יום ה'


19 בספטמבר
 • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
  עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
 • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
  עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
 • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
  ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

"הזמר הלאומי" לאן? ימים יגידו...

דעה: מצד אחד, לאייל גולן אלבום חדש שמגיע למעמד פלטינה תוך 24 שעות וקהל מעריצים נאמן שמוכן לשכוח (וגם לסלוח) את הכול. מצד שני, ביטול הופעות במסגרת חגיגות יום העצמאות ודיווחים על ירידה משמעותית בהיקף ההשמעות. לאן מועדות פניו של "הזמר הלאומי" אייל גולן? 

טענות נכונות, החלטות שגויות. אייל גולן טענות נכונות, החלטות שגויות. אייל גולן צילום: עמוד הפייסבוק של אייל גולן
יעקב אוחנה ראשון, 13 אפריל 2014 20:12

אייל גולן חוגג יום הולדת 43 לצד יציאת האלבום החדש: לאחר שכבש כל פסגה אפשרית במוסיקה המזרחית בישראל, נעשו בשנים האחרונות ניסיונות מכוונים על ידי פמליית יחסי הציבור של אייל גולן, בראשותו של היחצ"ן הלאומי של ישראל, מר רני רהב, למתג את הזמיר הבלעדי של המוסיקה המזרחית כ-זמר הלאומי של ישראל. ניסיונות אלו הגיעו בהצלחה יתרה עד ללב הפריים טיים בישראל, ובמסגרת השידורים הראשונים של התכנית "הכוכב הבא", שמענו את איש יחסי הציבור של אייל גולן (רני רהב) "טוחן" ללא הפסקה את צמד המילים "הזמר הלאומי", אחר כך הגיעה פרשת משחקי חברה וטרפה לאיש יחסי הציבור ולמעמדו הלאומי של אייל את כל הקלפים. 

נשאר עם הקהל המעריצים האמיתי שלו

אין ספק שפרשת "משחקי חברה", הידועה בפי העם כפרשת אייל גולן, פגעה קשות, רבות ואנושות בתדמית הלאומית של מי שכיוון גבוה אל אותם מקומות שהיו שמורים עד לשנים האחרונות לזמרים ישראליים שלא צלחו את דרכם דרך "הצד המזרחי" של המוסיקה בישראל. לרגעים ממושכים במהלך השנים האחרונות, היה נדמה כי "מועדון הזמרים הלאומיים" פותח את שעריו בפני "הנסיך של המוסיקה המזרחית", ומקבל את אייל גולן לרשימה המכובדת, אך הפרשה גדעה את ניסיונות המיתוג והותירה את אייל גולן עם קהל המעריצים האמיתי שהעלה אותו לגדולה ולא מוכן לנטוש את הספינה גם כשהיא עשתה סימנים של טביעה.

אייל גולן בטריבונה

החודשים האחרונים (מאז התפוצצות הפרשה) ערערו את מעמדו הלאומי של אייל, ומה שהתחיל כביקורת נוקבת מצד בעלי דעה בתקשורת הישראלית המשיך לנסיגה וירידה משמעותית בהשמעות שיריו של בפלייליסט הישראלי של תחנות הרדיו. על פי נתונים שהתפרסמו ב-"וואלה!" לפני מספר ימים עולה כי שלושת הסינגלים האחרונים של אייל זכו להשמעה אחת בלבד בגלי צה"ל ובגלגל"צ מאז תחילת הפרשה. על פי הנתונים השונים המתפרסמים בסיקור המיוחד אותו הוציאה וואלה בצמוד ליציאת האלבום החדש של אייל בשבוע שעבר, עולה כי בתקופה המקבילה אשתקד (בין החודשים נובמבר 2012 לאפריל 2013) הושמעו שלושת הסינגלים של אייל גולן (מאלבומו הקודם) בתחנות הרדיו הצבאיות בלבד למעלה מ-100 השמעות.

בנוסף לכך, בשבועות האחרונים אנו עדים לתופעה חברתית מעניינת במסגרתה נעשים ניסיונות לביטול הופעותיו של אייל גולן בחגיגות יום העצמאות של מדינת ישראל, ולאחר שעיריית חיפה הודיעה על ביטול ההופעה שנקבעה חודשים מראש, גם בשדרות ובבית שמש (שם אמור אייל להופיע במהלך יום העצמאות), נפתחו עמודי פייסבוק הקוראים להחרמת הופעותיו של אייל.

האם התקשורת באמת אשמה?

אייל גולן

ביום שישי שעבר (4.4.2014) התפרסם ראיון מקיף עם אייל גולן בידיעות אחרונות במסגרתו הוא הגיב לראשונה על כל התקופה הקשה שעברה עליו ברמה האישית מאז התפוצצות הפרשה. במהלך הראיון השמיע אייל גולן ביקורת נוקבת כנגד גורמים מסוימים ב-"תקשורת האשכנזית" שמהירה לשפוט אותו. לאחר שהראיון התפרסם ולאחר ביקורות נוספות מצד התקשורות על דבריו, מיהר אייל גולן להבהיר את עמדתו ואמר: "מה שאמרתי ומה שהתכוונתי שבקשורת יש כמה אנשים ספציפיים שהאצבע שלהם הייתה יותר קלה על ההדק, מי שכיוונתי אליו יודע את זה. יש לי המון חברים אשכזניים ואני מת עליהם ויש לי קהל גדול".

יכול להיות שחלק מטענותיו של אייל גולן אשר הופנו אל התקשורות באותו ראיון הן נכונות ומוצדקות, ומאוד יכול להיות שגורמים מסוימים בתקשורת היו עם אצבע משוחררת (מדי) על ההדק, ובסך הכול רצו "לסגור חשבון" עם הזמיר המזרחי שהגיע לגדולה, אך התייחסותו לנושא הובילה לדבר אחד והוא שכולם זוכרים (ויזכרו) את האמירה הזאת מתוך הראיון ולא את יתר הדברים החשובים שנאמרו בו, ובכך למעשה שגה אייל והמשיך ברצף הטעויות התקשורתיות המלוות אותו מאז התפוצצה הפרשה.

מי צריך את התקשורת כאשר העם עם הגולן? 

אייל גולן

התבוננות מעמיקה בטוקבקים הנכתבים סביב כל כתבת אינטרנט המתפרסמת בעניינו של אייל גולן, תחשוף אתכם לתגובות מנוגדות וחלוקות. מצד אחד תוכלו לקרוא תגובות מתלהמות וניסיונות העלבה אישיים כנגד אייל גולן וכנגד אותם אנשים המגיבים בהערצה "עיוורת" לזמר ומצדדים בו בכול, ומצד שני, תוכלו לקרוא תגובות מלאות הערכה לאדם שמשיך להנעים את הפלייליסט של חיינו למרות כל מה שעבר ברמה האישית במהלך החצי שנה האחרונה.

לפני מספר שבועות כתבתי מעל במה זו  כי אייל גולן צריך להפנים את העובדה כי מעמדו הלאומי ממנו הוא נהנה בימים שלפני הסערה נסדק ואף התרסק בקרב קהלים מסוימים מהעם. עובדה זו איננה העלימה לרגע את קהל מעריציו הנאמן של הזמיר המזרחי, והמכירות המטורפות של אלבומו החדש מעידות על כך יותר מהכול (30,000 אלבומים תוך 24 שעות בלבד). וכאשר אתה מוכר אלבומים בכמויות כאלו ובפרקי זמן כאלו (בעידן ההורדות בסלולור והיו-טיוב), מי באמת צריך את החותמת הפלסטית של התואר "הזמר הלאומי של ישראל"?

*הכתוב הינו טור דעה 

>> סדר לחג: 10 השירים הטבוים של הזמן האחרון 

>> הכוח הנשי: מרגול וזהבה בן פוגשות את לפיד

(צילום: יח"צ)

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם

הגיבו לכתבה

תגובות
(19 תגובות)
תגובות

 • תגובה- ניסים צודק

  היחיד כאן שהגיב בהיגיון..!!

  ניסים צודק ראשון, 20 אפריל 2014 13:06
  דיווח
 • תגובה- נסים

  לכל המעריצים והמעריצות
  אייל גולן צריך להבין שמאישיות ציבורית ונערצת כמוהו נדרשת רמה מוסרית קצת יותר גבוהה מכל אחד אחר . ואני מפנה כאן 2 שאלות 1 לאייל ו 1 לכל המעריצים /ות .

  1. לאייל- התראיינת פעם בהקשר לבת שלך ואמרת בנחרצות " אין מצב שהיא תהיה בחדר סגור עם החבר שלה " - האם לא חשבת על הבת שלך כשעמדת עם רוכסן פתוח מול נערה שאינך יודע את שמה אפילו
  וגם אם נניח שהיא בת 18 או 20 והיא מעונינת לעשות הכל למענך - ממך נדרש האיפוק ובגילך סטוצים כאלו עם גילאים כאלו זה מגעיל. קשר קבוע הוגן והדדי עם בחורה צעירה ממך ב- 20 שנה זה משהו אחר .

  2. למעריצים/ות - מה תחשבו על אייל גולן אם הבת שלכם (18-20) תחזור לילה אחד ותספר בגאווה " הייתי בדירה של אייל עם אבא שלו
  ו מ...... לאייל והוא אפילו לא יודע איך קוראים לי .

  "גאווה לאומית " נכון הורים ????

  נסים ראשון, 20 אפריל 2014 10:45
  דיווח
 • תגובה- אייל גולן התותח

  קנאי !

  אייל גולן התותח שבת, 19 אפריל 2014 18:37
  דיווח
 • תגובה- ניסן

  אייל אתה נאמבר וואן ולא הכתב הזה ולא התקשורת העוינת תשנה את זה

  ניסן שישי, 18 אפריל 2014 17:56
  דיווח
 • תגובה- צמח

  הוא טעה ועכשיו הוא משלם על זה

  צמח שישי, 18 אפריל 2014 08:55
  דיווח
 • תגובה- שרית

  אייל שים הכול מאוחריך העם איתך אחרי הכול

  שרית רביעי, 16 אפריל 2014 08:36
  דיווח
 • תגובה- ימים יגידו

  זה נכון. רק המעריצים האמיתיים נשארו איתו ומדובר במלא כל האשכנזים שהיו חצי חצי הפסיקו מאז הראיון והפרשה יש עוד הרבה שרק חיכו שיפול כדי שיקפצו עליו.

  ימים יגידו שלישי, 15 אפריל 2014 09:04
  דיווח
 • תגובה- מה שיהיה

  אייל גולן יישאר אחרי כל ברעש והבלאגן וכל הקנאים יאכלו את הקובע

  מה שיהיה שני, 14 אפריל 2014 23:03
  דיווח
 • תגובה- אלעד

  הבעיה שמאז שאייל בנסיגה המוזיקה המזרחית בצניחה...שזה אומר כל הקהל המזרחי עבר לאהוד רק את אייל....

  אלעד שני, 14 אפריל 2014 18:14
  דיווח
 • תגובה- שרון

  אתה עושה רעש מכלום. על הקהל שאוהב אותו לא השפיע שום דבר כל הפרשה רק אשכנזים כמו שאייל היו נגדו מהתחלה ורצו שהוא יפול ויתרסק מה שלא יקרה בחיים. כולם קונים ושומעים את האלבום החדש שיצא ליגת העל

  שרון שני, 14 אפריל 2014 10:29
  דיווח
 • תגובה- מי שמאמין לא מפחד

  אייל ענה לכולם באלבום גדול

  מי שמאמין לא מפחד שני, 14 אפריל 2014 08:30
  דיווח
 • תגובה- ..

  אם יש אחת כמו אושרת קטלר שאוכלת את הלב שזמר מזרחי מצליח אז בטח שיחכו לו למטה

  .. ראשון, 13 אפריל 2014 23:31
  דיווח
 • תגובה- סימה דן

  הכול שטויות מחר לא יזכרו מה היה ורק ידברו עך השירים של אייל שהם גדולים

  סימה דן ראשון, 13 אפריל 2014 20:40
  דיווח
 • תגובה- משה

  היום היה המשפט של אייל גולן נגד עמרי חיון הלוואי שינצח אותו ויחזיר אותו לחור שלו

  משה ראשון, 13 אפריל 2014 19:56
  דיווח
 • תגובה- צליל מושתק

  המעריצים שלו הם כמו עדר

  צליל מושתק ראשון, 13 אפריל 2014 18:28
  דיווח
 • תגובה- הילה

  שהכל ישקע,,, עוד יבואו כל אותם "הנשמות הטהורות" על ארבע!!!! אייל גולן היה ותמיד יהיה מספר אחד ♥

  הילה ראשון, 13 אפריל 2014 17:59
  דיווח
 • תגובה- .....

  לשאלה שלך... אייל גולן לא צריך את התקשורת !

  ..... ראשון, 13 אפריל 2014 17:54
  דיווח
 • תגובה- ראובן 1

  לא יפגע רוב הקהל הגדול איתו למרות מה שקרה ורואים את זה יום יום בחנויות

  ראובן 1 ראשון, 13 אפריל 2014 17:45
  דיווח
 • תגובה- שי

  אייל גולן יישאר הזמר הגדול של המדינה. האלבום החדש שלו הוכיח לכולם איזה זמר ענק הוא וכל שיר יהיה שם להיט ענק. התקשורת האשכנזית נגדו וחבל שאתם גם שמים יד נגדו..

  שי ראשון, 13 אפריל 2014 17:41
  דיווח