יום ב'


20 בספטמבר
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

מי המבצע המקורי של "נשבע לך לא בוגד"?

דורון מירן נכנס אמש לבית האח הגדול לצלילי הלהיט המזרחי הנושן "נשבע לך לא בוגד", אך למי הוא שייך באמת? היוצר המקורי של השיר ישראל בונדק בשיחה עם "בטריבונה" עושה סדר: "כתבתי אותו לפני 22 שנה על מפית במועדון, לזמר נחמיה אסף". דורית מירן בתגובה: "דורון הפך את השיר ללהיט"

דורון מירן, רוני מיילי דורון מירן, רוני מיילי צילום: אילן פולישוק, בטריבונה
נתי לוי חמישי, 15 מאי 2014 17:08

אמש נפתחה העונה החדשה של האח הגדול, ובין הדיירים נמצא גם הזמר המזרחי הוותיק דורון מירן. אחד מרגעי השיא של התכנית הראשונה קרה כאשר נכנס מירן לצלילי הלהיט "נשבע לך לא בוגד" ולצהלות המנחים ארז טל ואסי עזר והקריינות שהכריזה עליו כזמר המקורי של השיר- כבר בפתיח הספיק להצהיר שהוא עובד על "נשבע לך לא בוגד 2". אך לא כך היא המציאות. המעניין, שלא מירן הוא היוצר המקורי של הלהיט, אלא האמרגן ישראל בונדק שכתב והלחין אותו כבר לפני 22 שנה לזמר אחר בכלל, בשם נחמיה אסף, שפרש מהמקצוע לפני שנים.

דורון מירן, עופר לוידורון מירן, אלי אורלו
(מימין- דורון מירן ועופר לוי. משמאל- דורון מירן והנגן אלי אורלו. צילום: בטריבונה)

ישראל בונדק, ישראל הירשזון

בשיחה טלפונית שקיימנו עם ישראל בונדק, כאמור היוצר המקורי, הוא שופך אור על זהות הזמר שביצע לראשונה את השיר והשתלשלות האירועים המשעשעת מאוד ליצירת השיר שעם יציאתו התקבל בזלזול מצד גורמים רבים בתקשורת. "את השיר כתבתי לפני 22 שנה על מפית במועדון החאן בירושלים", אומר בונדק, "זמר הבית של המועדון היה נחמיה אסף. העברתי לו את המפית והוא התחיל לזמזם אותו. בהתחלה הוא לא היה סגור עליו, ואז נפגשנו, סידרנו הכול והוא הקליט את השיר. עברו המון שנים ורק לפני 8-10 הוא פרץ ונהיה להיט גדול".

איך התקבל השיר בהתחלה? 
"בזמנו לא הפסיקו ללעוג לו, אפילו שמעון פרנס. בערוץ 1 עשו תכנית עם מצעד שירים במוזיקה המזרחית שלעגו להם ו"נשבע לך לא בוגד" 'זכה' במקום הראשון", הוא נזכר. אגב, הזמר נחמיה אסף פרש ממוזיקה ופנה ללמוד משפטים, ו"היום הוא כבר עורך דין", מוסיף בונדק.

דורית מירן, אשתו של דורון מירן מסרה בתגובה ל-בטריבונה: "שמענו את דבריו של ישראל בונדק ולצערנו הרב דורון מירן עצמו אינו יכול להגיב לדברים אלו מכיון שנמצא בבית האח הגדול. זה נכון שישראל כתב את השיר ועל זה אין ויכוח, אבל על עוד דבר אין ויכוח - מי שהפך את השיר הזה ללהיט הוא דורון מירן ולא הבחור שנטען בכתבה, שישראל כתב. עבורו את המילים, יחסיו של ישראל בונדק עם דורון מירן עד מועד כניסתו לבית היו מצוינים ולכן החלטתו לפרסם דבר כזה תמוהה מאוד בעינינו". 

האזינו: הביצוע המקורי של נחמיה אסף ל-"נשבע לך לא בוגד" (מילים ולחן: ישראל בונדק): 

>> צפו: אחי נתן מהאח הגדול שר אייל גולן

>> האזינו: 10 השירים הגדולים של הדייר דורון מירן

>> צפו: דנית מהאח הגדול צמודה למאור אדרי


ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם