יום ד'


22 במאי
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

דוד זיגמן: מעורר חמלה לראות את מרגול. טור אישי

לראות את מרגלית צנעני במצב הזה, מעורר חמלה אך כואב לי עוד יותר לראות איך שמציגים אותה בתקשורת, כאילו הייתה ראשון ואחרון העבריינים בארץ: מרגול אכן עשתה מעשה חמור אך התקשורת הוסיפה חטא על פשע שהציגו אותה בצורה מחפירה ומצטיירת לארוך הפרשה כשופט וגם התליין שלה. היוצר הוותיק דוד זיגמן בטור אישי לאתר בטריבונה יוצא להגנתה של מרגלית צנעני

עדיף פרס השנה בפלפולי לשון. מרגול עדיף פרס השנה בפלפולי לשון. מרגול צילום: ערן בן עמי
דוד זיגמן ראשון, 02 ספטמבר 2012 14:22

"מרגול, מרגול, מרגול" זה ההד שכולנו שומעים בשבועות האחרונים והאמת שליבי נצבט בקרבי על כך. כמובן שאבהיר שאני נגד לאלימות מכל סוג שהיא אך מצד שני בניגוד לאחרים חורה לי לראות או לשמוע על נפילות של אנשים, תמיד מעדיף הצלחות, אהבה, אחדות והרמוניה.

הייתי שמח לולא מרגול הייתה זוכה בפרס השנה בפלפולי לשון או אשת השנה במוזיקה, אבל לראות אותה במצב הזה זה מעורר חמלה אך כואב לי יותר לראות איך שמציגים אותה בתקשורת כאילו הייתה ראשון ואחרון העבריינים בארץ. זוהי פגיעה תקשורתית חמורה לא פחות מהטעות שמרגול עשתה.

מרגול לכאורה חטאה בחטא הכוח והגאווה, חטא שבעצם יכול לקרות לכל אחד מאיתנו, הרי אנחנו לא מלאכים והרבה פעמים נפגשים בכביש של החיים בניסיונות שאני בטוח שרובנו לא היינו עומדים בהם. אנו בני אדם, נולדנו לטעות אך ניתנה לנו האפשרות לתקן אותם.

מרגול אכן עשתה מעשה חמור, אך התקשורת הוסיפה חטא על פשע שהציגו אותה בצורה מחפירה והתגלתה כשופט וגם התליין שלה. וזה בעוד שמנגד חלק מאנשי התקשורת החוגגים סביב מרגול היו עד אתמול, החברים הכי טובים שלה, מתחככים ביחד באבק של כוכבים ופתאום החברים האלה הפכו לאויבים ומשתמשים בכל דרך לנפח את הבועה, והעיקר, להשיג עוד כותרת.

עם כל החומרות והשלכות – אך עם הנשמה הטהורה של אסף ועומר אדם אני בטוח שגם היום הם היו סולחים למרגול!

margol-golan
מרגול עם אייל גולן בימים טובים יותר (מתוך ערוץ 24)

הנה הצעתי להם: את כוחכם אנשי תקשורת תטילו על הטייקונים שסוחטים את כל האוכלוסייה בארץ, אותם מיליארדרים שאינם סופגים ביקורת. הם אלה שעושקים את כל העם ואנחנו עבדים להם, אז כדאי להפסיק להיתלות רק במרגול – כדאי שתסתכלו טוב מסביבה כי היא הרע במיעוטו.

אני באופן אישי, מאמין שהיא תעבור את הסערה הזאת ואולי גם תחזור בגדול ומחוזקת יותר, כי מה שלא הורג רק מחשל וכל אדם שלומד לקח בדרך הקשה רק מתחזק ומתעצם מניסיונו.

כמו כן אני רוצה לכתוב כמה שורות על אסף אטדגי ועומר אדם , ההיכרות שלי עם אסף היא רבת שנים והרושם הקבוע שלי עליו שהוא לעולם לא השתנה, בחור טוב, צנוע, כריזמטי, ובעל לב זהב. את עומר שאני אישית מעריץ מאוד לא רק כזמר אלא גם כאשיות - הוא אומנם צעיר אבל בן תרבות, ובעל חיוך אמיתי.

עומר יודע לפרגן ולהישאר עממי היכן שאנשים בוגרים ממנו בענף המוזיקה כבר איבדו את הראש מזמן, ואני בטוח שאם הייתי שואל את עומר ואסף גם כעת מה הם חושבים על מרגול? עם כל החומרות והשלכות – אך עם הנשמה הטהורה של אסף ועומר אני בטוח שהם היו סולחים למרגול!

אני כותב טור זה בראש חודש אלול שהוא חודש הסליחות ומאחל לכולם שנסלח ונאהב אחד את השני במקום לאכול אחד את השני והכי שלא נשכח: יהי כבוד חברך, חביב עליך כשלך.

הטור משקף את דעת הכותב בלבד


ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם

הגיבו לכתבה