יום ב'


24 בינואר
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

מחירון הזמרים ליום העצמאות 2014

לידי "בטריבונה" הגיעו נתונים על הצעות המחיר שהגישו אמנים לרשויות המקומיות (לפני מו"מ) עבור הופעה ביום העצמאות. המחירים, כרגיל נשארו בשמיים, בתוספת שדרוג מפתיע: חזי להב, זמר חדש יחסית, יקבל כ-35 אלף שקלים - מעט פחות מרון שובל ומאור אדרי. כמה דרשו כוכבי המוזיקה המזרחית? המחירון 

יום העצמאות 2014 יום העצמאות 2014
חמישי, 20 פברואר 2014 18:12

בלעדי: יום העצמאות מתקרב והרשויות המקומיות כבר נמצאות בשיאו של שוק ההחתמות למופעי הענק לרגל יום חגה של ישראל. אם חשבנו אחרי השנה החולפת שזו הייתה "שנת בחירות" והמחירים היו למופרזים מהרגיל ואולי השנה תהיה ירידה בהתאם, אז נוכחנו לגלות, על פי נתונים שהגיעו לידי בטריבונה, שאין שום שינוי. המחירים נשארו בשמיים, והכוכבים נשארו במקומם. להפתעתנו, גילינו גם זמרים, פחות מוכרים, שדורשים מחירים של כמה עשרות אלפי שקלים. מעניין.  

יש לציין, שהמספרים המוצגים בכתבה נכונים להצעה הראשונית שנמסרה מהמשרדים המייצגים את האמנים, זאת לפני מו"מ, מחיר הסגירה לרוב יהיה כ-10% עד 20% מתחת להצעות הראשוניות, ואולי אף יותר מכך, ישנם זמרים הנחשבים ל"בלעדיים" ואחרים שחתומים בכמה משרדי הפקות, קרה לא פעם, שעל אותו זמר הוגשו מספר הצעות מחיר שונות.  

"כל נגן עולה לזמר 2,000 שקל" 

בראש הרשימה מופיע שוב הזמר אייל גולן, שלמרות התקופה הקשה שעברה עליו בעקבות הפרשה, נראה שלא נפגע כלל באזור הזה, על פי הנתונים אליהם נחשפנו, גולן דרש לא פחות מ-250 אלף שקל להופעה, בדומה לשנים עברו. משה פרץ שבימים אלה מככב בסבב הופעות חורפי עם 100 נגנים והגיע להיכל נוקיה דרש כ-230 אלף, דודו אהרון קצת פחות מפרץ "רק" כ-180 אלף. שרית חדד הזמרת המובילה בג'אנר, דרשה 190 אלף, ושלומי שבת עם כ-130 אלף ש"ח.

ההפתעה מגיעה מכיוונו של זמר צעיר ויחסית חדש במוזיקה המזרחית, חזי להב, שהוציא עד כה מספר סינגלים בודדים ומנוהל ע"י רוברטו בן שושן. להב דרש, וכנראה גם יקבל, סכום של כ-35 אלף שקל להופעה בת ארבעים דקות. מעט מעליו של להב, ניתן לראות (במופע כמובן) זמרים מוכרים יותר כמו מאור אדרי שהוצע דרך המשרד "ג'אמפ הפקות" בכ-50 אלף, ו-רון שובל הוותיק שדרש כ-40 אלף. המחירים, מיותר לציין, משתנים מרשות מקומית כזו לאחרת, ותלוי אם האומן חתום בבלעדיות במשרד הפקות אשר יקפיץ את מחירו מהתעריף הרגיל מעלה עד למאות אחוזים.

תופעה מעניינת נוספת שעולה מתוך הצעת מחיר של אחד הזמרים, המסבירה לפחות באופן חלקי את העליות הגבוהות, היא דרישת המחיר הגבוהה של הנגנים מהם. "הזמר פישט לנו את הצעה לגורמים כך שמחירו להופעה הוא 10 אלפים שקל בלבד", סיפר לנו גורם מתוך אחת מהרשויות המקומיות הגדולות בארץ, "אך תוספת על כל נגן שילווה במופע, הוא 2,000 שקל ויותר" למעשה יוצא, שהזמר ואנשיו מציגים מספר אלטרנטיבות אומנותיות המביא לעיתים בחשבון כל נגן המלווה אותם, הניתן לשיקול דעתם של נציגי הרשויות הנאלצים לקבוע את כמות הנגנים.

אותו גורם הסביר שכתוצאה מהמחירים הגבוהים העדיפו בעירו להחתים "אמני ביניים" שמחיריהם שפויים יותר. "המחירים של האמנים זאת פשוט בושה", הוא אומר, "אנחנו מקפידים, כל הרשויות למעשה, להביא אמנים ישראלים והם במקום להפגין נכונות ורצון הם מפגינים בעצם עושק. תשמע, הם הפכים לחגיגית כספים שזה לא מכובד בכלל, להקפיץ מחירים לפעמים במאות אחוזים. ולחשוב בכלל שזה נקרא יום חג".

*זוהי טבלת המחירים של מספר אמנים מהמוזיקה המזרחית:

 מחירון זמרים

>> שדרני רדיו דרום נגד עופר לוי

>> איך הרס מאור אדרי לחברו אושרי אלימלך?

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם