יום ג'


26 במאי
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

תביעת ענק נגד מאור אדרי

לבית המשפט המחוזי הוגשה תביעת ענק נגד מאור אדרי ואחיו עמרם ע"י מוטי ראובן ואורן אמויאל בדרישה לקבלת 30% מרווחיו עד 2014. בכתב התביעה מופיעים האשמות רבות וחמרות שמיוחסות לכאורה לנתבעים שהשיא הם באיומי רצח ועל כך ש"מאור הפגין כלפיהם יחס מעליב ומשפיל בפומבי, כאשר נהג לצעוק עליהם, לקלל אותם ולהפוך את העבודה המשותפת לבלתי אפשרית ובלתי נסבלת". עורכי דינו של אדרי בתגובה: "מנסים לרכב על הכישרון שלו". ולראשונה מדבר עמרם (עמי), האיש החזק בסביבת הזמר המצליח

מאור אדרי בקרב משפטי על מיליונים  מאור אדרי בקרב משפטי על מיליונים צילום: יח"צ
נתי לוי רביעי, 21 נובמבר 2012 10:08

הסכסוך בין מאור אדרי למנהליו לשעבר מוטי (מרדכי) ראובן ואורן אמויאל מגיע לבית המשפט. פגישות הפשרה והתכתבויות שנערכו בשבועות האחרונים בין הצדדים על דרישת ראובן ומויאל לקבלת כספים רבים שחייבים לטענתם על קיום חוזה השותפות ביניהם, עלו בתוהו. ל-"בטריבונה" הגיע העתק של כתב התביעה שהוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד מאור ואחיו עמרם (עמי) ארמנד אדרי שמשמש גם כמנהלו האישי.

2
(צילום: לירן כהן)

על פי כתב התביעה מתגלה ש"בשנת 2010 לאור ההיכרות החיובית בין התובעים למאור הם העמיקו את שיתוף העולה ביניהם בדרך של שותפות.. שתפיק רווחים ותחלוק שווה בשווה. בין הצדדים סוכם שבשום מקרה השותפות לא תסתיים לפני 2014". הכתוב מתאר בהרחבה את השקעתם של התובעים שעשו מלבד כמנהליו ומנהלי יחסי הציבור של אדרי "כל משימה לוגיסטית שדרשה לצורך השותפות ולצורך קידום הקריירה שלו ושימשו בין היתר כסבלים, עובדי במה, חשמלאים, עובדי תאורה וכנהגים" וזאת למען הצלחתו של אדרי והשקיעו "אלפי שעות" לצורך כך.

לכאורה, בסוף שנת 2011 עם בוא ההצלחה הגדולה של מאור אדרי השותפות נכנסה לסחרור כאשר בני משפחתו של מאור נכנסו לתמונה ו"עינם צרה בחלקם של התובעים" ודרשו ליצור הסכם חדש. אביו של אדרי ערך פגישה עם מוטי ואורן ובה הבהיר להם על שינוי סיכום חלוקת הרווחים בניהם, ודרש שעמי בנו יהיה מעורב בניהול לרבות התחום הכספי של השותפות. בעקבות אותה השיחה נאלצו מוטי ואורן לקבל את התנאים החדשים לאחר שאוימו ש"אם הם אינם ייענו לתכתיבים הם יימצאו את עמם מנושלים לחלוטין מן השותפות".

"עמי הודיע לתובעים כי מעתה רק הוא 'המחליט' הבלעדי ואף ציין כי אם צריך 'הוא (הנתבע) אפילו לא יהיה זמר". החל מנקודת הזמן הזו מאשימים מוטי ואורן במסכת האשמות נגד אדרי ואחיו. על כך שירד חלקם לחלוקה של 15% אחוזים לכל אחד בלבד, עמי הפך לרכז תחת ידיו את הכספים, ומרגע הזה עשה הכול כדי "לדחוק את רגליהם מהשותפות להשפיל ולהמאיס עליהם את מעט השותפות שנותרה בידיהם".

בסעיף 25 נכתב ש"מאור אדרי הפגין כלפיהם יחס מעליב ומשפיל בפומבי, כאשר נהג לצעוק עליהם בפומבי, לקלל אותם ולהפוך את העבודה המשותפת לבלתי אפשרית ובלתי נסבלת. בסעיף אחר הועלתה האשמה חמורה במיוחד נגד הנתבעים בהקשר של איומי רצח נגדם ופגיעה בבני משפחותיהם.

שני הצדדים בטוחים בניצחונם והמקורבים להם מספרים שיש בידיהם הוכחות חותכות שכאשר יתגלו יעשו הרבה רעש, והרחיקו לכת לכדי "רעידת אדמה של ממש" במוזיקה המזרחית ובכלל.

3

את סיפור הפרידה המלא של השניים שהיו גם חברים טובים חשפנו כאן לראשונה, מאור אדרי אמר בראיון וסירב לפרט שהסיבה היא בעיקר עקב התעסקותו של ראובן בדברים "לא כשרים" כלשונו ובגלל ניהולו הכושל הוא "התנהל בצורה לא תקינה" ונתן את ה'דוגמא על כך ש"השתמש בעמודי הפייסבוק שלי לשימושו האישי". ראובן דחה את הטענות שהועלו וטען ש"הן מופרכות ושקריות".

למרות הדברים השליליים שנאמרו האחד כלפי השני מסביבתם, מיד עם פרסום הכתבה הקודמת והיוודע על הקרע ששורר בניהם, נוסתה להירקם פגישת סולחה ופיוס של השניים, לפחות בפן האישי. על פי התרשמות לאחר שיחות עם שניהם נראה שעדיין נשמרה הערכה הדדית מסוימת, ועד הימים האחרונים לפני הגשת התביעה לבית המשפט נדמה היה שלא נפסלה על הסף אפשרות הסולחה. ראובן אמר בשיחות איתו ש"מאור הוא זמר גדול" ואדרי החזיר ש"מוטי קלידן גדול וחבר". הדברים המפרגנים לא הועילו בסופו של דבר.

"עמי אדרי: מאור לא היה קובע בשום דבר"

עמי אדרי, האיש החזק בסביבתו של הזמר הצעיר ועל פיו יישק דבר אינו מוכן להתראיין היום, אך בשיחה ראשונה עם בטריבונה ולתקשורת בכלל שהתקיימה ערב פגישת הפשרה הכושלת. עמי אמר לנו: "מוטי בסופו של דבר חוץ ממאור הוא החבר הכי טוב שלי. וכל דבר היינו משתפים אחד את השני".

עמי המשיך: "בסה"כ עבר חתול שחור בניניו וזה לא בא מאיתנו. מאור לא היה קובע בשום דבר, כל דבר שהייתי רוצה לעשות הייתי מתייעץ וכל דבר היה מתנהל מולי ומול מוטי. ביום בהיר אחד הבנאדם פשוט נעלם ולא הצלחתי להגיע אליו, שבועיים לפני המופע ברדינג הוא נעלם בפתאומית ומה הייתי צריך לעשות?"

תגובת פרקליטיו של מאור אדרי עורכי הדין בני חורף ועידו חיטמן: ״אדרי טרם קיבל את התביעה אך ממה שהוא שמע עד כה עולה כי מדובר בעוד מקרה שבו אמן שעבד קשה ורואה ברכה בעמלו נתקל בדרכו באנשים כאלה ואחרים שמנסים לרכב על הכישרון שלו, ולא בוחלים באמצעים, לרבות העברת טענותיהם לתקשורת עוד לפני שהטענות הועברו לצד השני. כשנקבל לעיוננו את התביעה נוכל להתייחס לגופה״.

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם