יום ו'


19 באוקטובר

מדור חדשות

חדש בקהילת המוזיקה

הלהיטים של עוזי חיטמן במוזיקה המזרחית

במלאת עשור לפטירתו של עוזי חיטמן ז"ל, אחד מגדולי המוזיקאים שקמו במדינה, ובעל חלק נכבד במורשתה של המוזיקה המזרחית לדורותיה, חזרנו אל הלהיטים הבלתי נשכחים שכתב לזוהר ארגוב, ישי לוי, חיים משה, איציק קלה ורבים אחרים

10 שנים ללא עוזי חיטמן: עוזי חיטמן הלך לעולמו בגיל 52 לפני עשר שנים בדיוק והותיר אחריו חלל גדול במוזיקה הישראלית. חיטמן היה מבין היוצרים הראשונים ששברו את חומת הגטו כלפי הג'אנר המזרחי ופנה לכתוב גם לאמנים ים-תיכוניים, דבר שנחשב עד אז למנת חלקם של יוצרים מזוהים בלבד. חיטמן היה לכור היתוך בתרבות ובחברה הישראלית. שירים שכתב בג'אנר המזרחי בסוף שנות השבעים ובתחילת שנות השמונים הפכו לנכסי צאן ברזל. שימי תבורי ("לילה בלי כוכב", "סיפור אחד של אהבה") זוהר ארגוב (ביניהם: "מרלן" ו-"עד מתי אלוהיי") חיים משה ("תודה", "להיות זמר", "עוד יום עולה") מרגלית צנעני, איציק קלה ("אני העבד") "ליסה ליסה" של אלי עידן ועוד.

בשנות התשעים ובתחילת שנות האלפיים עד מותו בשנת 2004 כתב והלחין לאמנים רבים במוזיקה המזרחית כמו עופר לוי ("ציפור קטנה"), שרית חדד ("אבודה בלעדיך"), רון שובל, אביבה אבידן ("כמו ספינה טרופה"), סטאלוס ואורן חן ועוד. חיטמן אחראי על יצירת הלהיט "לכל אחד יש" של שלומי שבת ו-ליאור נרקיס ב-2002 שהחדיר את המוזיקה המזרחית ללב הקונצנזוס. הכנו פלייליסט מיוחד מתוך הרפרטואר העשיר של עוזי חיטמן, בחרנו באופן ספציפי שירים גדולים שכתב במוזיקה המזרחית. האזינו: 

 

מדור חדשות

Additional Info