יום ה'


15 באפריל
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

האם ראוי שהעיתונאי חגי אוזן יגן על אייל גולן?

האם מינויו למנהלה האישי של נסרין קדרי החתומה במשרד "ליאם הפקות" של אייל גולן, מהווה פגיעה באתיקה העיתונאית? בכתבה בחדשות ערוץ 10 סנגר על אייל גולן מבלי שצוין הפרט המשמעותי. חגי אוזן מגיב לטענות: "אני פרילנסר. כל אחד מהתעשייה יכול להגיד שהיה לי משהו איתו בעבר"

חגי אוזן חגי אוזן צילום: פיסבוק
נתי לוי רביעי, 05 פברואר 2014 20:03

eyal golan אייל גולן בטריבונה

חגי אוזן המוגדר "כעיתונאי ים תיכוני" (וואלה, ישראל היום) התראיין ביום שישי האחרון בכתבה נרחבת על אייל גולן בתכנית "שישי עם טלי מורנו ואלון בן דוד", שם השתמש בהגנתו כפרשן שחווה דעתו על אייל גולן ותמלילי חקירתו שיצרו הד ציבורי מפרשת "משחקי חברה". 

הטענה היא, מדוע מערכת החדשות של ערוץ 10 וכמובן אוזן לא טרחו לציין את העובדה המשמעותית שהוא משמש בכלל כמנהלה האישי של הזמרת נסרין קדרי, זוכת העונה השנייה של "אייל גולן קורא לך", החתומה במשרד "ליאם הפקות" בבעלותו של אייל גולן. כלומר, חגי אוזן הוא גם סוג של כפוף לגולן.

אוזן הגדיל בשבחים וסיים את הכתבה במשפט המחייב שנאמר ע"י אורי דן על אריאל שרון ז"ל בהחלפת תפקידים: "מי שלא רצה את אייל גולן כזמר לאומי - יקבל אותו כמלך לאומי". גם אם דעותיו על הפרשה מקובלות ומתבררות עם סגירת התיק כנכונות - עדיין יש מקום לשאלות שמתעוררות כאן.

חגי אוזן, זו אתיקה עיתונאית?
"אני מנהל את נסרין רק בשבועות האחרונים, למען הסר ספק לא כתבתי מילה על אייל גולן מאז שהתחלתי לעבוד איתה. בראיון הזה, באו אליי לבית ושאלו מה דעתי ואני אמרתי, הם ידעו שאני חובש את 2 הכובעים ובתיאור כתבו בפירוש 'חברו של אייל גולן'.

בכל זאת, אייל גולן זה לא כל אחד. אתה משמש בתור "הפה של המוזיקה המזרחית" בגופי תקשורת רבים, האובייקטיביות מן הסתם נפגעת לאחר שהפכת להיות עובד אצלו.
"אני עשרים שנה בתוך התעשייה הזאת, כתוצאה מהעבודה שלי הגעתי לנקודות חיכוך עם כולם. כל אחד מהג'אנר יכול להגיד שהיו לי דברים אישיים איתו בעבר. אני פרילנסר שכותב ב"וואלה" ו"בישראל היום" ולא עובד קבוע שלהם, לכן מותר לי להתעסק בעוד דברים. יודעים שאני חבר שלו, להגיד שאני עובד אצלו? אני עובד עם כל התעשייה. אני מציע לבדוק את הדברים כמו שהם: מתחילת הפרשה אמרתי שאין סיכוי שהוא היה עם קטינות ואין סיכוי שהוא עשה סמים וזה התגלה כנכון. דיברתי גם על קובי פרץ בתכנית אצל אמנון לוי אז אפשר ללכת 12 שנה אחורה ולהגיד 'חגי הפיק לו מופע ועשו שיתו"פ עסקי'.

חן ליברמן מערוץ 10, האחראית על הכתבה, מסרה בתגובה ל-בטריבונה: "כתבנו בטייטל: 'עיתונאי וחבר של אייל גולן". מעבר לכך עובדת היותו מנהל אישי של זמרת שחתומה אצל אייל גולן לא הופכת אותו לעובד של אייל".

>> דעה: ההתנפלות על אייל גולן פרועה וברוטאלית

>> סיקור נרחב: אייל גולן נלחם על הקריירה


ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם