יום ש'


06 ביוני
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

העליהום על אוהדי בית"ר מוגזם ופרוע

נכון, קומץ מאוהדי בית"ר ירושלים התנהגו כחוליגנים וראויים לגינוי. אך, יש תחושה שנהנים לשתות את דמם של כל אוהדיה של בית"ר שמייצגים לרוב את כל מה שקיים בישראל השנייה והבועטת על פני השובע התל אביבי 

אוהדי בית"ר. קולם לא נשמע אוהדי בית"ר. קולם לא נשמע צילום מסך
נתי לוי ראשון, 19 יולי 2015 11:25

ראשית אבהיר, איני הולך למשחקים של בית"ר ירושלים וצופה בהם ביציע הטלוויזיוני בבית. ההחלטה התקבלה לאור התנהגות של חלק קומץ מהאוהדים ביציעי טדי בעיקר הצעירים שבהם ששכחו את עיקרי הדברים ואת הרוח הבית"רית מבית ז'בוטינסקי והפכו אותה לקיצוניות מבית מדרשם של בן גביר ומרזל - וכן, צריך שחקן ערבי בבית"ר. אחרי שהתוודתי אפשר גם להגיד באותה נשימה שלעולם לא אזדהה עם התוקפים והמשמיצים הרבים של בית"ר שרובם עושים זאת ממניעים של שנאה. לא אתן להם את התענוג, ואת הביקורת אשאיר בליבי ואצא להגן על בית"ר. ואכן התקשורת ברובה השתגעה לגמרי ובחסות כל יפי הנפש פתחו את שערי הגיהנום בעליהום על בית"ר ואוהדיה וחצו את כל הגבולות האפשריים.

רק ב-12 השעות האחרונות נשמע פתאום הצד השני של הסיפור, על האווירה האנטישמית הנוראה ששרה באיצטדיון, איך אוהדים של שרלואה הלכו אימים וקראו קריאות תמיכה בצורר הנאצי של הייל היטלר תוך כדי תנועות מועל יד. איך אוהדי שרלואה שרו בשפה הגרמנית נגד היהודים, ועוד ועוד "מחוות" אנטישמיות.

במקביל קבוצות קבוצות של אנטשימים בלגים שהגיעו אל בית המלון בו השתכנו אוהדי בית"ר והתגרו בהם. אוהדים מספרים שפחדו פחד מוות לצאת מבית המלון ונזקקו כל העת לליווי משטרתי צמוד. התקשורת כמובן הפכה את אוהדי שרלואה לצדיקים בסדום ואת אוהדי בית"ר למקור כל הרוע בעולם ואחראים לפגיעה "חסרת תקדים" בישראל. פתטי. אפשר להוסיף חטא על פשע כשגורמים בתקשורת חיממו את האווירה עוד קודם למשחק ודאגו כל העת להעביר מסרים לבלגים עד כמה אוהדי בית"ר גזענים, עברייניים, ואחראים לכל התחלואות הקיימות.

גם בעניין האבוקות מדובר בזעזוע יתר על המידה של כולם. עד לפני 10 שנים היה מקובל לזרוק אבוקות צבע במשחקי כדורגל כי לא מדובר בחזיזים, רק לאחר פציעות הוחלט לפעול נגד מדליקי האבוקות ביד קשה. מושיק תאומים אז מבעלי הפועל תל אביב פעל בעבר כדי להתיר את שימוש האבוקות. תמוה שכל מערכת האבטחה באיצטדיון בשרלואה כשלה לחלוטין ולא בדקה את האוהדים בכניסה למשחק ואיפשרה להם להיכנס עם כמות גדולה כל-כך לאיצטדיון. מדובר במקרה הזוי. למה לא עצרו אותם? אוהדים צהובים סיפרו שנכנסו כאשר בידיהם האבוקות ולא הייתה התייחסות מצד המאבטחים. אחראי האבטחה באיצטדיון שנשאל איך התאפשר הכנסת אבוקות, ענה שתפקיד המאבטחים היה רק להפריד בין מחנות האוהדים ולא לבדוק. לפני שבועיים במשחק בבלגיה נזרקו אבוקות אל תוך המגרש וידוע שהדבר די מקובל במדינה.

לגבי אותו חמום המוח (שכבר נטען שאיננו מאוהדי בית"ר) שזרק את המצית על השוער הבלגי ופצע אותו- אין שום הנחות וראוי למצות איתו את הדין. גם שלא יישמע כאילו אני תומך בזריקת אבוקות אך התקשורת שממהרת לשפוט את אוהדי בית"ר נהנת לעשות זאת, נהנת להטיל דופי ולהחרים אוהדים שלעולם לא יהיו כוס התה של האליטה התל אביבית השבעה שמסתכלת עליהם עם האף למעלה כטובים יותר כביכול.

גם ההכרזה של בעלי בית"ר אלי טביב שמיהר בערב המשחק להודיע על עזיבת הקבוצה נראת מבוימת בלי טעם ובלי ריח וטביב רק מימש את מה שרצה לעשות ממזמן. גם סמלה הגדול בכל הזמנים של בית"ר אלי אוחנה הצטרף לחגיגה - למרות שאני בטוח כי כתב מנהמת ליבו - יש תחושה כי נפל בפח שטמנו לו בתקשורת. האוהדים של בית"ר ברובם מזרחים, את שורות אלה אתם קוראים באתר שכולו מוקדש למוזיקה המזרחית, כולו מוקדש לעשייה מזרחית, ועולה לאוויר על אפם וחמתם של המתייפיפים, דווקא כאן כדאי לשלוח מסר ברוח הזו: ביקורת - כן, עליהום פרוע - לא.

--

הכתוב הינו טור דעה

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם