יום ב'


14 באוקטובר
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

הזמרים שצריכים לעשות חשבון סוף שנה

מוצלחת פחות או יותר שנת תשע"ב כבר מסתיימת ומושיק עפיה אחרי שלא היה זמין בה צריך להתעורר לשנה החדשה שבפתח, אצל קובי פרץ יש לצפות לטוב יותר, עופר לוי נשאר בשאנטי הקבוע שלו, מאור אדרי עובר לשנת המבחן שלו אחרי כל החיבוקים. ויש שניים שיכולים להיות הכי שלווים בעולם: אייל גולן ומשה פרץ

הזמרים של שנת תשע"ב הזמרים של שנת תשע"ב צילומים: יח"צ
נתי לוי שבת, 15 ספטמבר 2012 22:31

שנת תשע"ב במוזיקה המזרחית הייתה שנה חשובה. שנה ששינתה את הנוף המוכר עם הכוכבים הרגילים בעזרת מספר תופעות מוזיקליות מענינות שהתרחשו. ראשית, "הפרויקט של רביבו" הנפלא שהגיח אל חיינו בפתאומיות וסחף רבים אחריו, מאור אדרי שזכה לפריצתו הגדולה והצפויה, הצלחת העונה השנייה של "אייל גולן קורא לך" שריתקה רבים למסך, החזרה לכותרות של זמרים ותיקים מפעם שפעלו בצורת גרילה ופתאום זוכים לעדנה תקשורתית מחודשת ועוד. איזה זמר צריך להיות בלחץ מהשנה החולפת ומי יכול לישון בשקט? התשובות כאן לפניכם.

מושיק עפיה - לא זמין
"אני לא זמין, אני לא פנוי?" הוא המשפט מלהיטו שמתאר הכי טוב את השנה שעבר מושיק עפיה בשנת תשע"ב. ההבלחות בתוכנית של אליקו (שכבר שנתיים צועק ש"זו השנה של מושיק עפיה") לא אומרות שאתה קיים ובועט, דווקא בשנה שבא הרטרו חזר בענק, עפיה התמהמה ולא הביא מלבד שיר אחד, "הולכת לך בשקט", בו ניסה להטביע חותם. למרות השנה הנרדמת, אל תספידו, יכול להיות ששנה זו הייתה בלאנס מעולה לעפיה שיחזור בשנה הבאה עם חומרים חדשים בטעם של פעם כי זה מה שהולך היום.

אייל גולן – אין עוד מלבדו
"באשמת" יכולתיו הבלתי מעורערות אייל גולן לקח לזמרים הבכירים האחרים את מקומם. עם התוכנית המצליחה בערוץ 24 ובעיקר בגלל האלבום "נגעת לי בלב" המלא בלהיטים אינסופיים קשה להיות מוזכר ליד אייל גולן, מדהים שעד לפני שנתיים זה זה היה אפשרי מאוד. גולן שולט בכל ובקול אם השיר המוצלח ביותר שיצא השנה "כשאת איתו", והיום יותר מתמיד נראה שקשה לשבור את ההגמוניה הזו לעולם. מבחינתו, הוא יכול להיות רגוע מאוד, הזמרים שלצידו הרבה פחות.

קובי פרץ - יהיה רק יותר טוב
יש משפט ותיק שאומר ש"יותר גרוע מזה לא יכול להיות', כמעט בטוח שהבעיות (ולא במוזיקה דווקא) מהשנים האחרונות כבר מאחורי קובי פרץ. השנה שבא שמו הועלה בדברים שמחוץ למוזיקה לצד הקאמבק המחיה שהחזיר אליו את הסחבקיות הכל-כך חשובה במוזיקה המזרחית וניהול חדש, יש לי תחושה ששנה הבאה תהיה טובה יותר בשבילו. נראה שהרעב חזר אליו, תצרפו לכך שפרשת המס תגיע לסיומה, וכך החיוך יחזור לחייו ומעריציו יוכלו רק להרוויח. התכנון להוציא בקרוב את הדואט ל"אם את רווקה" יחד עם זהבה בן, זהו צעד נכון מאוד ולא מבולבל.

מאור אדרי - שנת המבחן
זהו מאור אדרי הוא זמר מצליח, נקודה. הוא לא חייב לאף אחד את הצלחתו, אדרי, במו ידיו (והרבה בעזרת מיתרי קולו) עשה השנה את מה שאלפי מעריצים ידעו לפני כולם- שהוא פשוט כוכב. כולם השנה אהבו לפרגן לו ולתמוך לא חשוב איזה חומרים הוציא, אבל זהו, השנה הוא במשבצת של המבחן, כל שיר הוא יישפט מחדש לא יספיקו לו שירים בינוניים רק אומץ וחדשנות יעזרו לעקוף גדולים אחרים. השיר החדש שיצא השבוע מסמן שהוא קלט איך מנתבים את הדרך הנכונה.

עופר לוי- נשאר בשלו
מה עופר לוי כבר צריך? הוא עשה את הכול ולא משנה מה יוציא מפיו אלפים רבים של מעריציו ירוצו לכל מקום בכדי לשמוע ולראות אותו. עדנה כזו מעטים מאוד במוזיקה זכו לה, ועופר לוי בניהם. לא קפצו ממנו השנה העברית החולפת להיטים חדשים גדולים, אבל הוא בשלו: יש לו כבר טונות של להיטים עבר שמספיקים עבור הקהל שלו.

משה פרץ - שלא יגמר לעולם
תוכניות ריאליטי או לא, זה לא משנה דבר. משה פרץ הוא קודם כל זמר מהמשובחים שיש במוזיקה הישראלית ובמזרחית בפרט. בשנה שעברה לקראת ראש השנה שחרר את אלבומו הנפלא "זיקוקים" שממנו יצאו להיטי ענק שלא הופסקו להיות מושמעים בכל מקום לאורך כל השנה החולפת, ויושמעו הרבה שנים קדימה. שיש איכות כזו וכישרון אינטליגנטי, אז הקהל אוהב ומחבק.

רגע לפני שהסתיימה לה השנה הוא הוציא שיר קצב כזה שאולי ממצא את עצמו די מהר אבל כל שנייה ממנו שווה. מבחינת מוזיקלית כמו גולן, פרץ יכול לישון בשקט בראש השנה, השנה האחרונה הייתה מוצלחת מאוד עבורו - ולא פחות חשוב מכך - לא מציקה עם שירים ממחוזרים.
הבלדה המדוברת שלו "אם את הולכת", זו הוכחה טובה ליצירה וביצוע משובחים שפשוט כדאי לנצל את ההזדמנות כדי להשמיע שוב.

ומה עם שנת תשע"ג שבפתח? היא תמשיך כמו שהסתיימה קודמתה: נראה עוד פנים חדשות במזרחית שיצטרפו למעגל ההצלחה חלקם על חשבון המוכרים, הרבה בעזרת האינטרנט שימשיך להיות הכלי הבולט שיקבע מי מצליח באמת על פני המדיה הישנה.

--
טור אישי מאת נתי לוי, עורך תוכן אתר בטריבונה.


ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם

הגיבו לכתבה