יום ש'


06 ביוני
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

"אלוקים מחכה ואני יפרוץ ברגע שהוא יחליט"

בראיון עם הזמר גל סינואני התגלה בחור פיקח שמכיר את המציאות בתעשייה ומחכה לפריצה הגדולה ("אני מופיע, מקליט ונהנה, בסוף תהיה תוצאה") לא משנה מה תמיד הוא מסתכל על הצד החיובי בלהיות 'הבן של' ("עשיתי פחות טעויות בקריירה בזכותו"), ואיך הוא קשור לדודו אהרון?  בגובה העיניים עם שלומית צברי

גל סינואני. ראיון "בגובה העיניים" גל סינואני. ראיון "בגובה העיניים" צילום: יח"צ
מאת: שלומית צברי, עריכה: נתי לוי שישי, 05 יולי 2013 07:21

גל סינואני הוא דוגמה קלאסית לבן של זמר ידוע שמתחיל בסערה ומגיע לשלב החסימה הצפויה. למרות גילו, סינואני נמצא כבר לא מעט שנים בתעשייה, זמן ששווה ערך לזמר המצליח דודו אהרון, הוא הוציא לא מעט סינגלים, אפילו דואט עם סאבלימנל וכמובן השתתף במחרוזות המצליחות של אביו אבי סינואני שנחשב כ"מלך החפלות" של המזרחית, הרבה לפני כניסתם של הרביבואים לחיינו.

ההמלצות והגישה הבוגרת הובילו את סינואני בזמן האחרון לבלאנס המיוחל, עכשיו הוא רק מחפש את הפריצה הגדולה שלו בכוחות עצמו. וזה יכול לקרות בכל רגע נתון.

"הוא יותר חבר מאבא"

"לגדול בבית מוזיקלי זה הכי כיף בעולם, אני לא מכיר משהו אחר", נפתח הראיון עם גל סינואני, "אבא מגיל קטן יוצא להופעות, הבית מלא באנשים וזה כמעט יומיומי, ממש בית פתוח כמו אי.אם.פי.אם".

אבל מטבע הדברים אתה מתויג כ'הבן של', זה בטח גם מפריע לפעמים.
"לא, להיפך אני מרגיש מבורך. לא חושב שזה מפריע כי זה לא משנה מי מבצע את השיר: הבן של או הזמר עצמו, אם המוזיקה טובה אז זו ההצלחה, אם אוהבים שיר או קול מסוים אז מה חשוב מי עומד מאחריו? אני גאה שזה אבא שלי וזה רק בונוס בשבילי עשיתי פחות טעויות בקריירה כי היה לי בעצם ממי ללמוד. הוא מכוון, מייעץ, הוא יותר חבר מאבא".

גל סינואני

איך זה מתבטא?
"הוא מפרגן הכי בעולם, מישהי אמרה לי: 'לא להאמין, שבוע שעבר הייתי באירוע ואבא שלך הניח כרטיס ביקור שלך על השולחן', יש יותר מזה?"

ומה עם אחיך נאור גם הוא מחפש להתפרסם, איך מסתדרים כשיש שני אחים שרוצים להצליח באותו הבית בדיוק?
"הוא חבר כמו אח ולא להיפך. אנחנו הכי פתוחים וגם מאוד דומים".

אני חשבתי שאתם בכלל תאומים.
"הוא יותר צעיר ממני ב-3 שנים למעשה, אבל כולם חושבים שהוא 3 שנים יותר גדול ממני. אנחנו לא תאומים אבל מיוצרים על אותו פס ייצור".

עכשיו שאני חושבת על זה, מגיל 15 אתה על הבמה, לא הפסדת חברים בדרך?
"זה גזל זמן הרבה בבילויים עם חברים וגם במערכות יחסים שלי עם בחורות כי פתאום יש הופעה או השקה או יום הולדת וזה גורם לקצת בעיות בדרך, אבל אני מנסה להסתדר ויש הרבה דברים לא צפויים בדרך".

חוץ מאביך מי עוד נתן לך במה לאורך השנים?
ליאור נרקיס קרא לי כבר בכמה במות, ובאופן כללי יש הרבה מפרגנים: חיים משה, הפרויקט של רביבו, אליקו ,ירון אילן, דידי הררי,ערוץ 24, ערוץ 25, עוזי שלום, אבי בן בסט. בלי עין הרע יש אהבה".

מה מייחד אותך לדעתך מהשאר?

"הצבע קול שלי, אני חושב שאני שונה בהגשה, בשירה ובחומרים, אבל את זה הקהל כבר יחליט".

"אלוקים מחכה ואני יפרוץ ברגע שהוא יחליט"

גל סינוואני הפרויקט של רביבו

בוא נדבר קצת על התקליט החדש.
"אז ככה בתקליט החדש כתבו לידודו אהרון, גילי מסמי, חמי רודנר, נאור סינואני אחי היקר, אבא שגם הצטרף, עדי כבירי, דודו מתנה ויש גם יצירות שלי".

חמי רודנר הוא בכלל בסגנון הישראלי, איך הגיע החיבור?
"לפני כמה שנים היינו בתכנית טלוויזיה שהוא מגיש "מרגיש בבית", באותו יום באנו עם יהודה קיסר עם אפרת גוש ושם התחברנו. גילינו אחלה בנאדם ומאז נשארנו חברים. הוא הציע לכתוב לי שיר ובאולפן באופן ספונטני לגמרי גם להשתתף בו. נכון, הוא שונה בגוון הצבע ואני עם השיר הזה ניסיתי לגוון לקהל דברים שאני אוהב מכל מיני סגנונות".

אתה 11 שנים על הבמה למה לדעתך עדיין לא הגעת לפריצה הגדולה?
"אלוקים מחכה ואני אפרוץ ברגע שהוא יחליט. בינתיים אני מופיע ומקליט, נהנה, הכל בסדר. כל מה שבא אחרי זה רק בונוס. מתחת לבית הקמנו אולפן הקלטות, אני ונאור אחי שהוא כותב ומעבד, אנחנו יושבים שם המון זמן, שעות על גבי שעות ממש אל תוך הלילה, ובסוף תהיה תוצאה".

נשמע עסוק מאוד, מה אתה עושה בזמנך הפנוי?
"אין לי הרבה זמן ברוך ה' אם כבר יש אני מנצל את זה למנוחה או לתחביבי ספורט: בריכה, כדורגל או טניס".

"אני חושב כמו זקן" 

גל סינואני

מה לא יודעים עליך?
"שאני שטוטניק כמובן בגבול הטעם הטוב, בליין מסיבות, אוהב לנשנש ו-24 שעות אני חי את המוזיקה".

איפה היית היום אם לא זמר?
"לא יודע ואני לא רוצה לחשוב על זה".

עם מי אתה שואף לשתף פעולה?
"ליאור נרקיס, אייל גולן או דודו אהרון".

אתם דומים בעשייה, אתה ודודו אהרון. 
"אני חולה עליו, הוא חבר טוב ואחלה בנאדם".

מה תאחל לעצמך?
"בריאות קודם כל, לי למשפחה ולכל עם ישראל. שהקב"ה ייתן לי להתעסק עם מוזיקה כל החיים כי הכי כיף זה לשמח וכל השאר יבוא כבר לבד".

אני חייבת לציין שראיינתי ילד בראש של מבוגר.
"אני חושב כמו זקן, כי יש לי מורה טוב - אבא".


(צילום: יח"צ)

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם