יום ה'


15 באפריל
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

"ליד עופר לוי, קובי פרץ יכול להיות פנטומימאי"

בעקבות הביקורת שהעביר העיתונאי חגי אוזן על שירו החדש של קובי פרץ שלח אמרגנו מכתב תלונה למועצת העיתונות: "אוזן אינו מבקר אובייקטיבי" תוך שהוא מתבסס על חשיפת בטריבונה. אוזן בתגובה: 'הבעיות האתיות' המדוברות לא הפריעו להם בראיון לישראל היום". וגם: קרב הביקורות על השיר, מי עוד קטל, ומי החמיא?  

קובי פרץ קובי פרץ צילום: אלכס שוורץ, בטריבונה
נתי לוי חמישי, 20 פברואר 2014 23:28

בעקבות הטור שהעלה השבוע חגי אוזן באתר "וואלה" תחת הכותרת "קובי פרץ דביק ופוזל לצדדים", בו הביע ביקורת לגיטימית על שירו החדש של פרץ, החליט מאיר נחמני מנהלו של קובי פרץ לשלוח מייל תלונה למערכת 'וואלה', תוך שהוא נשען על הכתבה שעלתה כאן מלפני שבועיים. "לצערי אוזן כותב בצורה מגמתית ולא נכונה על פרץ כבר תקופה ארוכה, ועם זאת מעולם לא התלוננתי על כך, שכן אני מאמין שיש לכל מבקר זכות להביע את דעתו כל עוד היא נעשית בצורה עניינית ואובייקטיבית. לצערי, כעת התגלה כי אוזן הוא הכול חוץ ממבקר ענייני ומקצועי, ושלמעשה הוא מועסק בגוף מסחרי מתחרה ואינני בטוח ששיקוליו טהורים או אינם מוכתבים על ידי גורמים שונים", כתב נחמני במייל וצירף העתק למועצת העיתונת. 

בטור ביקורת העיתונות של  העיתונאי אביב הורביץ המתפרסם היום באתר מאקו צוטט אוזן: "עופר לוי לא רואה את קובי פרץ ממטר בכל מה שקשור ליכולות ווקאליות. יותר מזה, ליד עופר לוי, קובי פרץ יכול להיות מקסימום פנטומימאי. אני שמח וגאה שבשתי המערכות שעובדות איתי, גם 'וואלה' וגם 'ישראל היום', מתייחסים לדברים שאני כותב בצורה עניינית ומקצועית".

חגי אוזן כאמור, חגי אוזן הגיב כאן לראשונה על הטענות שהועלו נגדו על ניגוד אינטרסים: "אני עשרים שנה בתוך התעשייה הזאת, כתוצאה מהעבודה שלי הגעתי לנקודות חיכוך עם כולם. כל אחד מהג'אנר יכול להגיד שהיו לי דברים אישיים איתו בעבר. אני פרילנסר שכותב ב"וואלה" ו"בישראל היום" ולא עובד קבוע שלהם, לכן מותר לי להתעסק בעוד דברים. יודעים שאני חבר שלו (אייל גולן), להגיד שאני עובד אצלו? אני עובד עם כל התעשייה... גם על קובי פרץ בתכנית אצל אמנון לוי אז אפשר ללכת 12 שנה אחורה ולהגיד 'חגי הפיק לו מופע ועשו שיתו"פ עסקי".

נותר להוסיף, שביקורת נוספת נשמעה על השיר גם מצד המבקר שחר אמאנו ברשת מקומוני "ידיעות אחרונות": "פרץ כנראה מצא את המשבצת שלו: בנאלי וצפוי. עוד שיר שטחי, שוב אהבה וכדומה, ושוב זמר שהלך לאיבוד לפני שנים ונתקע באותו מקום. פעם סומן פרץ כמי שיפרוץ קדימה, וזה כנראה לא יקרה, במיוחד לא עם שירים כאלה". קטל אמאנו את פרץ.

מנגד, אסף נבו עורך מדור המוזיקה של "מאקו", דרכו התפרסם השיר של פרץ בבכורה ארצית, הפליג בשבחים בכותרת המשנית: "קובי פרץ מוציא את השיר החדש "אהבנו" שנשמע כמו להיט מיידי של פופ עם נגיעות ים תיכוניות. הוא נשמע כמו "ממשיך דרכו" או "אחיו הצעיר" של הלהיט "כמה אהבה", שהוביל לפני כמה שנים את האלבום הכי מצליח של פרץ", כתב נבו. גם אבי שושן מאתר "ווינט" צידד בפרץ והישגיו: "כעת עם סגירת התיק הוא (קובי פרץ) מוציא שיר נוסף בשם "אהבנו" שממשיך בקו של הסינגל הקודם - מוזיקת מיינסטרים, הכי רחוק ממזרחית". 

הדעות חלוקות, אז מי צודק ומי טועה, תאזינו, ותחליטו אתם. קובי פרץ בשיר החדש - "אהבנו": 

 

>> מחירון הזמרים ליום העצמאות, מי הכי יקר?

>> שדרנים מרדיו דרום נגד עופר לוי 


ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם