יום ב'


21 באוקטובר
 • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
  עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
 • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
  עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
 • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
  ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

ג'ורג' בר מאשים: "קיבלתי יחס גזעני"

מנהליו של הזמר הוותיק שעשה קאמבק אחרי הפסקה ארוכה יוצאים בהאשמות חמורות כנגד קבלת יחס גזעני מצד גורמים שונים. במוקד, הפניית אצבע מאשימה כלפי מבקר המוזיקה מאתר "וואלה!", רועי בהריר פרל, על כך שהגדיר את שירו החדש של ג'ורג' בר כ"רע לישראל יותר מהפיגועים"

גורג' בר בהופעה גורג' בר בהופעה צילום: ניר שבתאי, בטריבונה
נתי לוי חמישי, 17 דצמבר 2015 17:47

ג'ורג' בר, כוכב שנות ה-90 של המוזיקה המזרחית, הוא זמר נוצרי ישראלי שמגיע במקור מיפו, וחזר לישראל לאחר היעדרות של 12 שנים בהם התגורר באוסטרליה לצורך עניינים עסקיים, לדבריו. כבר כמה חודשים שהוא שוקד על קאמבק במגרשו הביתי אותו מילאו בהיעדרו הפרויקט של רביבו ועמוס אלגלי שחידשו במחרוזותיהם כמה מלהיטיו הגדולים כמו "הלו הלו", "הולך אני ברחוב" ואחרים. למרות הניסיון לחזור, אצל בר וסביבתו יש תחושות קשות והאשמה על קבלת יחס גזעני שמקשה עליהם מאוד להצליח.  

כזכור, לאחרונה שיחרר בר את אלבום הקאמבק "כפרה אני עלייך" שכלל בין היתר את השיר הציוני "ישראל בלב" בשת"פ עם להקת הילדים פרחי ירושלים. לטענת אבי קוזי מחברת י.טל שמלווה את חזרתו, ספג ג'ורג' בר קבלת פנים קשה ממספר גורמים בתקשורת ומהקהל ומאשים שהיחס אליו גזעני רק בגלל מוצאו. את עיקר הטענות לכך הוא מפנה נגד מבקר המוזיקה של אתר "וואלה!" רועי בהריר פרל, שביקר במדורו את השיר ודירג אותו בציון 0.

"ברגע ששאר האנשים שאוהבים את ישראל יקשיבו לשיר הנורא הזה, הם יפסיקו לאהוב את ישראל", התנסח בהריר בכתבה שפורסמה ב-3 לדצמבר, "ככל שהוא יגיע ליותר אוזניים, כך תקטן האהבה לישראל. לפחות מבחינה זו, השיר הזה רע יותר לישראל מהפיגועים, מהמלחמות ומיוקר המחייה. אולי אפילו מאורן חזן". את דבריו של בהריר הגדיר קוזי כ"דעה גזענית". בשיחה עם בטריבונה הוסיף: "חבל ששיר מדבר על אהבת המולדת ובמיוחד לאומן ישראלי נוצרי שעושה בכל הופעותיו דו-קיום, ומחבר בשירו בני אדם בין כל קצוות העולם ללא הבדל מין גזע או דת, מקבל ביקורת כזו".

כניסיון לדחוף את השיר "כדי שיגיע לכל בית בישראל" החליטו בר ומנהליו לצאת בתחרות לקידום השיר שבה התבקשו החברים בעמוד הפייסבוק שלו לשלוח גרסאות חדשות של עיבוד, ריקוד, וביצועי קאבר, כאשר הזוכה  במקום הראשון יזכה בפרס כספי של 7,000 ש"ח. 

בתגובה לטענות, מסר רועי בהריר פרל, כתב אתר "וואלה!": "אין לי שום דבר אישי נגד ג'ורג' בר, אני לא מכיר אותו ולא ידעתי עד השיחה הזו מה המוצא שלו. אני מבקר מוזיקה, וככזה, ביקרתי אך ורק את המוזיקה שלו. כל מה שהתייחסתי זה רק למוזיקה ואם הוא עוקב אחר המדור, אז ההתייחסות היא עוקצנית תמיד לכולם ולא רק בשבילו, אבל בשום פנים ואופן לא גזענית.

"אם הוא נעלב ממני, אז אני מתנצל מעומק ליבי". הוסיף בהריר. "אני מבין לליבו הוא הוציא שיר וזה כמו הילד שלו ואני בעד שיעשה כל מה שיכול כדי לקדם את השיר, פשוט אני חושב שהשיר לא טוב".

>> מה עשו אייל גולן ונסרין קדרי באולפן?

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם

הגיבו לכתבה

תגובות
(11 תגובות)
תגובות

 • תגובה- אורי

  ברוך הבא לישראל ג'ורג' היקר

  אורי ראשון, 20 דצמבר 2015 18:04
  דיווח
 • תגובה- חיים

  הוא מוציא שירים כאילו לא עברו 20 שנה אותו דבר בדיוק

  חיים שישי, 18 דצמבר 2015 23:09
  דיווח
 • תגובה- ישראל

  תותח מלך החפלות!!!

  ישראל שישי, 18 דצמבר 2015 15:01
  דיווח
 • תגובה- גלי

  הגיע הזמן שמישהו יראה לכתב הזה איך לדבר

  גלי שישי, 18 דצמבר 2015 12:02
  דיווח
 • תגובה- מורן

  אחלה שיר שמדבר על המדינה שלנו יפה... הבעיה שישראל זאת ארץ אוכלת יושביה במקום לתמוך במי שאוהב יהודים מחפשים להרוס קשר טוב

  מורן חמישי, 17 דצמבר 2015 23:52
  דיווח
 • תגובה- מי זה

  אני לא מכירה אותו

  מי זה חמישי, 17 דצמבר 2015 23:44
  דיווח
 • תגובה- אוהד כרמיאל

  אחלה שבעולם זמר מזרחי אמיתי למבינים בלבד גורג תמשיך אתה אלוף יש קהל למוסיקה שלך באחריות

  אוהד כרמיאל חמישי, 17 דצמבר 2015 23:14
  דיווח
 • תגובה- נועם

  הכתב צודק שיר לפח

  נועם חמישי, 17 דצמבר 2015 23:08
  דיווח
 • תגובה- בדיחה

  הוא תמיד קורע את המוסיקה המזרחית לא מבין איך נתנו לבנאדם ששונא את הסגנון לכתוב על זה

  בדיחה חמישי, 17 דצמבר 2015 21:31
  דיווח
 • תגובה- יעוקבי

  אחלה זמר אין דיבור בכלל אבל השיר הזה לא משהו

  יעוקבי חמישי, 17 דצמבר 2015 20:13
  דיווח
 • תגובה- איריס

  איתך עד הסוף ג'ורג' בר התותח שיר ענק סתם נפל עליך

  איריס חמישי, 17 דצמבר 2015 19:42
  דיווח