יום ב'


25 בינואר
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

בכורה: מאור אדרי – "היא איננה" ו-"וואלה מארה"

שני שירים בהשמעת בכורה מתוך האלבום החדש של מאור אדרי שישתחרר לחנויות מחר. אדרי בראיון לבטריבונה: "באלבום החדש אני מגיע עם הרבה יותר ידע וניסיון לעומת האלבום הקודם, בחרתי כל שיר בפינצטה"

אלבום חדש. מאור אדרי אלבום חדש. מאור אדרי צילום: יח"צ
נתי לוי שני, 23 ספטמבר 2013 08:21

אלבומו החדש והשני של מאור אדרי "הכול כתובכולל בתוכו 18 שירים שמחברים את כברת הדרך המקצועית והאישית שעשה אדרי מאלבום הבכורה "לב קבור" ועד היום, כאשר בדרך יכול להתהדר בשיא המכובד עם ההגעה הלא צפויה לקיסריה דרך הדלת הקדמית. אדרי לוקח חלק מרכזי בכל שלבי ההכנה, עם 7 שירים שכתב ועוד 4 עליהם אחראי בעיבוד המוזיקלי. 

יום לפני צאת האלבום החדש לחנויות מתפרסמים בבכורה באתר שני שירים מתוכו: "היא איננה", בלדת טורקית אופיינית לאדרי שכתבו והלחינו ליאור מיארה ואלירן אביטל, והחידוש ל-"וואלה מארה", להיט מוכר של הזמר הערבי מלהם ברכאת שזוכה לגרסת כיסוי מעניינת באווירה צעירה וקצבית.  לכבוד צאת האלבום קיימנו עם אדרי ראיון מיוחד שמסכם את העבודה סביב האלבום ועל הצעד הבא.

Tribona-Logo4 Tribona-Logo4
אנא המתן לטעינת הנגן...

"אני יודע בדיוק מה אני רוצה מעצמי"

מאור אדרי, מזל טוב. איך התחושות אצלך?
"תודה תודה, אלה תחושות כיפיות, והאמת אני מתרגש אפילו יותר מהאלבום הקודם. חיכיתי המון המון זמן עבורו, ספציפית לקח לי הרבה זמן לעבוד עליו והבאתי הרבה יותר ידע וניסיון לעומת האלבום הקודם. בחדש ידעתי יותr מה אני רוצה, וברוך ה' מגיעה יצירה חדשה שמביאה אותי כמו שאני. האלבום הראשון היה זה אוסף, אוסף של בוא נגיד, חוסר ידע וניסיון, שירים שהתחילו בגיל 17 ו 18. באלבום החדש ידעתי בדיוק מה אני רוצה, ולאן אני מכוון איתו".

אז הוא יצא בדיוק כמו שתכננת?
"כמובן, כל שיר בחרתי עם פינצטה, כמו שאומרים. האלבום הקודם היה בתולי כי לא היה לי ניסיון, לא הבנתי מה קורה ולאן זה הולך, תערובת של כמה שירים, שירים יותר מהילדות, יותר עכשוויים, פתאום מגיע לאלבום שאתה יותר מוכן יותר מעורב בעיבודים, שירים שאתה בעצמך עיבדת, כתבת הלחנת, וכמובן גם יצרו עבורי".

באלבום ניתן למצוא מגוון סגנונות, מהסגנון הטורקי ועד שירי החפלה כמו 'קרחנה', מה הכי מזוהה עם מאור אדרי?
"השקטים. זה ברור. היותר נוגעים, היותר מרגשים".

אתה גם יותר נהנה לשיר אותם בהופעות?
"לא, בהופעות אני אוהב יותר לשיר את השמחים, כי אתה רואה את הקהל שמח, רוקד וקופץ ואין דבר יותר יפה מאשר לעשות שמח בשבילם".

ואתה לא מרגיש קונפליקט אצלך? מצד אחד הסגנון הטורקי שמזוהה איתך מאוד לעומת שירי ההופעה שצריכים להיות שמחים ורועשים, מה הפיתרון? 
"בקרוב אני יעשה מופע שקט עם  פסנתר, עוד, קונטרה בס וכלים דומים, מי שאוהב את המוזיקה היותר שקטה ובא לו לבוא לשבת ולשמוע אז זה פונה אליו. יש מאחוריו גם רעיון מאוד מיוחד". היחצ"ן משה זיו מתערב: "אוף דה רקורד כרגע".

מאור אדרי
(צילום: בטריבונה)

יש שיר באלבום שאתה הכי מרוצה ממנו מבחינה מקצועית?
"לתקן את העולם', שיר שהפקתי מוזיקלית וכתב והלחין אתו בחור מאוד מוכשר בשם רונן מיכאלוב. כשסיימתי את עבודה עליו הגעתי לרון תיכון, הבחור שעשה עריכה דיגיטלית לכל האלבום ושמעתי ממנו ודרך תמיר צור שהוא מעבד מאוד גדול ש'זה השיר עם הסאונד הכי טוב', בשבילי זאת המחמאה הכי גדולה לקבל אותה מאנשים כאלה".

ידוע לך מה השאלה המתבקשת על חבישת הכובע של המעבד: הייתכן לצורך העניין, שאתה טוב יותר מיעקב למאי, שי ראובני או תמיר צור?
"זאת האהבה שלי, זה הכיף שלי. להגיע בלילה מאוחר אחרי הופעה ולשבת על העיבודים, אני עושה את זה במוזה שלי. עושה את זה באהבה, ולא מנסה להתחרות באף אחד אלא אוהב את כולם, ובאמת באלבום החדש יש גם את תמיר צור, שי ראובני ויעקב למאי".

"בנאדם שאוהב לשיר ישיר גם במקלחת"

אתה רואה את עצמך בתוך החמישייה הראשונה במוזיקה המזרחית?
"אני רואה את עצמי בתור 'מאור אדרי' שעושה מוזיקה לכל מי שאוהב שירים ואוהב לשמוח. מקבל חיבוק מהקהל, מחזיר חיבוק לקהל - לא עושה תחרות עם אף אחד, לא יודע איך תחשיבו את זה 'שביעייה', 'תשיעייה', אני פשוט עושה מוזיקה ולא מסתכל על אך אחד. מכבד ואוהב את כולם".

מה טיב הקשר עם הקולגות?
"כן, יש הרבה פרגון אם אתה רוצה לשמוע".

הפתעת אותי, הדיבור הוא תמיד על כך שאין כל-כך פרגון בתעשייה המזרחית.
"לפי מה שאני יודע היום אחרי שנכנסתי חזק לתוך התעשייה, אני מרגיש את זה ורואה את זה בכל מקום שאני נמצא בו, אז יש פרגון. אני יכול להגיד לך שדודו אהרון שעשה הופעה בבנייני האומה ירד עד אלי והציג אותי, שרתי אותו, זה לא דבר מובן מאליו, מול 4 אלף איש. יש גם את ליאור נרקיס שתמיד מפרגן ומשה פרץ ששמעתי אותו במספר הזדמנויות מפרגן ברדיו". 

יש שוני? לפני ואחרי המופע בקיסריה?
"תלוי באיזה מובן, אם יש שוני בהסתכלות חיצונית עליי? אז כן".

ובזווית פנימית לתוך עצמך? שאתה מגיע למועדון עם במה קטנה בלי להקה מנופחת או סתם לערבי קריוקי, זה לא מבאס אותך?
"בנאדם שאוהב לשיר, ישיר גם במקלחת, גם ברגעים הכי הזויים וגם בהכי שמחים. זה כיף. לא משנה כמה נגנים ואיזו במה זאת. אני התחלתי במועדונים, יש אנשים שלדעתי אין להם אפשרות להגיע לבמות גדולות בהאנגר או בקיסריה ואז יש להם את המועדונים. אני כאן בשביל כולם. לא מסתכל על עצמי כלפני או אחרי".

הקהל שלך הוא יותר קיסריה או מועדונים?
"אני באמת לא יודע, שהזמנתי לאותם לקיסריה הם הגיעו, שהזמנתי אותם למועדונים הם גם באו".

בראייה אחורנית יש משהו שאתה מתחרט עליו?
"אני לא יודע אם אני מתחרט על משהו אבל בוא נגיד שלא הייתי צריך למהר בפרסום של זוגיות מעל דפי העיתונות".

אמרת זוגיות, ומה עם אהבה חדשה?
"מה עם האהבה שלך?"

האהבה שלי לא מעניינת אף אחד.
"גם שלי לא (צוחק), סתם, כרגע אין כי אני משקיע את כל כולי במוזיקה, האלבום רק יוצא וכבר התחלתי לחפש חומרים לאלבום השלישי. יש שיר מוכן ועוד אוסף של סקיצות".

מאור אדרי- היא איננה:

>> משה פרץ וירדן רטובים בבריכה. צפו!ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם