יום א'


01 באוגוסט
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

אריאנה מהאח הגדול בטור אישי: מתה על מושיק עפיה

אריאנה מלמד בטור אישי ארוך שפורסם אתמול ב"הארץ" על ימיה בבית "האח הגדול" תומכת בעפיה, מזלזלת בשיר אלמליח, שונאת את המזרחית העכשווית ותוקפת את אחד מכוכביה הגדולים: "אייל גולן הוא דשא סינתתי, פאסדה משוכפלת תעשייתית בלי ריח ובלי רוח חיים, בדיוק כמו בגינה של הווילה של האח"

"יש לי חצי מוצא ספרדי", אריאנה מלמד "יש לי חצי מוצא ספרדי", אריאנה מלמד צילום: יח"צ
נתי לוי שבת, 30 מאי 2015 19:20

אחרי שתקפה שוב ושוב את המוזיקה המזרחית בבית האח הגדול, טור אישי ארוך שכתבה אריאנה מלמד ופורסם בשישי האחרון במדור גלריה ב"הארץ" היא מנסה להבהיר את התנהגותה אך לא חוזרת בה מדבריה. הטור שפורסם מגולל את שהותה, או יותר נכון את "עינויה", ומוליד בחלקו כמה התבטאויות מעניינות בנוגע למוזיקה מזרחית ומזרחיים שכדאי לשים לב אליהן.

הציטוט בכותרת הוא לא הגורם הממתן היחידי שקיים בטור, "מושיק עפיה הוא האדם הכי אמפתי בבית" היא אומרת על נציג הז'אנר ומי שלא ישן 2 לילות (יחד עם סטרשקו) כדי לבנות לה ולכל שאר הדיירים את מיטותיהם, "מן הרגע הראשון אני מתה עליו, הכי אמפתי, הכי מחויך, הוא נוטל פיקוד על פרויקה ומונע ממני להתנגש בדלתות הבית", היא הוסיפה. "עד מהרה כולם שרים כל הזמן. מה שרים? מזרחית, כפי שזה נקרא כאן ובמקומות אחרים", היא מרימה גבוה לפני ההנחתה, "אני לא בקיאה בכל בטח לא בחידושי והחתונות א-לה אייל גולן, גדלתי בשכונה של דיור ציבורי, אלילי ילדותי, הם טריפונס ודיטריך, אום כלתום.. פאריד אל אטרש".

11351403 1053547184657187 5511317848031409703 n
"לא ישן יומיים עד שבנה מיתות לכולם", עפיה. (צילום מסך) 

כאן בערך נגמרות המחמאות שלה כלפי נציגי הז'אנר ומתחילה שוב לפתוח את פיה בהערות מתנשאות כלפי המוזיקה המזרחית. "מה הבעיה? שיש לי דעה מוצקת על הזבל הקרוי כעת "מזרחית", רק מפני שמישהו שסבא שלו מסלוניקי שילם על זכויות לשיר פופ גרוע ביוונית, שפה שאיננו יודע, עיבד אותו לעברית בחריזה נחותה ומתוך שימוש זהיר ב-500 המילים שמוקצות לשירי האהבה הגדולים של הז'אנר ועשה חם בלב לאליקו ולכל ערות 24, כפרה עליהם".

"אייל גולן משול בעיני לתמונה של הילד הבוכה או לדשא סינתתי", היא תוקפת את אחד הזמרים האהובים בישראל. "גולן הוא פאסדה משוכפלת תעשייתית בלי ריח ובלי רוח חיים", הוסיפה, "בדיוק כמו בגינה של הווילה של האח. אני מעדיפה את ציפורי גן עדן הענקיות שמתחבאות בצל" ומתחילה למנות זמרים ויוצרים מזרחיים מארץ ומן המעולם.

10955505 893339617384161 419257564789372568 n
אייל גולן (צילום: אלכס שוורץ)

אם כל זה לא מספיק אז כמעט כל דיירי הבית, למעט נירו לוי ("מיד הערכתי אותו"), סופגים ממנה לקיטנות של לעג. על הדוגמנית שיר אלמליח כתבה שהיא מצד אחד לא ידעה מהי העיר ימית, אך מתגאה בידיעות סרק של מותגי האופנה על פני ידיעת ההיסטוריה. "מעולם לא שמעתי אישה צעירה שבטוחה כי היכרות עם שמות של מותגי ביגוד והנעלה היא שוות ערך ללימודי היסטוריה", לעגה לה. 

בכל הטור הסכימה אריאנה רק בביקורת אחת שהופנתה כלפיה, "ברור לי שלא הייתי צריכה לנבוח כך. ברור לי שהכינוי "כלבה" מגיע לי בצדק וביושר", אמרה בהתייחסות לסצנות שעשתה בארוחת ערב שישי המפורסמת.

>> המחוה שעשה מושיק פרץ למושיק עפיה

>> מאור אדרי ועומר אדם ראש בראש: מי העתיק ממי?

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם