יום ג'


23 ביולי
 • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
  עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
 • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
  עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
 • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
  ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

ספיישל אביהו מדינה: התעשייה המזרחית מצדיעה

בעקבות הראיון המיוחד של אביהו מדינה ל-בטריבונה אמנים ואנשי תעשייה רבים מביעים תמיכה מלאה באחד מאבות המייסדים.  קיבצנו תגובות מכל קצוות תעשיית המוזיקה המזרחית ששמחו לנצל את הבמה כדי לחבק ולספר על ההיכרות עם האומן הוותיק

התעשייה מצדיעה לאביהו מדינה התעשייה מצדיעה לאביהו מדינה צילום: אלכס שוורץ, בטריבונה
שלומית צברי ראשון, 16 דצמבר 2012 12:11

יואב יצחק: "נלחם עבורנו למען הערכה וכבוד"

אוריאל שלומי: "אביהו זה כמה דברים: הוא אחד מעמודי התווך החזקים של המוזיקה המזרחית. הוא מלחין, תמלילן ויוצר ענק, יש לו אישיות מיוחדת, והוא אחד האנשים הגדולים שקמו במדינת ישראל מאז שקמה המוזיקה. מאחל לו הרבה הצלחה". 

יואב יצחק

אהובה עוזרי: "מאחלת לך כל טוב, תמשיך ליצור ולהנעים בקולך את הקהל, אוהבת אותך המון".

יואב יצחק: "אביהו אחד מחלוצי הדרך של המוזיקה הישראלית והים תיכונית' אחד מלוחמי הצדק נקרא לזה. בשנים האחרונות הוא עומד בקדמת הבמה וכיף גדול לנו לראות יוצר גדול שרוב הזמן יצר לאחרים סוף סוף מבצע בעצמו את השירים שלו. זו הרגשה נפלאה לנו, ואני מאחל לו ישר כח, ומי ייתן שישיך להניב מפרותיו עוד שנים רבות לג'אנר שלנו. באופן אישי כמובן ומקצועי אין ספק שהוא אחד הכותבים והמלחינים המוכשרים. חלק משיריו הם נכסי צאן ברזל לתרבות הישראלית".

אבי גואטה (אמרגנה של שרית חדד): "חג שמח, מאחל לך את כל את כל הטוב שבעולם".

אשר ראובני:  "אביהו אחד האנשים הראשונים שאני הכרתי בתעשיית המוזיקה בשנת 73'. הכרנו דרך שיר שאורי שבח אמור לבצע: את שיר האליפות לקבוצת בני-יהודה', אורי נעדר מהארץ ואביהו לקח את התפקיד. מאז עשינו הרבה דברים יחד, אביהו הוא אחד המוכשרים והחריפים בשנות ה80. אני והוא יחד ניהלנו מאבקים ברשות השידור למרות שהיו בינינו גם חילוקי דעות ואי-הסכמות, אביהו תמיד היה הרוח החיה, אי-אפשר לפקפק בכישרון הגדול שלו, הוא ניחן בידע רב, אחד מעמודי התווך של המוסיקה לאו-דווקא מזרחית. אני מאחל לו אריכות ימים ושימשיך להיות פורה". 

דקלון: "אביהו יותר מדי מושלם בעיניי"

שימי תבורי

שימי תבורי: "אביהו אתה אדם יקר וכמו אח שלי, אחד המוזיקאים והיוצרים הגדולים בישראל, מאחל לך עוד שנים ארוכות והצלחה גדולה עם הרבה אהבה".

שימי רון: "אביהו אחד היוצרים הכי גדולים שקמו בישראל, אדם אינטליגנט משכמו ומעלה ומגיע לו לקבל כל פרס אפשרי בעיניי, זכיתי לקבל ממנו לחן בפרויקט עבור ילדה נמוכת קומה ונולד בזכותו השיר "את היחידה", הייתי רוצה לקבל ממנו עוד שיר או שניים, מאחל לו עוד  הרבה שנים טובות בעשייה".

פיני חדד: "אביהו היקר, אני מאחל לך קודם כל בריאות שתמשיך ליצור לשיר ולהקליט, ואת כל הטוב שבעולם".

יוסי בן דוד: "אביהו מדינה, הוא כותב ברמה שאני הייתי חולם לכתוב, אני גדלתי על שיריו, אביהו אדם צנוע כמו שר' נחמן כתב: 'לא פשוט להיות פשוט'. מאחל לו המון הצלחה בהמשך".דקלון

דקלון: "אביהו יותר מדי מושלם בעיניי, אנחנו חברים כבר המון שנים. כל שיר שלו להיט מאז שהתחילו הפסטיבלים "כינור דוד" ו-"אל תירא ישראל" הוא לא כותב של שעה ורגע השירים שלו נחרטים לכל החיים, חבל על הזמן. אני מאחל לו שימשיך לשיר ולהקליט שה' ייתן לו בריאות ואני אוהב אותו מאוד".

מורן קריטי: "אביהו הוא זמר גדול, זכיתי לעבוד איתו במופע שהרצנו בכל הארץ לזכרו של זוהר ארגוב גם אבנר גדסי השתתף בו.  אביהו מדהים, ממש אין מילים עליו מוכשר ברמות, שיריו הם נכס צאן ברזל למדינת ישראל ואנחנו מתגעגעים מאוד לכתיבה וליצירה שלו. אחד המוכשרים אם לא הטוב ביותר".

אביחי מליחי: "לאביהו מדינה חברי הטוב רב הפעלים והמעש, מברך אותך אני ומכל הלב בחג זה חג אורים שמח ומואר, סופגנייה זה 400 קלוריות אז דירבאלאק! אני אוהב אותך מאוד את יצירותיך כמובן, אשמח לעבוד איתך יחד למרות שאתה לא מתלהב, אשמח אם להתכבד ביצירתך אבל לא בגיל 70"

יהודה קיסר: "אביהו אחד האנשים שעזרו לי במשבר, אחז לי יד ביד"

עדי לאון

עדי לאון"לאביהו מדינה היקר, אני מעריך את היצירה שתרמת לאורך שנים ועדיין תורם למוזיקה הים תיכונית, "שבחי ירושלים" להיט שנשאר לאורך השנים ולעולמי עד, שיהיה לך מזל וברכה עם המון אהבה".

עומרי זליג (נגן): "מאחל שימשיך להיות פורה בדרכו המוזיקלית היצירתית כל כך, ושאנחנו נמשיך ליהנות ממנו לעוד הרבה שנים אמן!"

עופר בדיחי: "אביהו אמן מוערך מאוד בעיניי, אני מאחל לו חיים ארוכים מלאי שמחה וחג שמח".

יניב כהן: "אביהו אחד היוצרים הגדולים שלנו שהביא לנו שלל להיטים שיישארו איתנו לעד, מאחל המשך פוריות בריאות ואהבה". 

יהודה קיסר: "אביהו בשבילי אחד מהאנשים הראשונים והחשובים שהכרתי בזמר המזרחי ישראלי, זכיתי כמובן לשיר שהוא בכבודו ובעצמו כתב לי וללהקתי להקת העוד בזמנו. אז הכרנו בפעם הראשונה ומאז אנחנו חברים לאורך כל השנים, הופענו יחד בתכניות טלוויזיה, על במות, בתכניות רדיו, הוא אחד החשובים והמוכשרים, אחד שנלחם למען המוזיקה הזו ועדיין ממשיך להלחם". 

יהודה קיסר

קיסר ממשיך: "אני שמח שהיום אחרי 40 שנה השירים קיבלו תודעה מחודשת דרך הפרויקט של רביבו וזמרים אחרים, חשוב מאוד לציין: אביהו אחד האנשים שעזרו לי בתקופת המשבר שעברתי, היה צמוד אליי אחז לי יד ביד, עודד אותי, בא להופעות שלי והוא אחד החברים שבזכותם הצלחתי להרים את עצמי ולחיות מחדש, מאחל לו שימשיל להיות יצירתי ופורה כמו שהוא רק יודע, שימשיך להיות בעל ידע וחכמה  ויפגין את כישוריו בצורה בלתי רגילה ושנשמע ממנו גם בעתיד הרחוק".

אלי מלמד (מעבד): "אביהו מדינה הוא אבן דרך במוזיקה הישראלית, יישר כח ושימשיך לעשות חייל".

נתי לוי: "מלא הערכה לאומנותו"

עופר לב: שיהיה לך חג שמח ומתוק כמו הלהיטים המתוקים והנפלאים שאתה יוצר, מחכים להמשך יצירה פורייה ומתוקה במון אהבה והערכה".

נתי לוי: אביהו בלי ספק אחד מהיוצרים האיכותיים שלנו, אומנם לא יצא לי להקליט אחד מיצירותיו אך אני מלא הערכה לאומנותו במיוחד ללחניו לטקסטים מהמקורות שזו זכות גדולה ואני מאחל לו שימשיך ליצור דברים מעין אלה".

שוש רם: על אביהו מדינה אין מה לדבר... כל שיר זה פנינה והלוואי שיהיו עוד כמה כאלה בתחום. כל שיר נכס צאן ברזל, מאחלת לו שימשיך בעשיה עם הרבה הצלחה ובריאות. אשמח לקבל ממנו יצירה.

רינת בר

רינת בר: "אני קודם מעריצה את אביהו מדינה, הוא אחד ויחיד. אני לא חושבת שיהיו לנו עוד כאלה. הוא עמוד תווך במוזיקה בכלל, אחד מגדולי הכותבים והמלחינים במדינה. זה פעם ראשונה שיוצא לי לדבר עליו וזה מהלב, מאחלת לו המשך יצירה פוריה ואני אוהבת אותו".

רגב הוד: "אביהו, אבי הזמר, זמר כותב ומלחין בחסד עליון. הלוואי עלינו עוד כמוהו, מאחל לו בריאות, שה' ישמור אותו מחבר רע מיצר הרע, שכן רע, פגע רע ומעין הרע".

אלון צדוק (אמרגן): "אני חושב שאביהו הוא אחד האנשים המוזילים בז'אנר, אבן יסוד במוזיקה. הוא סולל דרך למוזיקה הים תוכנית, מי שלוקח ממנו שיר זוכה ללהיט שנשאר לנצח. שיר שלו זה משהו שנשאר לכל החיים".


 
ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם

הגיבו לכתבה

תגובות
(1 תגובות)
תגובה

 • תגובה- אליאור

  כל הכבוד יוצר ענק שכולם אוהבים

  אליאור שבת, 12 אוקטובר 2013 17:54
  דיווח