יום ו'


23 באפריל
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

"קובי פרץ התנהג בצורה לא אתית"

ליאור מיארה שולל את האפשרות שקובי פרץ לא ידע על הסיטואציה מעוררת המחלוקת בה היוצר עציון מוסאי כתב לשניהם על הלחן של להקת מג'יק סיסטם. "חשבתי שהוא חבר אבל טעיתי בגדול". על פרץ: "שמע את השיר שלי יומיים לפני שיצא והקליט אותו בכל זאת". תגובת הנגד: "קובי חיכה לקבלת אישורים מהמלחינים"

ליאור מיארה וקובי פרץ ליאור מיארה וקובי פרץ צילום: בטריבונה
נתי לוי שלישי, 16 יוני 2015 08:22

ליאור מיארה נגד קובי פרץ: הזמר ליאור מיארה לא האמין שזה קורה לו. חודש בדיוק אחרי שהוציא את השיר "לעוף על החיים" (ב-5 למאי) שהתבסס על לחן להיט האפריקאי של להקת מג'יק סיסטם - ונכתב בידי היוצר עציון מוסאי - יצאה גרסתו של קובי פרץ לשיר בשם "feel the magic", כאשר מדובר באותו מוסאי שחתום על המילים יחד עם אלי קשת שאחראי על העיבוד. בכתבה שעלתה באתר מיד עם יציאת השיר של פרץ, נשאלה השאלה, איך קורה ששני שירים על אותו הלחן ונכתבו בידי אותו הכותב – וגם נשמעים זהים בקונטקסט, בעיבוד ובאווירה – משתחררים זה אחר זה בהפרש של חודש? עכשיו כבר יש תשובות ברורות יותר משני הצדדים.


"לעוף על החיים", השיר של ליאור מיארה 

בראיון ל-בטריבונה מיארה החליט לשפוך את הלב, אפילו שלאורך השיחה נעצר מכדי ללכת עד הסוף, הוא מסר כמה פרטים שאם הם אכן מדויקים במלואם אז מדובר בעסק שמדיף ריח רע. לדבריו, הוא נתן אמון במוסאי והוא בגד בו אחרי שהשמיע את השיר לקובי פרץ שגם הוא התנהג, לטענת מיארה, בצורה לא אתית בסיפור. "חשבתי כי מדובר ב'חבר' שלי אך מסתבר שטעיתי בגדול", אומר מיארה כשהוא מפנה אצבע מאשימה למוסאי. "אני מצאתי את השיר ראשון, אך בגלל שבאותה תקופה עבדתי על הרבה שירים אחרים ולא היה לי זמן, פניתי לעציון שיכתוב מילים עליו. אפילו כשהמעבד שלי ציקי זנתי שמע את השיר הוא ישר הצביע שהוא שיר מעולה, והפציר בי להזדרז איתו.

"יומיים לפני שהשיר שלי יצא, עציון היה באולפן של אלי קשת שם ישב קובי פרץ והוא השמיע להם את השיר שלי, זאת למרות שאני הזהרתי אותו כמה פעמים שלא ישמיע את השיר לאף זמר אחר כדי למנוע מצב כזה. היה ברור לכולם שזה שיר שלי ואני הולך להוציא אותו ביום שני, הרבה לפני שקובי פרץ בכלל התחיל לעבוד עליו, אבל הוא בכל זאת הוציא אותו".


"feel the magic", השיר של קובי פרץ 

"הכאפה היותר גדולה שקיבלתי", מתאר מיארה, "שבשיא חוצפתו התקשר אליי עציון ואמר ש'אלי קשת וקובי פרץ ביקשו שאני אכתוב לקובי שיר'. זאת אומרת, 'הרצחת וגם ירשת'. אחרי ויכוח ארוך שבו אמרתי לו 'איך אתה לא שומר על פרטיות וסודיות בנוגע לשירים שבהם אתה עובד עם אמן אחר?', עניתי לו בפשטות, שיהיה לו בהצלחה, ושהוא איתי לא יעבוד יותר ואם הוא חושב שזו הדרך להגיע למעלה אז הוא טועה. ניתקתי איתו את השיחה, ומאז לא דיברנו יותר".

אני רוצה שתהיה ברור, איזו טענה אתה מפנה באופן ספציפי לקובי פרץ?
"הם (קובי פרץ ואמרגנו) ידעו שהשיר שלי יוצא ואפילו שאלו אותי מתי, ובכל זאת החליטו להקליט אותו. זה לא לעניין ולא אתי לאומן בסדר גודל של קובי פרץ להוציא שיר אחרי שהוצאתי ראשון ושמדובר באותו הכותב. הוא היה צריך לכבד את העמיתים שלו לברנז'ה, ובמיוחד אחרי שכתבתי לו שני שירים. אבל אני שמח וגאה לספק מקור השראה למי שלדעתי היה פעם מגדולי הזמר המזרחי. ברוך ה' השיר שלי מושמע המון באירועים ולשמחתי הגיע השבוע ל-120 אלף צפיות ביוטיוב".

"ליאור מיארה שכח לציין שלקח ממני שירים בחינם"

קיימת הסכמה אצל כל המעורבים כי ידעו שליאור מיארה מוציא את השיר, המחלוקת שהתעוררה היא רק על הדרך, בעוד מיארה טוען כאן שמדובר במקרה פסול, בלשון המעטה, מוסאי, פרץ ואנשיו סבורים שמודבר בדבר תקין לחלוטין וכי הלחן היה אצלם ורק המתינו לקבלת כל האישורים המתאימים בכדי לשחרר את השיר למדיה.

כותב השירים, עציון מוסאי, מסר בתגובה להאשמות של מיארה נגדו: "מעולם לא העברתי לקובי את השיר. הלחן היה אצל קובי בזמן שדאג לקבל אישורים מהמלחינים. לליאור (מיארה) נמסר ממשרדו של קובי פרץ כי קובי עתיד להוציא את השיר וליאור הוציא את השיר תוך יומיים. רק לאחר כשבועיים החלה ההפקה ואלי קשת שהפיק את השיר כתב טקסט ללחן הזה. אלי התייעץ איתי לגביי המילים הצעתי כמה מילים והם אהבו מאוד ומיזמתם נתנו לי קרדיט ביצירה".

מוסאי הוסיף: "אותו ליאור שטוען שלא התנהגתי בצורה חברית שכח לציין שהוא לקח ממני ארבעה שירים כולל את השיר המדובר ללא תשלום. התפלאתי על האשמות האלו אבל אני לא כועס ומאחל לליאור בהצלחה".

ממשרד יחסי הציבור של קובי פרץ טרם התקבלה תגובה. 

>> מקרה דומה ומביך קרה עם מאור אדרי ועומר אדם

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם