יום ב'


18 בינואר
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

ישראל בונדק: משה פרץ וקובי פרץ אשמים

ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה: שמתעסקים בחיצוניות למי יש יותר מכוניות, מי יופיע עם יותר נגנים ומי קונה יותר נעליים – אל תתפלאו שהתנפלו עליכם רשויות המס. שלמה ארצי ושלום חנוך עם אותם בגדים כבר חמישים שנה. תראו אותם ותראו אתכם. החמור ביותר, הזמרים מלשינים אחד על השני לרשויות כדי להיות השליטים היחידים

חיצוניות במקום פנימיות. בונדק חיצוניות במקום פנימיות. בונדק צילום מסך ערוץ 10
ישראל בונדק חמישי, 30 מאי 2013 18:30

"אי אפשר להאשים את הזאב שאכל כבשים שהרועה נתן לו"

אין לי שמחה לאיד לא לפרשה של קובי פרץ ולא זו של משה פרץ. אני לא מאחל לאף אחד את הדברים האלה, שנית, אני לא בא לסנגר את רשויות המס, ממש להפך - אני מתעב אותן. אבל אי אפשר להאשים את הזאב על כך שאכל כבשים שהרועה בעצמו נתן לו. שאתה מכניס מצלמות לחדר השינה שלך, וכל יום לובש חליפות בכל מיני צבעים כדי להתחרות בזמר אחר - אז צפה להשלכות.

קובי פרץ אוטו

הם מתחרים מי יופיע עם יותר נגנים, כאשר כל ההופעה בקיסריה בכלל על פלייבק, מתחרים למי יש יותר מכוניות, למי יותר נעליים, אם זה כך הדבר, אני אומר: אל תבואו בטענות למה באים עליכם רשויות המס - אלא אך ורק לעצמכם.

לזמרים המובילים יש תחרות גדולה מאוד איך תיראה החיצוניות שלהם, היא יותר חשובה מהכול מבחינתם - לא המוזיקה שהם מקליטים. מרגיז אותי שהם עושים את הדברים האלה בלי להבין את ההשלכות. כל הזמרים שנחשבים מצליחים היום שחכו שהם התחילו בשביל חמישים שקל להופעה במועדון, היום הם גובים מחירים אסטרונומים ומנצלים משפחות מיעוטי יכולת רק בגלל אהבתו של הילד. החמור ביותר, רק כדי לשלוט בממלכה ולהיות "השליטים" היחידים, יש עדויות על כך, שהם בינם לבין עצמם מלשינים אחד על השני. כן.

יש ביטוי חכם שאומר: "אם יגעת והגעת אל תשכח מאין באת". נמאס שהם כל יום מופיעים בתוכניות טלוויזיה עם פוזות כאלה ואחרות של צביעת שיער, גילוחי שיער בגישה תחרותית. קצת צניעות רבותיי. שייקחו דוגמא משלמה ארצי, שלום חנוך – אלה עם אותם בגדים כבר חמישים שנה, למה אותם לא חוקרים?! מספיק לראות איך הם נראים ותראו איך אתם. זוהר ארגוב הוא הדוגמא הקלאסית להצלחה מסחררת, בלי פוזות, בלי עגילים באוזניים, בלי מערכת יחצנות משומנת, ובלי משקפי שמש ב-2 בלילה - הוא הצליח להפוך את המדינה.

אלה אומנים או דוגמנים? 

9eca7e7549925d3f08d69835504d7e70 XL

אומרים שהסיבה לדפוס התנהגות שלהם ש"זה מה שהולך היום אצל בני הנוער", אם כך- מדובר פה בפרובוקציה, בגימיקים, אני שואל, אלה אומנים או דוגמנים? תאכל'ס מבחינת כישרון ככה לא מתנהג זמר. זו התעסקות בחיצוניות ולא באומנות. אני לא בני נוער ויש לי שיקולים מקצועיים, הקזתי דם, שילמתי מחירים, ועדיין משלם אותם.

לא מזמן הייתה כתבה בגיא פינס על למה הזמרים המזרחיים קונים את אותם בגדים: זה קנה בגד אתמול ההוא קנה למחרת משהו דומה, זה קנה אוטו, בא זמר אחר קנה אותו הדבר רק חדש יותר, - זו בושה וכלימה לתרבות המזרחית: תהיו עמך, תהיו אבנר גדסי ודקלון הם מתביישים לבוא לתוכניות טלוויזיה בכלל.

עם כל הכעס על צורת התנהגות, עם יד מהלב, אני מאחל להם שיצאו מזה אבל מאחל להם אחרי כך שילמדו את הלקח וינהלו את עצמם בלי הפוזה. שיהיו אמנים ולא פוזאיסטים, שיעשו מוזיקה ורק מוזיקה. פנימיות על פני חיצוניות. בקיצור, שיבואו כמו שהתחילו אץ הקריירה, ולזכור תמיד: "אל תתהלל ביום המחר כי לא תדע מה יילד יום".

(צילום קובי פרץ ומשה פרץ: אלכס שוורץ, בטריבונה)

--
הכתוב הינו טור אישי.

ישראל בונדק - אמרגנה של אתי לוי ובעבר פעיל בתנועת "הפנתרים השחורים".  

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם