יום א'


12 ביולי
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

ישראל בונדק: זמרים מזרחיים תלמדו משולה זקן

חורה לי שזמרים שגדלו בפריפריה לא מנצלים את הגעתם לגדולה ומוציאים שיר או שניים על כל העוולות במדינה הזו - הם לא יותר מנמושות שמפחדים. שיסתכלו על שולה זקן וילמדו, אני מעריץ אותה עד עמקי נשמתי וככל שמתנכלים לה אני מתאהב בה עוד יותר. מאז המעצר אין לי חלומות, מלאי הפחד אצלי אזל. איבדתי אמון בבני אדם

ישראל בונדק עם שולה זקן ישראל בונדק עם שולה זקן
ישראל בונדק שישי, 08 יוני 2012 10:44

האמרגן ישראל בונדק בטור אישי שבועי וחסר מעצורים ל-בטריבונה: הזמרים המזרחיים, אלו שמכנים את עצמם מזרחיים, ואני לא מדבר על המוזיקה שהם שרים כי בשבילי היא לא מזרחית - הם אלופים בלשכוח מאיפה הם באו, רובם שרים שירי אהבה גדולים ביום ובלילה עושים דברים שהשתיקה יפה לה, רובם! אני מסתובב עם האנשים האלה יום ולילה אני רואה את ההתנהגויות שלהם במועדונים ובכל מיני מקומות. בינם ובין השירה שיוצאת להם מהגרון, יש מרחק של שמים וארץ.

זה דבר שמאוד חורה לי, הרי כולם בלי יוצא מן הכלל, גדלו בפריפריה ובשכונות עוני, למה אחרי שהם מגיעים לגדולה הם לא יכולים להוציא שיר אחד או שניים של מחאה על כל העוני, הקושי והעוולות שמתרחשים במדינה הזו הם לא עושים, למה?! למה לא להשתמש בפופולאריות שלהם כדי להביא לידיעת הממסד את כל העושק שקורה היום במדינה? הרי אתם באתם מהמקום הזה - "אם יגעת והגעת- אל תשכח מנין באת!".

"שולה זקן הפנטזיה של כל מיני אנשים בישראל שמשחקים פוזות של גברים"

bundak zaken

השבוע הסתיים המשפט הארוך של שולה זקן וההר כמו תמיד הוליד עכבר. שולה היא אהובת ליבי ונשמתי, זו האישה שאני מעריץ אותה עלי אדמות והיא לא רואה אכבר גבר שמשחק פוזות של גבר. ככל שמתנכלים לה יותר כך אני מתאהב בה יותר. שולה זקן זה דבר שלא קרה לי בחיים ואני לא מאמין שיקרה לי אי פעם או שיקרה למישהו - היא הפנטזיה של כל מיני אנשים בישראל שמשחקים פוזות של גברים וכשמגיע רגע האמת הם הופכים להיות לנמושות, אז כדאי שילכו וישנו תחת הדלת של האישה הזו ויבינו מה זה להיות גברים אמיתיים.

האמנים המזרחיים הם בכלל נמושות, אם הם מפחדים כשהם מגיעים לשיא הפופולאריות לנצל אותה ולעשות איזשהו שיר מחאתי אחד למען האוכלוסיות החלשות שמשם הם באו, אז הם לא יותר מנמושות שמפחדים על הקריירה שלהם, רק שיסתכלו על שולה זקן וילמדו. שיסתכלו גם על אתי לוי שגם באה משכונת עוני ומהפריפריה והוציאה שני אלבומי מחאה, לא שיר- שני אלבומים מלאים!

"איבדתי את האמון בבני אדם בכלל ובמערכת בית המשפט בפרט"

מאז המעצר שלי, המשפט, גזר הדין והכניסה לכלא, אני חי אשכרה מיום ליום. אין לי תכנונים לטווח ארוך, אין לי חלומות ואין לי ציפיות לעתיד, אני רואה הכול בצורה שונה לגמרי ומתייחס אחרת לאנשים, אפשר לומר שאיבדתי את האמון בבני אדם בכלל ובמערכת בית המשפט בפרט.

אני ממשיך להילחם, אני לא מפחד מהם. לכל בן אדם יש מלאי פחד בגוף וזה טבעי, אצלי המלאי של הפחד אזל, מרוב שהכניסו לי מכות אני כבר לא מודאג ובטח ולא מכל האומנים האלה שמחזיקים מעצמם. אני לא נכנס לאם הם שרים טוב או יש להם שירים יפים או שלא. פשוט חורה לי שהם לא מנצלים את הפופולאריות שלהם גם למטרות צדקה.

ובכלל עניין האגו שלהם בלתי נסבל ובסיפור אמיתי שקרה ימחיש עד כמה: בהופעה בקיסריה של זמר גדול מאוד היא הייתה מפוצצת ב- 5,000 אנשים, מתוכם 4,999 איש עמדו על הרגליים, שמחו וצהלו עם הזמר. היה רק אחד בקהל שישב, אותו השירים של הזמר לא עניינו, הוא שרק בבוז לזמר ולקהל הגדול שהתלהב.

הזמר איבד את עשתונותיו, הפריע לו שאותו אדם בודד לא אוהב אותו ומיד אחרי ההופעה הוא ביקש מאנשיו שיביאו אותו אליו כדי לרטון כלפיו. אתם מבינים לאן הגענו? הוא שכח את הקהל הגדול ששמח, עניין אותו רק האדם הזה שידע את האמת ואותה גם כנראה האומן מבין- שהוא זמר רע.

הכתוב הינו טור דעה שמשקף את דעת הכותב בלבד.

--
ישראל בונדק אמרגנה הוותיק של הזמרת אתי לוי ובעבר פעיל תנועת המחאה "הפנתרים השחורים".


ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם