקומו מונח, ניתן הרבה כבוד בסדרה וראיינו אותו במשך כמעט 3 שעות, אך ההשפעה של אייל גולן ושרית חדד שעשו את המופעים הגדולים אחריו הייתה הרבה יותר גדולה ממנו ואמנים האחרים, הם הביאו לגל שהוביל לפריצת החומות".

>> ג'ורג' בר מאשים: "היחס אליי גזעני"

>> מדוע מעריצי עופר לוי יצאו נגד ירון אילן?

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם