יום ה'


18 באוקטובר

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

חדש בקהילת המוזיקה

סוף שבוע של הופעות: יום עצמאות ה-68 יהיה ארוך במיוחד

השנה יותר מתמיד החליטו בערים רבות להרחיב את אירועי העצמאות גם ליום המחרת, הסיבה: חיסכון גדול בעלויות והקדמתו לחמישי

יום עצמאות יום עצמאות צילום: בטריבונה ©
בטריבונה שבת, 07 מאי 2016 20:02

ביום רביעי בערב החל מהשעה 20:00 מיד לאחר צאתו של יום הזיכרון יתחילו חגיגות יום העצמאות ה-68 של מדינת ישראל. מדובר ביום חג עמוס בהופעות בכל קצוות הארץ בבמות שיארחו את מיטב אמני ישראל והשנה הוא הולך להיות עמוס באופן מיוחד כולל אירועים בבמות רשמיות ובמועדונים השונים.

מאור אדרי דגל ישראל

כבר מספר שנים עומדת תקועה הצעה לתיקון החוק ל-"יום עצמאות ארוך" וקביעתו רק ביום חמישי ובכך ליצור סוף שבוע ארוך של חגיגות עצמאות. בשנתיים האחרונות לא היה צורך בתיקון החוק החדש כי ה' באייר, תאריך העברי של הכרזת המדינה, נפל ביום שישי וכך הוקדם באופן אוטומטי כדי למנוע חילול שבת. 

ברוב המכריע של הערים כמיטב המסורת הבמה המרכזית וההופעות יערכו כבר בערב יום העצמאות אך במספר ערים החליטו לנצל את קיומו של החג ביום חמישי ולהזמין את הזמרים הגדולים במחירים מוזלים משמעותית בצאת החג ולנצל את העבודה שלמחרת יוצא יום שישי ורוב האנשים לרבות התלמידים נמצאים בבית.

בקרית גת ינצלו את התזמון ובערב חמישי צאת החג יארחו את שרית חדד בסימן חגיגות 60 שנים לעיר. בכפר סבא מדובר כבר במסורת שם ייערכו 2 במות בצאת העצמאות, בשכונת העליה יופיעו מרגלית צנעני, ציון גולן וסטלוס ואורן חן, ובשכונת קפלן יתארחו מאור אדרי וגבי שטרית. גם בישוב בני שמעון יערכו את החגיגות בחמישי בערב עם להקת אתניקס ומופע הארנבות של ד"ר קרספר. 

pic1
סוף שבוע ארוך של עצמאות  (צילום: ארכיון בטריבונה, מאור אדרי: אילן פולישוק)

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם

הגיבו לכתבה

תגובות
(1 תגובות)
תגובה

  • תגובה- שירן

    שרית חדד המלכה

    שירן ראשון, 08 מאי 2016 00:50
    דיווח