יום ה'


02 בדצמבר
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

ולתפארת מדינת ישראל: חוגגים לנו על הכיס!

בסוף השבוע האחרון פורסמה כאן טבלת מחירי האמנים ליום העצמאות ה-66 למדינת ישראל. המחירים המפורזים והקלות בה "נשדדת" הקופה הציבורית של כולנו ניפחה לכתבנו יעקב אוחנה את וריד העצבים ואת סעיף ההוצאות

חוגגים לנו על הכיס, עצמאות 66 חוגגים לנו על הכיס, עצמאות 66 צילום: בטריבונה
יעקב אוחנה חמישי, 27 פברואר 2014 19:11

ב-5 למאי הקרוב, בשעה שמונה בערב בדיוק, יחל בהר הרצל בירושלים טקס חגיגות יום העצמאות ה-66 למדינת ישראל, ובאותו הרגע ממש, כל אחד ואחת מאיתנו יידרש לדחוף את ידו עמוק  לתוך הכיס ולהעביר לידי מדינת ישראל את כל הכספים העומדים לרשותו באותו הרגע, ולמה זה יקרה אתם שואלים? כי המדינה שוב תדאג לשדוד אותנו, והפעם באמצעות התירוץ המופלא: חוגגים עצמאות למדינת ישראל!

שלומי שבת עצמאות 2013

טבלת מחירי האמנים אשר פורסמה כאן בסוף השבוע האחרון הוכיחה שוב כי המשפט הידוע: פראיירים לא מתים הם רק מתחלפים, תקף עבור כל אחד ואחת מאיתנו. הרי לא יעלה על הדעת שאנחנו בתור תושבי המדינה נדרש לשלם הוצאות מופרזות עבור חגיגות העצמאות למדינת ישראל, וכל זאת בגלל חזירות יתר, לכאורה, של משרדי הפקה, אמרגנים, חברות יח"צ, ראשי רשויות מקומיות המעוניינים להדר את שמם ועוד מספר רב של גורמים אינטרסנטיים המעוניינים לחלוב לנו את הצורה באמצעות הקופה הציבורית, ואם אנחנו נאפשר להם זאת, אז בעצם למה לא?

"אנשים בוכים, מחירים עולים, לשלם מיסים וגם קופת חולים"

אז זהו שלא עוד. הגיע הזמן שנתחיל להתעורר ולשים סוף למחדלי הרשויות המקומיות המקבלות תקציבי חגיגות מטעם המדינה ואף נעזרים בקופה העירונית העומדת לרשותם. הגיע הזמן לשלוח מכתבים לראש המקומית במקום בו אני וגם אתם מתגוררים, ולבקש מראש הרשות (או כל מישהו אחר מטעמו האחראי על חגיגת הבזבוזים) פירוט מלא של סעיף אחר סעיף במסגרת התקציב העומד לרשותו לרגל חגיגות יום העצמאות. לאחר שתקבלו את הנתונים, תוכלו להביט בהם ולשאול את עצמכם את השאלות הבאות:

האם אתם מוכנים לוותר על הופעה של אייל גולן/שרית חדד/משה פרץ/דודו אהרון/שלומי שבת וכדומה, תמורת רכישה של יותר רכבי סיור קהילתי שיפעלו לאורך כל ימות השנה במקום מגוריכם?

האם אתם מוכנים לוותר על הופעה של אומן ידוע ומפורסם בערב יום העצמאות, תמורת פיתוח תשתיות, גנים ציבוריים, מגרשי משחקים לילדים וכדומה באזור מגוריכם?

עצמאות - כפר סבא

הגיע הזמן שנתחיל להיות מעורבים בכל הקשור לכספי המיסים והארנונה אותם אנו נדרשים לשלם לאורך כל ימות השנה. הגיע הזמן שנבהיר לראשי הרשויות: אנחנו לא מעוניינים בבזבוז כספנו תמורת ערב אחד בשנה של במות ענק ומופעים נוצצים, אנחנו כן מעוניינים להעביר לרשותכם את כספנו תמורת שירותים קהילתיים משופרים יותר לאורך כל השנה!

"לקחו החסכונות, הלכו הפיצויים, לנו כבר נמאס, דפקו לנו עוד קנס"

יהיו כאלו שיבואו ויגידו: "מה אתה מתלהם?", ועל מנת להצדיק את תאוותם למרשרשים הם יטענו שחגיגות יום העצמאות במתכונתם הנוכחית (בזבוז כספי הציבור) הן הדרך הנכונה והאידיאלית ביותר לחגוג את קיומה של המדינה, ושהן בכלל מתקיימות על חשבון הרזרבות התקציביות של כל רשות ורשות מקומית. אז לכל אותם אלו אני חוזר ואומר: עדיף להפנות את "הרזרבות התקציביות" למקורות יעילים יותר עבור חיי היומיום מאשר לבזבז אותם בערב אחד, ולא חשוב מהי הסיבה למסיבה...

כמו כן, אני ממליץ לכל אותם אלו המצדדים במחירים המפורזים אותם דורשים האמנים ואמרגניהם, ולכל אלו המצדדים בדרכם של ראשי רשויות המעוניינים לבזבז מאות אלפי שקלים עבור ערב אחד: תפתחו 10 נוקיות, 20 קיסריות ו-30 האנגרים במהלך הלילה, דרשו מחיר מלא עבור ההופעות, וכך תוכלו להגדיל את הקופה האישית שלכם על חשבונם האישי של כל אלו אשר יירצו לשלם מחיר מופע מלא ולא על חשבון כלל משלמי המיסים במדינת ישראל!

"מה אשיר לכם, ומה אספר? יש דברים רבים עליהם נוותר"

שאולי בדישי עצמאות

נותנים לך אז לא תיקח? אומר המשפט הידוע, והאמת שדי בצדק...הרי האשמה כאן היא לא כנגד אותם אמנים (המגיעים מכל קצוות המוסיקה הישראלית), או כנגד אמרגנים,משרדי הפקה, משרדי יח"צ, נגנים, אנשי הגברה וכדומה, שזכותם המלאה לתמחר את מופעי חגיגות יום העצמאות כפי שהם בוחרים לנכון. האשמה היחידה בטור זה תלויה כנגד כל אחד ואחת מאיתנו: אנחנו אלו המאפשרים את חגיגת הכספים, אנחנו אלו המעניקים לרשות המקומית לבזבז את כספנו ללא הכרה, ובעיקר, אנחנו אלו המוכרחים לעשות סוף לדבר,לפנות לראש הרשות בה אנו מתגוררים באמצעות עצומת אזרחים ולדרוש ממנו דבר אחד: אל תזרוק את כספנו עבור מופעי ראווה לערב אחד- הפנה את הכסף שלנו לשירותים קהילתיים שילוו אותנו לאורך כל ימות השנה.

אומנם במקרה זה נדרש לוותר על מופעי ראווה נוצצים, במות עצמאות ענקיות ואמנים ידועים ומפורסמים מאוד שינעימו לנו את הערב, אבל מצד שני נקבל יותר שירותים לאורך כל השנה... עכשיו אתם מוזמנים להגיב ולהגיד מה אתם באמת מעדיפים שיקרה באזור מגוריכם?

הכתוב הינו טור דעה.

>> מחירון הזמרים ליום העצמאות. מי הכי יקר? 

>> סוף לסאגה: דן שכטמן התארח בהופעה של משה פרץ

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם