יום ו'


23 באפריל
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

מאור אדרי בקרב משפטי בעליון

חברת ג'רני הפקות הגישה ערעור לבית המשפט העליון נגד מאור אדרי על הפרת הסכם בלעדיות לשיווק הופעותיו. ל-בטריבונה נודע, שביה"מ הטיל צו עיקול על כל ההכנסות של אדרי מהופעות במימונה ובעצמאות הקרובים. פסק הדין של המחוזי, מצא את אדרי ואחיו אשמים בהפרה – אך לא כפה על אכיפתו. התנהגותו של עמי אדרי תוארה כ"אלימה לאורך כל הדרך". החשש: במקרה של הפסד, אדרי יכריז על פשיטת רגל. אדרי בתגובה: "לא ירוויחו כסף על גבי" 

דיני חוזים. מאור אדרי במאבק משפטי קשה דיני חוזים. מאור אדרי במאבק משפטי קשה צילומים: יחסי ציבור, פייסבוק, לירן כהן
רביעי, 23 אפריל 2014 23:06

פרסום ראשון: מבחינת הקריירה המוזיקלית המקצועית של מאור אדרי, היא נמצאת בטופ. ביקוש הולך וגובר להופעות, וכניסה לפלייליסט היוקרתי של גלגל"צ, הם חלק מרכזי מהתנופה והצלחה הגדולה לה הוא זוכה בימים אלה. אולם למטבע, כמו תמיד, יש שני צדדים. לקראת הופעתו השנייה בקיסריה בקיץ, אדרי נמצא בשיאו של מאבק משפטי ארוך, קשה ומייגע. עד כה, התקשורת המסורתית בחרה במתכוון או מחוסר עניין להתעלם מהפרשה החמה, וב-"בטריבונה" הוחלט להביאה לידיעת הציבור לראשונה ובהרחבה.

בחודש ספטמבר אשתקד, ניתן פסק דין של נשיאת בית המשפט המחוזי, השופטת הילה גרסטל, בתביעתה של חברת "ג'רני הפקות" נגד מאור אדרי, אחיו עמי אדרי ושני מנהליו הקודמים, מוטי ראובן ואורן אמויאל, שכידוע, כבר אינם חלק מסביבת הזמר והיו מצויים איתו בסכסוך משפטי שהסתיים בפשרה חסויה – ומצא את אדרי ואחיו אשמים בהפרת ההסכם. בית המשפט קיבל חלקית את דרישות התביעה, והשופטת הטיחה בכתב הדין דברים קשים נגד אחיו עמי אדרי שמשמש כמנהלו האישי.

מאור אדרי גרני הפקות תביעה
לפני קיסריה השנייה. מאור אדרי בהתמודדות מסוג אחר (צילום: יח"צ)

בית המשפט הטיל את האחריות של הפרת ההסכם באופן מלא על מאור אדרי ועמי והפיל בזה אחר זה את כל טענותיהם השונות שהתבססו על כך שהחוזה בוטל, וכלל רק את המופעים באירועים ציבוריים בלבד ולא הפרטיים. על אדרי הוטל לשלם את הוצאות המשפט בסך 20 אלף ש"ח ולהעביר לתובעים תוך חודש ימים את כל חוזי ההופעות שנסגרו מתחילת ההתקשרות עם ג'רני הפקות ועד למועד הגשת התביעה, ולא כדרישתם עד תום פקיעת ההסכם.

מאור אדרי עמי אדרי

אך יחד עם זאת, למרות הטלת האשמה על אדרי ואחיו בהפרת ההסכם, החליט בית המשפט לפסול את בקשת ג'רני הפקות לחייב את אכיפת החוזה באופן בלעדי בשיווק הופעותיו העתידיות של אדרי ובהוצאת צו מניעה משום שיחסי האמון בניהם נפגעו באופן בלתי הפיך, "במצב יחסים מעורער זה לא יוכלו הצדדים להתנהל בצורה תקינה", נכתב בפסק דין של המחוזי. ג'רני הפקות הגישו ערעור לבית המשפט העליון שמנהל בימים אלה את הדיון בעניינם ואמור לתת החלטה סופית בנושא. מתחילת השנה התקיים מו"מ שלדברי מקורבים היו בפתחו של סגירה, אך שני הצדדים לא הגיעו להסכמה על גובה הפיצוי.

"9 הופעות בסך רבע מיליון שקל"

פסק הדין של המחוזי העלה נקודות רבות ומעניינות בנוגע להתנהלותם של מאור אדרי וכל סביבתו, ובאופן כללי של כל שוק ההופעות של הזמר הים-תיכוני שמעורב בסכומים המגלגלים כמיליוני שקלים בשנה לזמר מוביל.

פסק הדין מראה שהמשבר הניהולי בסביבתו של מאור אדרי, כפי שהובא כאן בעבר בהרחבה, התנגש גם בהסכם מול ג'רני הפקות: "מרגע שהחל האח (עמי אדרי) להיכנס לתמונה ולתפוס את מקומם של המשיבים (מוטי ראובן ואורן אמויאל) בניהולו האישי של המשיב (מאור אדרי), הפסיק שיתוף הפעולה עם המבקשת אשר ניסתה לתאם הופעות והאח סירב לאפשר למשיב להופיע בהן", קבעה נחרצות השופטת, עוד קבעה, שעדותם של ראובן ואמויאל חיזקה את התביעה ונמצאה מהימנה.

מאור אדרי

אדרי טען בעדותו שכל התעסקותו היא אלא בצד האומנותי: "כל הפעילות האמנותית שלי, ובכלל זה שיווק ההופעות שלי, נעשתה באמצעות אנשים מטעמי ו/או אחי, כאשר ג'רני ו/או מי מטעמה לא נשאה בעלות/שכר של אותם אנשים ולא השקיעה דבר בשיווק הופעותיי". השופטת ביטלה את גרסתו של אדרי וקיבלה בצורה מוחלטת את גרסת ההגנה על שפעלו במספר דרכים בשיווק הופעותיו, עורך דינו של התובע עימת את מאור אדרי בטענתו שלא נסגרו הופעות דרך ג'רני הפקות, והצליח להוכיח שכן.

ש: "האם נכון שב-12 באפריל נסגרה הופעה בחדרה על ידי ג'רני?"

מאור אדרי: "על הדף היא נסגרה על ידי ג'רני".

ש: "התשובה היא כן".

ש: "ג'רני סגר לך הופעה במ.א. שפיר, אבל בגלל מחלוקת ודרישת עמי שהכספים יעברו דרכו ועקב סירוב ג'רני לכך, עמי אמר אם הכספים לא עוברים דרכי מאור לא מופיע".

ש: "...מציג לך נספח החתום על ידי ג'רני למינימום 5 הופעות באילת, הסכם בין ג'רני לשרית הפקות".

אדרי: "נכון".

ש. "טענת שלא נסגרה לך שום הופעה. וכרגע כבר ספרנו ביחד לפחות 9 הופעות בסך כולל של רבע מיליון שקל. זה מה שלא עשית בין 2008 ל- 2010".

"הן האח והן האב נהגו לאיים שיפגעו בו פיזית"

השופטת גם התייחסה להתנהלות של עמי אדרי שבמשך כל הדיונים והעדויות תוארה כ"אלימה" ואף במהלך ההתקשרות הוגשו נגדו תלונות במשטרה מצד ג'רני הפקות ומוטי ראובן ואורן אמויאל, בזמן שאלה היו מצויים עימו בסכסוך על זכויות ניהול. "הן האח הן אביו נהגו לאיים עליו כי יפגעו בו פיזית וכן במעמדו הכלכלי (איומי האב כי הוא נוהג לייעץ לאנשים בהליכי פשיטת רגל). התנהגות זו ודאי לא אפשרה למר כהן לנהל כיאות את עסקי שיווק הופעות המשיב. ודאי שלא יכול היה לעשות כן שעה שהאח איים עליו שאם לא יפר את ההסכם, כך שיעביר את הכספים שאמורים להיות משולמים למשיבים 3-4 ישירות לידיו", נאמר בפסק הדין.

מוטי ראובן אורן אמויאל מאור אדרי

השופטת המשיכה: "מר כהן נאלץ לבטל הופעות שכבר קבע ואף נאלץ לפנות למשטרה להגיש תלונה נגד האח האשם באי קיומן של הופעות אלו נעוץ רק בהתנהגות האלימה של האח ולמר כהן אין יד בדבר. האחים יכולים להלין רק על עצמם, שהרי במעשי האח ובמחדלי המשיב נעוצה האשמה לכך שהמשיב הופיע, כטענתו, רק שלוש פעמים עבור המגזר הציבורי". השופטת סיכמה: "מכל האמור לעיל, אני קובעת כי המבקשת", כלומר, ג'רני הפקות. "לא הפרה את ההסכם".

והטילה את האחריות מלאה על עמי אדרי: "נוסף להתנהלות הלא ראויה, בלשון המעטה, בה נהג האח ואליה כבר התייחסתי, ניכר כי המשיב בסיועו של האח הפר את ההסכם ככל שהוא נוגע להופעותיו הפרטיות ופגע בבלעדיות המבקשת".

ל-בטריבונה נודע, שבית המשפט הטיל על אדרי צו עיקול על כל הכספים מהופעות מיום המימונה שנערכו השבוע וכן ועל ההופעות מיום העצמאות הקרוב. לאדרי מתוכננים חמש הופעות, ומדובר בסכום המעורך במאות אלפי שקלים, שלפי שעה לא יגיעו לידיו, עד להכרעת הדין. זאת בנוסף לעיכולים נוספים על הופעות של אדרי שנסגרו דרך משרד "שרית הפקות" מיום העצמאות אשתקד, מחשש התביעה, שבמקרה של הפסד, שיכול להגיע למאות אלפי שקלים ויותר - יכריז מאור אדרי על פשיטת רגל, כמו אחיו ואביו. בית המשפט העליון קבע את מועדי דיונים לערעור עד לסוף שנת 2014. 

מאור אדרי: "ממליץ בחום לאמנים לבדוק בגוגל לפני שהם חותמים" 

ממאור אדרי הפקות בראשותו של עמי אדרי ומשה זיו תקשורת, נמסר לפניית בטריבונה בנושא: "בין הזמר מאור אדרי לחברת ג'רני הפקות בע"מ תם בסוף שנת 2011 הסכם לשיווק הופעותיו של מאור לאחר שההסכם בוטל ע"י מאור - הגישה ג'רני תביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב כאשר הצעד המרכזי שהתבקש בה הוא אכיפת ההסכם".

אדרי המשיך: "בפסק דינה נשיאת בית המשפט כבוד השופטת הילה גרסטל נקבע כי לא ניתן לאכוף את ההסכם בנסיבות העניין ולנוכח מצב היחסים המעורער בן הצדדים, ג'רני הפקות הגישה ערעור על פסק הדין לבית משפט העליון בטענה שבית המשפט המחוזי שגה בקביעתו האמורה, הוצאת העניין לתקשורת משקפת את המרמור שלו מההפסד בבית המשפט המחוזי ולא יכול להמשיך להרוויח כסף על גבו של מאור אדרי, ואני ממליץ בחום לכל האמנים לבדוק בגוגל לפני שהם חותמים".

בשיחה שקיימנו עם ירום כהן מ"ג'רני הפקות" לאחר חזרתו מחו"ל, הוא לא חסך במילים ובמידע ובין היתר מסר את הדברים הבאים: "השופטת קבעה בפסק הדין שאנחנו קידמנו אותו לא פחות מאליקו ועבדנו תחת איומים פיזיים וכלכליים - במקום להעריך את מה שעשינו בשבילו ולכבד את ההסכמים - הם ירקו אל באר ששתו ממנה. אני התרשמתי בבית המשפט שמאור הוא בחור חמוד בסה"כ וחבל שהמשפחה שלו השפיעה עליו להפר את ההסכם גם עם מוטי (ראובן) ואורן (אמויאל) וגם עם חברת ג'רני הפקות. אחרי שאנחנו עבדנו קשה ופילסנו לו את הדרך, עמי אדרי שהוא 'פושט רגל' מצא שיש כאן כסף ועוד מקור הכנסה, בתחילה האבא והאח זלזלו בו ולא התייחסו אליו ברצינות ופתאום שראו שהוא מצליח  - הם התחילו לאיים על כולם ולהפר חוזים".

>> צפו: עופר לוי "בשיחה אישית" עם חגי אוזן

>> 10 השירים הטובים של התקופה האחרונה

תמונה 2: מאור ועמי אדרי (צילום: מתוך הפייסבוק)
תמונה 3: מאור אדרי (צילום: בטריבונה)
תמונה 4: מאור אדרי, אורן אמויאל, מוטי ראובן (צילום: לירן כהן)

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם