יום ה'


06 באוגוסט
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

אירוח בטריבונה: מאור אדרי עונה על השאלות שלכם

מאור אדרי התארח בשבוע שעבר בצ'ט וידיאו מיוחד במשרדי בטריבונה שהעובר בשידור חי ברשת. במהלכו ענה כל השאלות שלכם והכריז בלי חשש על הצעד הבא: הפריצה הטרייה לעבר פתיחת קופות במופע עצמאי, חשף לראשונה שכתב שיר חדש לעומר אדם ועוד נושאים מגוונים 

מאור אדרי מתארח וחושף מאור אדרי מתארח וחושף
קהילת בטריבונה, עורך : נתי לוי חמישי, 15 נובמבר 2012 16:00

מאור אדרי (23) הגיע ביום שלישי שעבר כמובטח להתארח בצ'ט וידיאו שהעובר ממשרדי בטריבונה בשידור חי, סביב שולחן עגול נכחו צוות האתר, מאור אדרי ומנהלו מוטי ראובן בפיילוט ראשוני לקראת סבב אירוחים מעניינים של זמרים מובילים. היענות רבה של גולשים רבים בהתרעה קצרה מאוד שהפתיעה גם אותנו, צפו במי שסומן אצלנו כבר מלפני כ'שנה בכתבה עם הכותרת המחייבת "הקטן גדול יהיה" - כהבטחה הגדולה של המוזיקה המזרחית ובימים אלה מקבל במה בכלי תקשורות רבים. הגולשים פתחו אשכולות בפורום 'אירוח זמרים'וקיבלו תשובות מלאות מאדרי.

421555
(צילום: אורן אמויאל)

"מילדות חיפשתי כל הזדמנות לשיר" החל לספר אדרי לנו, ולכל הצופים בצ'ט הוידיאו המיוחד על הכרת הכישרון. "מצאתי את עצמי בבית ספר שר ומקבל מחמאות משאר התלמידים ששמעו אותי. שלומי יפרח שהוא השכן שלי ומעבד מוזיקלי הציע לי להקליט שיר בכורה איתו ניסתי לפרוץ בלי מחשבה מה יהיה, הופעתי בכל הזמנות שהייתה לי. לפני כמה שנים האינטרנט לא היה כמו היום: עוד לא היה פייסבוק ואתרים רבים כמו שיש עכשיו, הייתי מפרסם איפה שרק אפשר, בעיקר בפורמים הפתוחים שם התחיל גילוי הערצה לשירים הבודדים שלי שיצאו ונדהמתי מהצלחה. התמדה וכוח רצון מובילים למטרה".

אחד מאותם שירים שיצאו ועררו סערה גדולה בשטח וביוטיוב עם למעלה ממיליון צפיות הוא הדואט "לב קבור" שביצע עם הזמר חנן (ילד הפלא): "אין ספק שזה השיר שעשה אותי. לכל זמר אפשר להצביע ולהגיד מה הלהיט שהכי מזוהה איתו ונתן לו את הדחיפה הגדולה ביותר, אצלי זה הלהיט "לב קבור" שההצלחה שלו פשוט מדהימה, בוצעו לשיר הזה מלא חידושים בעיקר בחאפלות של אייל גולן, איציק קלה אצל ירון אילן, עומר אדם, אליקו, עידן יניב ועוד".

שאלה שהופנתה אליו מפורום 'אירוח זמרים' בקהילת בטריבונה, הייתה האם לא שכח בפרסום שלו את חנן ילד הפלא והקצר שנגרם ביניהם, ענה: "זה לא בדיוק קצר, השדרנים ביקשו ממני לבצע את "לב קבור" לבד, זה קרה אצל זמרים גדולים אחרים כמו הדואט "אבא נשמה" של איציק קלה וצדי אור, "חושב עליה" של עידן יניב והרבה אחרים.

ככה זה בכל דואט תמיד יש אחד שבולט יותר מהשני, ויצא שכוון אליי. אני אוהב את חנן הוא זמר ענק אבל אין מה לעשות החיים מתנהלים בצורה שאחד פורח והשני פחות".

maor 3214
אדרי אצל זהבה בן ברידניג. (צילום: אלכס שוורץ)

"לא עוזב את הדיכאון"

שאלות רבות נשאל בקשר לסגנונו המוזיקלי בו הוא מתאפיין: "הדיכאון". הגולשים לא הרפו ושאלו שאלות בנושא כמו האם יישאר בסגנון שבו התחיל? ואולי בעזרתו הדיכאון ישוב לאופנה? אדרי ענה להם בתגובה: "אני צופה בכל התגובות כאן וכתשובה להרבה האנשים שפוגשים אותי ברחוב ואומרים לי למה עזבתי את מוזיקת הדיכאון? אז ממש לא! אנחנו מגוונים בשירים קצביים, אי-אפשר ללכת לחתונה ולשיר שירים עצובים, בגלל זה יש את הגיוון. אני יכול לספר שבסינגלים הבאים שלי ייצא בלי להתבייש, שיר דיכאון איכותי".

"לא יודע אם רק בזכותי הדיכאון ישוב למודה, יש עוד הרבה זמרים. מרגישים שהוא חוזר כמו בשירים החדשים של דודו אהרון, עומר אדם ו"הולך לי מיואש" של משה פרץ שיצא באלבומו האחרון. אין ספק שהפופ הים תיכוני בנסיגה בזמן האחרון, אני מאמין שאם נוציא חומר עכשווי, דיכאון קלאסי (להיות "חוצפן קלאסי" דאג להוסיף מוטי ראובן אמרגנו) לא צריכה להיות סיבה שהג'אנר הזה לא יצליח".

"כתבתי שיר לעומר אדם"

התוכניות של מאור אדרי לעתיד רבות ומגוונות את חלקם הגדול שיתף את הגולשים בבית: "אני בעבודות אחרונות על האלבום הבכורה שלי, מלקט שירים חדשים שיצטרפו לסינגלים שיצאו כבר ומקווה שתוך כמה חודשים האלבום כבר יהיה בחוץ כאשר בקרוב אנחנו מתחילים לעבוד עם מעבד בכיר במוזיקה המזרחית".

"כתבתי שירים חדש לעומר אדם ולתמיר גל, זהו כיף גדול לחלוק את היצירות שלך עם זמרים אחרים", המשיך מאור בגילוי תוכניות העתיד. "בקרוב נצא בפתיחת קופות במופע פתוח למעירצים, אנחנו בודקים אפשרויות וכל האופציות פותחות". שמעתם נכון, מאור אדרי הזמר הצעיר מרמלה לא מפחד כבר לסמן מטרות שגדולים ממנו חוששים. האם הצעד מוקדם? נכון להיום, התגובות בשטח מוכחים אחרת.

421555123
מאור עם הבת זוג (צילום: אילן אמויאל)

במהלך האירוח הוא נשאל מספר שאלות קצרות ומעניינות:

מה השיר האהוב עליך? - "רוחות רעות" שכתב ראובן כרמל ללחן ערבי. שיר מאוד מצליח, אומרים שלזמר קשה מאוד לשמוע את עצמו, אבל לו אני נהנה להאזין כל פעם".

דואט עם עומר אדם – "חבר טוב לא פוסל דואט איתו"

מי הזמר האהוב עליך? – "איציק קלה פשוט גאון מוזיקה".

חברה? יש, ביחד איתה מגיל 18 וחצי, הכרתי אותה לפני הפריצה באירוע משפחתי".

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם