יום ג'


07 בדצמבר
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

לא מוותר על החלום: חיים סוזנה סוגר מעגל. ראיון

רגע לפני שאלבום הבכורה של חיים סוזנה מגיע אחרי חבלי לידה קשים וממושכים, זה הזמן לעשות היכרות עומק עם הזמר בן ה-39 מקריית גת, שהוציא את הסינגל הראשון כבר בשנת 98, זכה בתכניות שירה ("לצד דודו אהרון") ולמרות שהיו טעויות בדרך הוא מאמין כי ההצלחה אותה הוא מחפש כבר שנים רבות נמצאת ממש מעבר לפינה 

אני מאמין. חיים סוזנה אני מאמין. חיים סוזנה צילום: יח"צ
יעקב אוחנה, בטריבונה שני, 25 אוגוסט 2014 09:13

"המוסיקה בשבילי היא דרך חיים, וזאת למרות שנחשפתי לעולם המוסיקה ולאיכויות השירה שלי רק בגיל 21 לאחר השירות הצבאי". מספר לנו חיים סוזנה, זמר בן 39, נשוי+ 3 המתגורר בקרית גת ואחת הדמויות המוכרות והאהובות ביותר בעיר. בראיון עומק איתו קיימנו לרגל השלמת אלבומו הראשון ויציאת השיר "קראתי לך", היפה ביותר שלו לטעמנו, הוא סיפר לנו על הדרך המוסיקאלית הארוכה אותה הוא עבר, על העשייה החברתית בה הוא מעורב ועל כל החלומות המלווים אותו מגיל צעיר ועד היום.

חיים סוזנה ראיון בטריבונה
חיים סוזנה. (צילום: יח"צ, פייסבוק)

אלבום ראשון בגיל 39 היא אומנם תופעה מבורכת אך בהחלט נדירה בתעשיית המוסיקה שלנו..
"אתה צודק, אבל אני רואה באלבום הנמצא בימים אלו ב"פינישים" האחרונים שלו, מעין סוג של סגירת מעגל לחלום המלווה אותי כבר למעלה מעשר שנים".

למה נדרשו לך כל כך הרבה שנים על מנת להגשים את החלום?
"את עולם המוסיקה גיליתי רק בגיל 21, שזה נחשב לגיל די מאוחר באופן יחסי. תוסיף לכך את העובדה שהתחתנתי בשנת 2000 כאשר הייתי בן 25, ומאז אני מגדל שלושה ילדים, שני בנים בני 13 ו-10 וילדה בת 4. לאורך כל השנים היה לי מאוד חשוב לעשות את המוסיקה שלי מתוך אהבה ומתוך מקום בו אוכל ליהנות גם מחיי המשפחה ולכן לדברים לקח זמן להבשיל ולהגיע למקום בו אני נמצא כיום".

ספר לנו על הדרך המוסיקאלית אותה עברת לאורך השנים.
"ההיכרות הראשונה שלי עם עולם המוסיקה החלה בשנת 1997, מייד לאחר שהשתחררתי מהשירות הצבאי. באותה תקופה התחלתי להקליט כל מיני חומרים מקוריים לצד קאברים ללהיטי התקופה באולפן הקלטות מקומי בקרית גת. שנה לאחר מכן, בשנת 1998, ניגשתי לתחרות ארצית בתחום המוזיקה המזרחית "למנצח מזמור" אותה ניהל רמי צדוק. ההצלחה בתחרות וההבנה כי מוסיקה היא דרך חיים עבורי, הובילה אותי להקליט את הסינגל הראשון שלי "חלום שנשבר". הסינגל זכה לביקורות טובות מהקהל ואף זכה ללא מעט השמעות ברדיו ירושלים".

מה קורה לאחר הוצאת הסינגל הראשון והאם הצלחתו היחסית לא עודדה אותך להמשיך ולהקליט סינגלים נוספים?
"אחד הפידבקים אותם קיבלתי בנוגע לסינגל הראשון התייחס לרמת ההקלטה, ולכן החלטתי שאת הסינגלים הבאים שלי אקליט באולפנים מקצועיים ואשקיע בהם את מיטב כספי, ולכן הדבר התעכב במספר שנים. בשנת 2000, הופעתי בתכנית הטלוויזיה "המלך הבא" אשר שודרה בערוץ "בריזה" (ז"ל), באותה תכנית, זכיתי במקום השני, כאשר בתחרות בה נטלתי חלק השתתף גם דודו אהרון שהיה זמר אלמוני בן 17".

"באותה שנה ('2000') גם התחתנתי והתחלתי לעבוד ביחד עם אשתי בנוה חנה- בית ילדים הפועל בקרית ומשמש כמעין מסגרת משפחתית חלופית לילדים המגיעים ממשפחות הרוסות. אני ואשתי מנהלים במקום משפחתון במסגרתו אנו מהווים דמות אב ואם לילדים בגילאי 7 עד גיל צבא. העבודה במקום היא עבודה מסביב לשעון 24/7, כאשר אני ואשתי אחראיים לכלל צרכיהם של הילדים במקום, החל ממתן עזרה בשיעורי הבית, דרך קיום ארוחות ביתיות ועד ניהול שגרת היומיום של הילדים".

העבודה במשפחתון בוודאי תופסת חלק נכבד מחייך.
"בהחלט. העבודה בנוה חנה היא עבודה מאתגרת ומלאת עניין כאחד, והיא ממלאת אותי ואת אשתי בסיפוק רב בכל הנוגע למעורבות שלנו בחייהם של אותם ילדים הנמצאים תחת אחריותנו עם כל המשתמע ועם כל הנלווה לכך".

חיים סוזנה ראיון כיצד אתה מצליח לשלב בין העשייה החברתית ועבודתך בנוה חנה לבין העשייה המוסיקאלית לאורך השנים?
"אני ואשתי מנהלים את חיי המשפחתון בנוה חנה כבר למעלה מ-14 שנה, ולאורך השנים אף הרחבנו את המשפחה הפרטית שלנו והבאנו לעולם שלושה ילדים. לאורך כל השנים במקום, אני המשכתי לעסוק במוסיקה ואף התחלתי להופיע כזמר אורח בכל מיני מועדונים באזור הדרום והמרכז. במקביל, השתתפתי בשנת 2003 בתחרות דואטים אשר שודרה בהנחייתו של ירון אילן בערוץ 24, ובמסגרת התכנית הופעתי ביחד עם שלומי סרנגה בלהיט "חלום מתוק".

"בשנת 2005, הקלטתי את הסינגל השני שלי "נסיכה", ומאז ועד היום אני פועל להקלטת סינגלים בדרך להשלים את האלבום הראשון אשר ייצא במהלך חגי תשרי הבאים עלינו לטובה. במקביל, אני עובד ברדיו הקהילתי בקרית גת ובמסגרתו אני מגיש תכנית אישית פעמיים בשבוע במהלכה אני נותן במה רדיופונית וחשיפה ראשונה להמון זמרים ויוצרים צעירים מכל רחבי הארץ".

בין לבין הופעת גם בשלב האודישנים בעונה השלישית של 'אייל גולן קורא לך'.
"נכון, נטלתי חלק בשלבים הראשוניים בעונה השלישית של התכנית, ובמסגרת אחת התכניות הגעתי לאולפנים על ילדי נוה חנה אשר זכו לכבוד של מלכים ולחגיגה של ממש, ובשבילי זה היה שווה יותר מהכול, אפילו יותר מהתקדמות בשלבים השונים של התחרות".

אתה לא מרגיש תחושת פספוס לאורך כל השנים בשל חוסר ההכרה?
"מהרגע הראשון בו החלטתי לעסוק במוסיקה כדרך חיים, קיבלתי שתי החלטות חשובות, האחת לעשות את המוסיקה מתוך אהבה וההחלטה השנייה היא להיות שמח בחלקי. עד היום ולאורך כל השנים שלי בתחום, כל מטרה אותה אני מציב לנגד עיניי הופעת להיות סוג של פריצה והצלחה מבחינתי ברגע שאני משיג אותה. אני יודע שלאורך השנים עשיתי לא מעט בחירות ניהוליות לא נכונות, אבל בדבר החשוב והעיקרי שהוא המוסיקה הקדשתי את כול כולי, ובשבילי כל סינגל שיצא לאורך השנים הוא סוג של ילד. היום אני נמצא במקום מאוד מקצועי, כאשר כל דבר שקרה לי במהלך הקריירה קרה מסיבה מסוימת אשר הובילה אותי ללמוד יותר ולהתמקצע יותר"

אז מה מחכה לנו באלבום הראשון ומהו החלום הפרטי שלך לגבי הצלחתו?
"האלבום הראשון שלי יהיה מורכב מ-10 שירים, כאשר לפני מספר ימים יצא הסינגל התשיעי "קראתי לך" שהוא מעין עיבוד מחודש כולל לחן ומילים חדשות לסינגל הראשון שלי "חלום שנשבר" אשר הוצאתי בשנת 1998 בתחילת דרכי. כפי שציינתי מקודם, האלבום הזה הוא מבחינתי סוג של סגירת מעגל לחלום המלווה אותי מהיום הראשון שלי כזמר. אני מאמין ומקווה ששירי האלבום יזכו לחשיפה לה הם ראויים, ובאופן אישי אני מאמין שהפעם ההצלחה ממתינה לי מעבר לפינה".

>> אתר בטריבונה מחלק לכם כרטיסים למופע הענק של סוף הקיץ

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם