יום ג'


07 ביולי
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

"אם לא זמר - מושיק עפיה היה מנהל מצליח"

הפרסנולוגית שירלי אהרון סבורה שלמושיק עפיה יש את מרבית תכונות האופי אשר היו אמורות להובילו להצלחה מטאורית אל צמרת הזמר המזרחי ישראלי ולהשאירו שם למשך שנים רבות, אז למה עדיין הוא לא תקע יתד שם?

מושיק עפיה מושיק עפיה
מערכת האתר שישי, 23 מרץ 2012 02:00

מרקם השיער שלו עבה וצפוף ניתן לראות זאת הן בקו השיער והן בעובי הגבות שלו, צפיפות ועובי השיער מעידים על יכולת גבוהה מאוד לעמוד בלחצים שונים ולהגיב בהתאם לסיטואציה עצמה מתוך שיקול דעת ובחינת הנתונים האובייקטיביים.

כך גם עיניו של מושיק מעידות על יכולת אנליטית גבוהה ניתוח סיכונים בצורה שקולה המבוססת על נתונים עובדתיים טהורים, מבנה האף שלו מעיד הן על עצמאות רבה ואפו הנשרי מעיד על יכולת לנהל כספים ביד רמה ובזרוע נטויה, כל כך הרבה נתונים שכל מנהל בכיר היה רק מתקנא בהם, אז מה קרה למושיק???

אם נבחן את יתרת המאפיינים שבפניו נגלה נתונים נוספים אשר יסייעו לנו להבין את השפעתם המכרעת על התנהלותו וקבלת ההחלטות שהוא ביצע, מבצע ויבצע לאורך חייו.

מבנה הסנטר שלו מעיד על אדם בעל רמת עקשנות גבוהה, אדם שמתקשה להקשיב ולקבל את הצעתם של אחרים וחושב שדרכו היא היחידה הנכונה, חוסר היכולת להקשבה מנע ממנו לאורך השנים להימנע מטעויות ומבחירות מוטעות שביצע מתוך הנחת מוצא שדרכו היא זו שנכונה.

(צילום: יח"צ)

מבנה אוזניו הבולט מעיד על אדם בעל רמת רכושנות גבוהה, אדם אשר מונע מתוך הרצון לגריפת רווחים גבוהים מידיים ולא מתוך הנאת העשייה וייתכן שבסופו של דבר הצורך הזה הוביל אותו לבחירת שירים לא מתאימים מתוך מהירות בעשייה ולא מתוך חשיבה אסטרטגית או יצירתית.

מבנה השפתיים היחסית דקות והמרחק בין בסיס האף לשפה העליונה מעידים על קור רוח מדהים והתנהלות מקצועית קרה ומרוחקת חוסר התייחסות לביקורת חיצונית ועליונות חשיבתית אגוצנטרית מאוד ללא יכולת להביט מהצד על הסיטואציה בה הוא נמצא.

אין ספק בליבי כי אם מושיק עפיה היה בוחר בקריירה אחרת של ניהול הוא היה מנהל מדהים ומצליח מאוד (אם כי הוא לא היה אהוד בקרב עובדיו בגלל יחס קר ומתנשא) אך הוא היה מספק את הסחורה מבחינה מקצועית, אבל בעולם המוזיקה הנובע מתוך אמוציות ואינטואיציות וים של רגש מושיק עפיה כשל כשבחר לפעול מתוך שיקולים קרים והגיוניים ולא ממקום של רגש ואהבת העשייה והיצירה המוזיקלית.

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם